E posta pazarlama, dünya üzerinde pek çok ülke tarafından sıkça uygulanmakta olan pazarlama tekniğidir. Hatta Amerika’da kullanılan en yaygın pazarlama tekniklerinden biridir.

 • Türkiye’de ise son zamanlarda ciddi oranda yaygınlaşmıştır.
 • Çünkü, Türkiye’de de e-posta pazarlama alanında büyük fırsatlar olduğu kısa süre önce anlaşıldı.
 • Türkiye’de internet kullanıcılarının müthiş oranda artış göstermesi, e  posta pazarlama alanını büyütmüştür.

E Posta ile Pazarlama

2020 yılında yapılan araştırmaya göre Türkiye’nin %80’i internet kullanıyor! Bu sayı, 84 milyon kişilik nüfusun 67 milyonunun internete erişimini göstermektedir. Müthiş bir pazar olduğunu görmemek mümkün mü? Pazarlama kampanyalarınızı düzenlerken hedef kitlenize en uygun biçimde hazırlamak istemeniz doğru olmaz mı? Otomatik olarak kaç kişinin kampanyalarınıza eriştiği bilgisine hızlıca ulaşmak istemez misiniz?

 • Türkiye’de mobil cihazlarda internet kullanım oranı ile birlikte e posta kullanıcı sayısında da artış görülmektedir.
 • Çünkü, İnsanların interneti yeterince faydalı kullanabilmesi için elektronik posta hesaplarına ihtiyaçları olduğunu biliyorsunuz.
 • Birçok internet sitesi e posta ile kullanıcı kaydı yapıyor.

E-Posta Kullanımı

Aynı zamanda kullanıcılar ile e posta aracılığıyla iletişim kuruyor. Bu nedenle kullanıcılar e posta hesaplarını sıklıkla kontrol ediyor. E posta kullanarak iletişim kurma biçimi dünya çapında artıyor. Çünkü, yazılı bir belge niteliği de dikkat çekiyor. Elektronik postalar, ciddi bir iletişim aracı olarak hızla yaygınlaşmaktadır. Yaygınlaştığı oranda da pazarlama tekniklerini geliştirmektedir.

 • Özellikle Amerika’da e mail marketing olarak bilinen e-posta pazarlama ile dönüşüm oranı takibini rahatlıkla yapabilirsiniz.
 • Şimdi otomatik olarak nasıl yapılır sorusunu düşünebilirsiniz.
 • Konunun ilerleyen kısımlarında tekniğin olmazsa olmazı diye görülen noktaları sizlere aktaracağım.

e posta pazarlama, email marketing, dijital pazarlama

E Posta Pazarlama Nedir?

E posta pazarlama, ciddi bir iş alanı olarak ortaya çıkmaktadır. Verilmek istenen mesaj, kullanıcılara ciddi biçimde aktarıldığı zaman gerçek müşterilerle birebir iletişim kurma imkânı sağlamaktadır. Hakikaten müthiş bir müşteri potansiyeline birinci elden mesaj ulaştırmanın en iyi yollarından biri olarak e-posta pazarlama ön plana çıkmaktadır. Bu gücü, doğru hizmetlerle birleştirdiğiniz zaman yüksek oranda geri dönüş şansına sahip olabilirsiniz.

 • Alanında deneyimli pazarlamacılar ile çalışarak en hızlı biçimde istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.
 • Yıllarca e posta alanında hizmet vermiş olan fotografvetasarim.com ile çalışmak isterseniz bize daima ulaşabilirsiniz.
 • Pazarlama kampanyanızı hazırlamadan önce bizimle e posta kampanyaları hakkında iletişime geçebiliriz.

E Posta Pazarlama Araçları

Hedef kitle, sizin ürünlerinizi almak için her zaman hazır hissetmeyebilir. Kitle, yönlendirmek ister. Başkaları tarafından mesajlara maruz kaldığı zaman hemen harekete geçer. E mail üzerinden kitlenize sık sık bildirim göndererek ürünlerinize ve hizmetlerinize talep yaratabilirsiniz. Dönüşüm oranı, sizinmesajlarınıza kaç kişinin tepki verdiğini rahatlıkla ölçecektir.

 • Pazarlama yöntemlerine bağlı olarak, kitlenizi yönlendirebilirsiniz. Müşterileriniz, sizi sık sık hatırlarsa sizden ürün ve hizmet almaya daha meyilli olacaklardır.
 • E posta pazarlama kampanyaları, sizlerin planlarına bağlı olarak kısa sürede başarıyı getirebilir.

E-Posta İle İletişim Sıklığı

İletişim, hem firmalar açısından hem de insanlar açısından çok önemlidir. İnsanlar, hayatını mutlu biçimde geçirmek ve kendi faydalarını artırmak için sıklıkla iletişim kurarlar. Firmalara baktığımızda da aynı özelliğinin kesinlikle bulunduğunu görürüz. Firmalar, pazarla ve müşterilerle iletişim kurmadan hayatta kalamazlar. Bunu bilen firma yöneticileri, sürekli olarak yeniliğe açık biçimde aksiyon alırlar. Müşterilerin zihninde yer almak için çaba gösterirler. E posta pazarlama kampanyaları fikri de müthiş bir iletişim biçimidir. Bu nedenle, firmalar e posta ile müşterilere hitap etmek isterler. Çünkü, müşterilerin direkt olarak özel alanlarına girerek güven kazanmak isterler. Güvenin yanında da ekstra satış yaparlar ve marka bilinirliğini sağlarlar.

 • E posta pazarlama, hedef kitlenin üzerinde olumlu etki bırakmak için en uygun yollardan biridir.
 • Doğru içerikle birlikte doğru zamanda müşterinin özel alanına girmek, bir firmanın isteyebileceği en muhteşem adımdır.
 • Müşteri, en ilgili olduğu zamanda sizin mesajınızı direkt olarak alacak demektir.
 • E posta pazarlamanın gücü tam olarak burada bulunmaktadır.
 • Hedef kitlenize kesinlikle iletmek istediğiniz mesajı, müşterinizin kendi eliyle almasını sağlamaktadır.

E Posta Pazarlamanın Faydası Nedir?

Günümüzde insanların büyük bir çoğunluğu e posta hesaplarını her gün birkaç defa kontrol etmektedir. Milyonlarca internet kullanıcısının her gün e postalarına girdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu sayıyı tahmin edebilir misiniz? Size yardımcı olmamızı ister misiniz? Her gün en az 36 milyon birey e posta hesaplarını kontrol ediyor.

 • Firmaların sürekliliği için hatırlanmak çok önemlidir.
 • Bir insanın İletişim kurmadan varolamaması gibi düşünebiliriz.
 • Her gün yeni müşterilerle bağ kurmanız gerekmektedir.
 • Bu nedenle e-posta pazarlama hizmetini gözden geçirmeniz sizin faydanıza olacaktır.

E Posta Pazarlama Örnekleri

Günümüzde web sitesini dikkate alan müşteri oranları hızla artıyor. Eğer internet üzerinde hızlıca erişilebilir olursanız satışlarınızı kat kat artırabilirsiniz. Burada, hedef kitle ile uyumlu olarak e postadan gönderilen mesajların katkısı da çok büyüktür. Çünkü, sizin vermek istediğiniz mesajlar ile müşterilerinizi web sitesine girdirerek müthiş dönüşüm oranı sağlayabilirsiniz. Elde ettiğiniz dönüşümler google üzerinde de yükselmesine yardımcı olacaktır.

 • E mail göndererek hem müşterinizin zihninine adınızı kazıyabilirsiniz hem de internet sitenizin ziyaret edilme sayısını artırabilirsiniz.
 • Doğal olarak, müşterilerinizin sizi ve sitenizi arama motorları üzerinde aramasını da sağlayabilirsiniz.
 • Bunlar, size dönüşüm oranı artışı olarak hemen yansıyacaktır.
 • E postadan gönderdiğiniz ciddi mesajlar alıcıya ulaşarak domino etkisi yaratacaktır.

Sosyal medya, pazarlama dünyasına enteresan yenilikler getirdi. Web sitesini kuvvetlendirmek isteyen firmaların olmazsa olmazı haline geldi. Sosyal medya aynı zamanda da e-posta pazarlama kampanyaları için bir aracı olmaya başladı. Pazarlamak istediğiniz ürün ve hizmetlere hızlı olarak yönlendirmek istediğiniz müşterileriniz için bir aracı olmaya başladı.

 • Buradan şu sonucu çıkarabiliriz: Pazarlama bir bütündür.
 • Hedef kitle üzerine bırakılması istenen etkinin belirlenmesinden yola çıkarak, sizin bütün yöntemlerinizi kapsar.
 • E posta pazarlama ile bütün kampanyalarınızın bir arada yürümesi en doğru yol olacaktır.

e posta pazarlama, email marketing, dijital pazarlama

E Posta Pazarlama Nasıl Yapılır?

Öncelikle hedef kitleniz üzerinde etkili olmasını istediğiniz içeriklerinizi hazırlayarak başlayabilirsiniz. Müşteriye iletilmek istenen mesaj belirlendiği zaman, alanında uzman bireylerden destek alarak gerekli hizmeti satın alabilirsiniz. E posta alanında aklınızda bulunan bütün sorularınızın cevabını, telefon numaramızı arayarak hemen öğrenebilirsiniz.

 • Pazarlama, işinizi yaparken belirlediğiniz hedeflerinizi sağlamanıza olanak verir.
 • Amaçlarınızı, en düşük maliyet içeren tekliflerle birlikte en doğru kitleye sunmanızı sağlar.
 • Bunu yaparken kullanıcı verilerini önceden almanıza imkân verir.
 • Örneğin; sizin hedef kitleniz 35 yaş altında bulunan genç erkekler ise yalnızca bu kitleye e posta göndermenizi sağlayarak en az maliyetle en başarılı sonuçları almanızı sağlar.
 • Hedef kitlenize gönderdiğiniz mesajların boşa gidip gitmeyeceğini merak ediyor olabilirsiniz.

Şunu da kesinlikle bilmelisiniz: E posta pazarlama ile gönderdiğimiz postaların alıcı tarafından okunup okunmadığına erişilebilmektedir. Yanlış veya aktif olmayan bir kitleye mesaj gönderdiğinizi düşünüyorsanız bunu rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Hızlı sonuçlar almak için e-posta pazarlama hizmetinden yararlanmak istemeniz mantıklı bir tercih olacaktır.

Email Pazarlamanın En Önemli 4 Özelliği

 1. Hedef kitle, e-posta pazarlama kampanyaları sayesinde en hızlı erişim imkânına açık duruma gelmektedir. Müşterileriniz, gelen kutusuna sık sık bakmakta olduğu için mesajlarınız hızlıca onlara ulaşacak. Böylelikle kitlenizin mesajınızı ne kadar önemsediğini hızlıca ölçerek çıkarımlar yapabilirsiniz.
 2. Hedef kitlenizin öne çıkan özelliklerini bularak doğru zamanda direkt olarak bireylere hitap edebilirsiniz. Hedef kitle, kendilerine adlarıyla hitap eden insanları daha çok severler. Hitap etmek istediğiniz kişilere kendi adı ve önemsediği bir özelliğe hitap etmeniz halinde yüksek ihtimalle sizi daha çok akılda tutacaktır. Örneğin, “Deniz Bey, sizin x konusunda bilgi edinerek para kazanmak için çalışmanızı önemsiyoruz.” biçiminde bir e posta sizi direkt olarak sizi rakiplerinizin hemen önüne geçirecektir.
 3. E-posta pazarlama sonucunda attığınız adımları hızla analiz ederek ve olumlu mesajları pekiştirerek fayda sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak, olumsuz bir durum oluştuğu an yeni bir e posta ile kriz yönetimi gerçekleştirebilirsiniz.
 4. Sosyal medya üzerinde Hizmetinizin sürekli olarak erişilebilir olduğunu çağrıştırır. Müşteriniz size daima ulaşabileceğini hisseder. Sizinle iletişime geçmek istediğinde aklında hiçbir soru işareti kalmaz.

e posta pazarlama, email marketing, dijital pazarlama

Email Pazarlama Kampanyaları

Pazarlama kampanyalarınızı oluştururken belirlediğiniz hedeflerinizi pazarlama yöntemlerine dağıtarak, müşterilerinizin ürün ve hizmetlerinizi satın alma ihtimalini yükseltmek amacıyla e postadan gelen kutusuna muhteşem mesajlarınızı bırakabilirsiniz. Doğru zamanda, web sitesi üzerinden dönüşüm oranı incelemesi yaparak e-posta pazarlama sürecini tamamen doğru biçimde yürütebilirsiniz.

 • E posta pazarlama, e-ticaret sisteminin yaygınlaşması ile birlikte çok bilinen bir pazarlama tekniği olacaktır.
 • Pazarlama yöntemlerine büyük bir yenilik getirecek olan e mail üzerinden mesaj göndererek müşteriyi yönlendirme sistemi ciddi bir pazar olacaktır.
 • FotoğrafveTasarim.com olarak pazarlama kampanyalarınızı yönetmekten mutluluk duyacağız.

E Mail Marketing

E mail marketing, maliyet olarak çok ucuza gelen bir pazarlama tekniğidir. İlk e posta gönderimi ile birlikte alıcıyı harekete geçirerek sizin hedefinize yöneltmektedir. Yukarıda sıraladığım e-posta pazarlamanın en önemli 4 özelliğini daima tekrar etmemiz işimize fayda sağlar. Alan üzerinde genel olarak faydalı bilgiler vermeye çalıştım.

 • Bu bilgilere ek olarak, e postadan göndermek istediğiniz mesajların spam kutusuna düşmemesi için çabalamalıyız.
 • Pazarlama alanında e postadan faydalanırken akıllarda kalabilecek tek sorun burası olacaktır: Eğer spam kutusuna mesajlarınız düşerse müşteriniz mesajlarınızı göremeyecektir.
 • Bu nedenle, benimle özel olarak iletişim kurmanızı isterim. Sizi ve mesajlarınızı önemsiyorum.
 • Birlikte kazanmamız için iki tarafın da fayda sağlaması gerekmektedir.

Hayatım boyunca kazan-kazan ilişkisine inandım. Pazarlama alanında da müşterilerimin mutlu olacağı sonuçları almasını sağladım. Her zaman bu prensibimi koruyarak hizmet veriyorum. Sizin mutluluğunuzu önemsiyorum. Pazarlama kampanyalarınızı detaylı olarak dinlemekten keyif alırım. Müthiş bir iş istiyorsanız daima benimle iletişim kurabilirsiniz. Sorunlarınızı dinlemekten keyif alırım.

E Posta Pazarlama’da Fotoğraf ve Tasarım Etkisi

E posta Pazarlama ile dijital pazarlama çok ciddi bir iştir. Bu nedenle, güvenilir ve deneyimli bireylerden hizmet almak çok önemlidir. FotografveTasarim.com olarak satış odaklı e-posta pazarlama alanında hizmet vermekteyiz.

 • Neredeyse bütün işlerin internet üzerinden yürüyeceği gerçeği, e-posta pazarlama alanını büyütecektir.
 • Siz de fotoğrafvetasarim.com ile çalışarak başarılı sonuçlar almak isterseniz kesinlikle bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizin için her gün her dakika iletişim hizmeti sunuyoruz. Gelecek yıllarda da aynı konum üzerinde hizmetimizi pekiştireceğiz. E-ticaret ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz eksikleri dile getirmekten asla çekinmeyin! Geleceğin internet üzerinde olduğunu asla unutmayın. Türkiye’de 2020 yılında e-ticaret alanında büyük gelişmeler olduğunu ve pazarın hızla büyüdüğünü gözden geçirmenizi tavsiye ederim. İşleriniz konusunda kaliteli hizmet almak istediğiniz her zaman iletişim bilgilerim kısmında bulunan adreslerden bana ulaşabileceğiniz asla ama asla unutmayın.

 • Doğru zamanda e-posta pazarlama kampanyalarınızı oluşturmanız için sizinle iletişime geçmek için sabırsızlanıyoruz.
 • İletişim sayfasından ya da form doldurarak hemen talebinizi iletebilirsiniz.