Gelişen teknoloji ile birlikte, çizimler, görüntüler, bilgisayar oyunları ve videolar dahil olmak üzere her şey üç boyutlu dünyaya evriliyor. Bu yüzden üç boyutlu çizimler ve 3d modelleme hizmetlerinin bir çok kullanım alanı bulunuyor. 3d render ve katı modelleme ile tasarım araçlarının kullanım alanları:

 • Ürün kutuları, şişeleri ve ambalajları. Bu ürün ambalajlarının sunum ve mockupları.
 • İç mekan tasarım ve dekorasyonları için gerçekçi çizimler.
 • 3D yazıcı için parça üretimleri ve çizimleri.
 • 3D Mimari çizimler, bina ve inşaat modellemeleri, dış cephe tasarımı, mimari görselleştirme.
 • Oyuncak ve plastik parçaların modellenmesi.
 • Yüzey modelleme

Fotoğraf ve tasarım bu gibi konularda bilgisayar destekli tasarım ile 3D animasyon, modelleme ve mimari render hizmeti vermektedir.
3D modelleme, Üç boyutlu çizim, mimari render

Üç Boyutlu Çizim Nedir?

Üç boyutlu çizim, bir nesnenin veya canlının en, boy ve derinlik boyutları dikkate alınarak dijital ortamda modellemesi olarak tanımlanabilir . Üç boyutlu çizim yapmak için çeşitli bilgisayar yazılımları kullanılır. Bu yazılımlar, nesneleri gerçek ölçülerine uygun olarak katı bir model haline getirir ve üzerinde istenilen ayrıntılar işlenir. Mimari, endüstriyel tasarım, animasyon, oyun gibi birçok alanda kullanılır. Üç boyutlu çizimlerin avantajları şunlardır:

 • Gerçekçi ve detaylı görseller üretmek mümkündür. Bu sayede tasarım süreci kolaylaşır ve projenin sonucu daha iyi görülebilir.
 • Üretim öncesi sanal ortamda ürünü deneyimlemek ve geliştirmek mümkündür. Bu sayede üretim maliyetleri azalır ve hatalar önlenir.
 • Yaratıcı ve yenilikçi tasarımlar yapmak mümkündür. Tasarımcılara çok geniş bir alan sunar ve sınırları zorlamalarına imkân tanır.
 • Pazarlama ve satış sürecini destekler. Üç boyutlu çizimler, potansiyel müşterilere projeyi daha iyi anlatmak ve ikna etmek için kullanılabilir.

3D Modelleme ile Ambalaj Tasarımı, Üç Boyutlu Ürün Mockup

Ambalajlarımızın yapısı gereği ürün çekimlerinde istediğimiz sonucu bazen alamayabiliriz. Ve hiç bir fotoğraf bilgisayarda çizilen ve render alınan görseller kadar kusursuz olmayacaktır. Üç boyutlu tasarım tasarımcının parçayı analiz etmesi ile başlar ve aşağıdaki adımlarla devam eder.

Üç Boyutlu Kolay Çizimler

3D modelleme ile ürününüzün ambalajı yeniden çizilir, 3D tasarım istenilen sahneye yerleştirilir. Etiket ve diğer öğeleri giydirilerek, süslenir ve render alınır. Böylece ürününüzün tanıtımı ve reklamı için elde edilebilecek en yüksek kalitede görseli elde etmiş olursunuz.

 • Ürün kutuları, sunumları ve mockup İçin 3D Modelleme hizmeti, ürün fotoğrafçılığındaki tüm dezavantajlarını ortadan kaldırarak mükemmele yakın şekilde markanızın kaliteli ürünlerini teşhir etme imkanı sağlar.

Üç Boyutlu Çizimler ve 3D Baskı

(3D) üç boyutlu yazıcılar aracılığıyla çıktı almak için gerekli tasarım ve çizimler de, 3d modelleme hizmetleri kapsamındadır. Basılacak malzeme bir makine parçası ya da bir oyuncak olabilir. Yani hem profesyonel çözümler, hem hobi amaçlı üç boyutlu çizimler yaptırmak için Fotoğraf ve Tasarım ekibine ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken iletişim kanalları ya da teklif formu aracılığıyla talep ve ihtiyaçlarınızı bize iletmek.

3d mimari çizimler, 3d modelleme, mimari üç boyutlu çizim, mimari render

Mimari Render ve İnşaat Sektörüne Yönelik Üç Boyutlu Çizimler

Herhangi bir mimari projenin veya inşaat tasarımlarının satışa arz edilmesi öncesinde bilgisayar yazılımı kullanılarak ürünlerin üç boyutlu modelleri çıkarılır. Mimari Render adı verilen bu uygulama ile oluşturulan görüntüler gayrimenkulün pazarlama ve satış aşamasında önemli bir yere sahiptir. Bu uygulamada farklı ve gelişmiş yazılımlarla projede kullanılacak malzemeleri belirlemek, en doğru aydınlatmayı ve yansımaları hesaplamak 3ds max gibi programlar ile mümkün olabilmektedir. 3D modellemede modeli çıkardıktan sonra bina veya mimari tasarım ile ilgili kararların alınması çok daha kolay hale gelmektedir.

Üç Boyutlu Çizimler Nasıl Yapılır?

Mimari tasarım veya inşaatlarınızın 3d modelinizi elde ettikten sonra tasarımın görsel yönlerinin denenmesi ve son şeklinin verilmesi projenin planlaması açısından büyük katkılar sağlar. Mimari Render uygulamasında elde edilen görseller sayesinde fikirlerin alıcılara daha net bir şekilde aktarılabilmesi mümkün hale gelir. Mimari projeler üzerinde yapılabilecek olası değişikliklerin daha kısa sürelerde yapılabilmesine olanak sağlaması sebebiyle maliyetlerin aşağı çekilmesine katkıda bulunur.

 • Mimari tasarımlar ve inşaat projelerinin alıcılara daha cazip bir şekilde sunulmasına ve müşterilerin projelerde sanal gezinti yapabilmesine olanak sağlayan mimari render projenin verimliliğini artırdığı gibi, maliyetinde de önemli miktarda düşüş sağlar.
 • Geçmişte bu tür çalışmalar elle yapılmakta iken, günümüzde profesyonel tasarım ajansları tarafından üç boyutlu çizimler ve 3D modelleme hizmetleri verilmektedir.
 • Kullanılan teknikler ve yazılımlar programlama dilinde uzmanlaşmış profesyoneller tarafından belirlenerek, projenin gerekli kıldığı tüm unsurların en üst düzeyde karşılanması sağlanır.
 • Fotoğraf ve Tasarım ekibi de hem diğer kaliteli üç boyutlu çizimler hem de mimari render hizmeti vermektedir.