8 Başlıkta İstanbul Reklam Ajansları Neler Yapar?

istanbul reklam ajansları
İstanbul reklam ajansları dijital platformlarda marka gelişimi için global markalara hizmet vermektedir. Fotoğraf ve Tasarım, İstanbul reklam ajansları arasında önde gelen firmalardan biri.

İstanbul Dijital Reklam Ajansları

Diğer tüm tam hizmet reklam ajansları gibi, İstanbul reklam ajansları, sosyal medya ajansı, dijital pazarlama ajansı, grafik tasarım ajansı, marka ajansı olarak da tanımlanabilecek hizmetler veriyor. Ayrıca bu yazımızda en iyi İstanbul reklam ajansları dijital ortamda ne gibi marka geliştirme stratejileri uygular ondan bahsedeceğiz.

Reklam ajansı mı araştırıyorsunuz?

Markanızın nelere ihtiyacı olduğuna, birlikte karar verelim.

istanbul reklam ajansları

İstanbul Reklam Ajansları Neler Yapar?

1)Marka geliştirme

Marka geliştirme, firmanızı imajını, ürün ve hizmetlerini rakiplerden farklı kılmak için yapılan stratejik çalışmaların tümüdür. İstanbul reklam ajansları ne iş yapar? Markanızı hedeflerinizle en kısa sürede buluşturmayı hedefler. Hedef kitlenize ulaştığınızda ise güven duygusu aşılayan ilk şey markanın kurumsal kimlik tasarımı oluyor.

 • Markanız büyüdükçe yeni fikirleri, ürünleri ve hedefleri ile değişim süreci süreci devam etmektedir.
 • Bu sebeple, stratejiniz pazarlama trendleri değiştikçe geliştirilmelidir.
 • Böylece sürekli yeni kitlelere ulaşırsınız.
 • Bu yazımızda markanızın müşteri sadakatini geliştirmenin etkini yollarını anlatıyoruz.

2)Marka stratejisi

Bir marka stratejisi oluşturmak bir kaç soruyu da beraberinde gerektirir. Artık markaların stratejilerinin ne olacağına ve nedenlerine dair ayrıntılı bilgilere ihtiyaçları var. Biz, markanıza hedeflerine ilerlediği yolun tüm adımlarında rehberlik ediyoruz. Çünkü marka stratejinizde ne kadar emin adımlar atarsanız, bu stratejilerde başarılı olmanız o kadar kolaydır.

İşte her markanın cevaplaması gereken üç temel soru:

 • Markanızın hedefi nedir?
 • Müşterileriniz kimler ve kimleri hedefliyorsunuz?
 • Uzun vadede “başarı” markanız için neyi ifade ediyor?

Bu soruların cevapları, müşterilerinize yaklaşım tarzınızı ve hedeflerinize ulaşmada başarıya giden yolu planlamanıza yardımcı olacaktır.

istanbul reklam ajansları, en iyi reklam ajansı nasıl seçilir

3) İstanbul Reklam Ajanslarının Dijital Pazarlama Teknikleri

İstanbul reklam ajansları ile birlikte,  dijital pazarlama, markaların genel pazarlama stratejisinde hayati bir önem kazandı. Şirketlerin mesajını hedef kitlelerine ulaştırmak, ürün ve hizmetlerini potansiyel müşterilere ulaştırmak reklam ajanslarının birinci görevidir. Dijital pazarlama, müşterilere ulaşmak için kullanılan çok çeşitli pazarlama tekniğini ve yöntemleri ile beslenmektedir.

Türkiye’de dijital pazarlama İstanbul reklam ajansları için en yaygın ve verimli pazarlama araçları şunlardır:

 • Sosyal medya pazarlamacılığı
 • Eposta pazarlama
 • SEO (arama motoru optimizasyonu)
 • SEM (arama motoru pazarlamacılığı)
 • İçerik pazarlama

istanbul reklam ajansları, en iyi reklam ajansı nasıl seçilir

4) Sosyal Medya Pazarlaması

İstanbul merkezli reklam ajansları, kurumsal sosyal medya yönetimi için en iyi seçeneklerdir. Tüketicilere yolculuklarının her aşamasında ulaşma yeteneği, sosyal medyanın satın alma kararlarında en güçlü faktör haline gelmesi konusunda çalışmalar yaparlar.

 • Fotoğraf ve Tasarım olarak ekibimizin, oluşturduğumuz içeriğin kalitesini ve oluşturduğumuz mesajların verimliliğini artırmaya önem veriyoruz.
 • Bunun temelini oluşturduğumuzda, Facebook, Youtube, Instagram, Twitter ve diğerleri aracılığıyla kazanılan, edinilen ve yatırım yapılan kanallarda sonuçları artıran akılda kalıcı duygusal bağlantılar inşa edebiliyoruz.

İstanbul bize çok sayıda sosyal içerik oluşturma ve viral fikir için ilham oluyor. Marka tekliflerinizi doğrudan veya dolaylı olarak pazarlamanıza yardımcı olmak için bir çok sosyal medya hesap yönetim tekniği sunmaktayız. Ayrıca grafik tasarımı, logo tasarımı gibi markanızın diğer ihtiyaçlarını 360 derece hizmet veren bir anlayışla ortaya seriyoruz.

istanbul reklam ajansları, en iyi reklam ajansı nasıl seçilir

5)Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama motoru pazarlamacılığı (SEM), arama sorgu sayfalarında görünürlük yoluyla web içeriğinin desteklenmesini içerir. SEM, içerik ve teknik optimizasyon ile arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer almayı amaçlar. Türkiye, SEO söz konusu olduğunda oldukça zayıf ve Türkiye’de profesyonel SEO dijital pazarlama ajansı seçmek çok zor. Fotoğraf ve Tasarım SEO ekibi, marka web sitenizin sayfalarının organik araştırma için mükemmel bir şekilde ayarlandığından emin olmak için SEO sürecini her zaman SEM’den önce başlatır.

 • İstanbul reklam ajansları ekibi olarak sayfalarınızı SEO optimize etmek için semrush.com ve ahref.com kullanarak başarısı fayda odaklı hizmet sunmaktayız.
 • SEO için sayfaları oluşturduktan sonra, markanız web sitenize hedeflenmiş trafik alabilir, marka görünürlüğü elde edebilir veya marka hedeflerinize bağlı olarak dönüşüm oranlarınızı optimize edebilir.

Türkiye’nin En Ünlü Reklam Ajansları

Herhangi bir dijital medya için Türkiye, SEM için pek çok fırsat sunuyor, çünkü Türkçe anahtar kelimeler daha az rekabetçi ve Avrupa ve ABD ile karşılaştırıldığında daha düşük TBM rakamlarına sahip. En iyi SEO stratejisi için, hedef kitleleri ve arama terimlerini tanımlamak için müşterilerimizle birlikte çalışıyoruz. Ayrıca, bu kitlelere, onları web dönüşümlerine doğru hareket ettirecek şekilde çekici olmaya odaklanıyoruz. Bu, web ziyaretçisini, müşterimizin istenen sonuçlarıyla uyumlu bir eylemi tamamlamaya doğru yavaşça yönlendirmek için her şeyi kullandığımız anlamına gelir.

6)E-Mail Pazarlama

E-Mail ile pazarlama, hedeflenen ve alakalı mesajları doğrudan gelen kutularına göndererek mevcut müşterilerinizin veya web sitesi ziyaretçilerinizin ilgisini çekmenin etkili bir yoludur. Bu pazarlama biçimi, sürekli müşterileri olan işletmeler için harika bir tekniktir ve ürün ve hizmetler için potansiyel müşterileri beslemeye yardımcı olur.

Fotoğraf ve Tasarım, markanız için özel tasarlanmış bir e-posta şablonu oluşturan bir dijital reklam ajansıdır. Böylece raporlarla birlikte profesyonel metin yazarlığı hizmetleri ve gelişmiş analiz takibi elde edersiniz.

 • Ayrıca isteğe bağlı e-posta listeleri oluşturur,
 • Kanıtlanmış özel şablon e-posta düzenleri tasarlar,
 • Özel e-posta içerikleri oluşturur,
 • E-posta kampanyalarınızı izler ve test eder ve markanız için gelişmiş e-posta pazarlama stratejilerini değerlendirir.

istanbul reklam ajansları, en iyi reklam ajansı nasıl seçilir

7)İçerik Pazarlama Stratejisi

İçerik pazarlaması, İstanbul reklam ajansları ekibinin kilit müşterilerinizi bulmanıza, meşgul etmenize olanak sağlar. Aynı zamanda eğlendirmenize, eğitmenize ve elinizde tutmanıza yardımcı olmak için kullandığı stratejik yaklaşımlardır.

 • Çevrim içi kullanıcılar, değerli ve tutarlı bir şekilde ilgi çekici içerik sağlayan markalarla güven oluşturur.
 • Biz, başarılı bir İstanbul reklam ajansları olarak, başarılı müşterilerinizin ilgilendiği içeriği buluyor, oluşturuyor ve pazarlıyoruz.
 • İçeriğinizi CTA gibi basit tekniklerle bile öne çıkarıp, başarısını takip ediyoruz.

Sosyal Medya İçin İçerik Pazarlaması

Her yeni sosyal medya kampanyasında, işletmeniz hakkında yeni bir bilgi edinmemizi sağlıyor. Sosyal medya hesap yönetimi ile ilgilenen İstanbul reklam ajansları, markanızı neyin benzersiz kıldığını, hedef kitlenizin ne tür içerik tüketmeyi sevdiğini tespit etmekte yardımcı olabilir. Doğru içerik stratejisi ve ilgi çeken içerik ancak bu şekilde oluşacaktır.

Orijinal göz alıcı viral içerik çalışmaları

 • Sıradan İstanbul reklam ajanslarının aksine mesajınızın en ölçülebilir getirileri sağlayacağı yerleri belirlemenize yardımcı oluyoruz.
 • Analitik, duyarlı ve stratejik içerikler oluşturuyor ve paylaşıyoruz.
 • Sosyal medya içeriği oluştururken, müşterilerimize sosyal paylaşım şablonları, duygu odaklı düşünce, video prodüksiyon ve fotoğraf içeriği üretiyoruz.

Takipçi Kazanarak Marka Farkındalığını Geliştirme

Takipçilerinizi sosyal medyada büyütmek, kulaktan kulağa iletişim ile farkındalığınızı artırmanıza yardımcı olacaktır. Organik takipçi geliştirme hizmetlerimiz, takipçi tabanınızı yalnızca ilgili kişilerle büyütmenize yardımcı olacaktır. Takipçilerinizin tipik müşterilerinizin demografik özelliklerine, ilgi alanlarına ve davranışlarına uygun olmasını sağlayacağız.

istanbul reklam ajansları, en iyi reklam ajansı nasıl seçilir

8)Google Ads ile Web Sitesi Trafiğini Artırmak

Web sitenizin trafiğini artırmak, Hem SEO hem de Google Ads reklamları ile mümkündür. Google Reklamları potansiyel müşterileri ve satışları doğrudan etkileyecektir. Aynı zamanda bir Google Reklam Ajansı olan İstanbul reklam ajansları Fotoğraf ve Tasarım, diğer dijital ajanslardan farklı olarak web sitenize trafik çeken içeriklere odaklanmaktadır. Dönüşümleri artırmak için, arama sorgularının üstesinden gelmek için yeniden hedefleme reklamları ekleyebiliriz.

2023’te En İyi Reklam Ajansı Nasıl Seçilir?

İstanbul reklam ajansları ne iş yapar? 2023 Yılında markanız için en iyi İstanbul Reklam Ajansını seçerken nelere dikkat etmelisiniz ? Proje ortağı seçiminde iletişim ve hizmet kalitesi gibi kriterleri maddeler halinde toparladık:

 1. Tasarım çizgisi ve kreatif işlerini inceleyin
 2. Önceki işlerine ve referanslarına göz atın
 3. Ekibin tecrübe ve yetenekleri konusunda bilgi alın.
 4. Kültür uyumuna dikkat edin, aynı dili konuşabiliyor olmanız önemli.
 5. Ajans başkanı ve ekip liderlerinin markanız hakkındaki fikirlerini öğrenin.

Sonrasında şu soruları kendinize ve seçeceğiniz İstanbul reklam ajansları yetkilisine yöneltin:

 1. Pazarlama stratejileri sizin fikirleriniz ile ortak noktalara sahip mi?
 2. İş yoğunluğu ve ekip kapasitesi oranına dikkat edin. Ajans markanız için gerekli vakti ayırabilecek mi?
 3. Reklam ajansları İstanbul’da sürekli değiştirilmekte. Sık ajans değişimini tavsiye etmiyoruz, bu yüzden uzun süre birlikte çalışabilecek misiniz?
 4. Web Tasarım, SEO ve SEM gibi kilit konularda hizmet ve çözüm sunabiliyorlar mı?

Dijital Reklam Ajansları İstanbul

Özetle

İstanbul reklam ajansları içinden vermiş olduğu ve vermesi gerektiği hizmetlerden size uygun ve ihtiyacınız olanları belirleyin. Yukarıda dikkat etmeniz gereken noktaları listeledik, bunlara dikkat edin. Daha sonrasında sorulacak soruları yöneltin ve net cevap almaya çalışın.

 • En iyi reklam ajansı seçimini İstanbul’da yapmak diğer şehirlere kıyasla zordur.
 • TBWA\istanbul gibi sektörün liderleri ile çalışamasanız da, rekabete yenik düşmeyin.

Sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Fotoğraf ve Tasarım Reklam Ajansı 2023.

Comments are closed.