Konsept Ürün Çekimi hedef kitleniz ya da potansiyel müşterileriniz için, ürün ya da markanızın rakiplerinizden farklı olduğu algısını kazandırmak için birebirdir.

Çarpıcı ve profesyonel konsept ürün çekimi, müşterilerinizin gözünde kalite algısı yaratır. Bu da onları satın almaya yönlendirir.

Tekstil, Aksesuar, Moda, Kozmetik, Teknoloji, Mobilya ve Ayakkabı sektörleri ürün satışlarını artırmak için konsept ürün çekimi yaptıran başlıca sektörler arasındadır.

Konsept Çekim Nedir?

Konsept, farklı cisimlerin belli bir ahenk içinde bir anlam ve öykü yaratması anlamına gelmektedir. Kurgulanan konsept çekim ürününüz ve satış vaadiniz ile uyumlu olmalıdır.

Ürünleri satın almadan önce insanlar fotoğraflarını inceler ve özelliklerini, kalitesini kavramaya çalışır. Vermek istediğiniz duyguyu onlara konsept ürün çekimleri ile iletirseniz, açıklamalara gerek kalmadan satış yapabilirsiniz.

Ayrıca marka kimliği ve marka bilinirliği konusunda da konsept çekimlerin etkisi büyüktür. Kaliteli çekimler, özgün dikkat çekici fotoğraflar marka kimliğinizi kuvvetlendirir.

Konsept Fotoğraflar Ürünün Ön Plana Çıkmasını Sağlar

Profesyonel ürün  fotoğrafları dijital medyada, sosyal medyada, matbuu ürünlerde ve ya ürün kataloglarında, içeriği besler ve ürünün ön plana çıkmasını sağlar. Ürününüzün yanındaki yardımcı objeler dikkat dağıtacakmış diye düşünmeyin. Doğru çekilen konsept fotoğraflar her aman ürünü ön plana çıkarır.

Konsept ürün fotoğrafları ile hedef kitle ve müşterilere ilk bakışta bilgi verirsiniz. Bu yüzden kullanıcı deneyimi ve kalite algısı oluşturan marka elçileri konumundadır.

Profesyonel fotoğraf çekim teknikleri ile yaratıcılık birleştirilerek profesyonel konsept ürün çekimi ortaya çıkar. Arka plan renkleri ve kullanılacak objeler fotoğrafçının tecrübe ve yaratıcılığına kalmıştır. Pazarda hedeflerini yüksek tutan markalar için bu yaratıcı fotoğraflar önemlidir ve ürünlerini değerli kılar.

Yüksek çözünürlüklü full frame makineler, prime lensler ile çekilen, kalibre ekranlarda işlenen kaliteli konsept ürün fotoğrafları için ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.

Konsept Ürün Çekimi, Konsept Ürün Fotoğrafı Çekimi

Ürün Çekimleri Satın Almaya Teşvik Eder

Ürünlerinizin fotoğrafları yalnızca hikaye anlatmaz, özelliklerini aktarmaz. Potansiyel müşteriye duygu yükler ve satın almaya teşvik eder.

E-ticarette en başarılı olan markalar, kaliteli ve özgün ürün fotoğrafları ile yüksek satışlara ulaşırlar.

Ürün Çekimleri fotoğrafları ürünü satın almayı düşünen kişilerin iştahını kabartmalı ve seçimlerini sizin ürününüzden yana kullanmaya teşvik etmelidir.

E-Ticaret Sitesi İçin Profesyonel Konsept Ürün Çekimi

E-Ticarette ürünlerinizin değeri ve tercih edilme sıklığı için önemli noktalar var. Satışları artırmanız için dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

 • Marka Değeri ve Kurumsal Kimliği
 • Ürün Görselliği
 • İşletme ve Marka Güvenilirliği
 • Ürün Kalitesi
 • Marka Bilinirliği
 • Web Tasarım Kalitesi

Konsept ürün çekimi bu maddelerin hepsine, özellikle de ürün görselliği ve web tasarım kalitesine etki eder. Kaliteli ürün fotoğraflarına sahip bir e ticaret sitesinin ürün satışları da yüksek olacaktır. Ürünlerini internetten satmak ve pazarlamak isteyen markalar için, yapılabilecek en iyi yatırımlardan biri konsept fotoğraf çekimidir.

Profesyonel Konsept fotoğraflar tıklama ve satın almayı artırır, sitenize gelen ziyaretçilerin web sitenizde kalma süresini artırır. Bu da boince rate’inizi yükselteceğinden, SEO skorunuz ve Google‘daki sıralamanız da artacaktır. Bir taşla 3 kuş, değil mi?

Konsept Ürün Çekimleri, Konsept Ürün Fotoğraf Çekimleri

Konsept Ürün Çekimi ve 6 Avantajı

Konsept ürün çekimi yaptırmak konusunda kararsız kalan markalar için ürün fotoğrafçılığı ve konsept fotoğraf çekiminin 6 avantajından bahsedelim:

 1. Ürünlerinizi kaliteli ve prestijli gösterir.
 2. Ürünleriniz hakkında önbilgi verir.
 3. Satın almaya teşvik eder.
 4. Marka değerini artırır.
 5. E Ticaret Sitesi ve Web Sitesi tasarımını iyileştirir.
 6. Kurumsallığı artırır ve marka güvenilirliği oluşturur.

Fotoğraf ve Tasarım Ajansı ve Konsept Fotoğrafçılık

Konsept ürün çekimleri ve ürün fotoğraf çekimi fiyatları hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. Fotoğraf çekim hizmetleri sayfamızdan diğer fotoğrafçılık hizmetlerimize göz atabilirsiniz.

Ürün çekimi nasıl yapılır, ürün fotoğrafçılarının sahip oldukları ekipmanlar nelerdir? Ürünlerin türüne göre nasıl konsept çekimler yapmalıyız? gibi soruların cevapları için blog yazılarımızı takip ediniz.