Kurumsal Web Sitesi, markanızın internet üzerinde sizi temsil eden en önemli öğedir. Kurumsal kimliğiniz kadar akıllıca ve doğru tasarlanmış websiteniz de hedef kitleniz ve ziyaretçilerinize markanın duruşu, çizgisi ve kurumsallığı hakkında fikir verecektir. Aynı şekilde hatalı, eksik, yavaş ya da kurumsal görünmeyen bir websitesi imajınızı zedeleyip, sizi tercih eden hedef kitlenin bir kez daha düşünmesini sağlayacak, size müşteri kaybettirecektir.

Kurumsal bir web sitesi kurmak isteyip bize ulaştığınızda öncelikle sizden varsa eski web siteniz yok ise kurumsal kimlik kitapçığınızı talep ediyor ve inceliyoruz. Böylece kurumsal web tasarımınız tamamlandığında, markanızın renklerine kurumsal fontunuza kadar dikkat edip, diğer kurumsal kimlik öğelerinizle bir bütünlük içerisinde hazırlanan bir web sitesine sahip oluyorsunuz.

Arama motorlarında gezinen bir kullanıcı rastgele sitenize ulaşsa bile, ilk bakışta web sayfası ile sizin aranızdaki bağlantıyı kurup kafanızda markanız ve sizin canlanması önemli. Kurumsal web sitesine sahip olmanız için tek yapmanız gereken şey, aynı zamanda web tasarım firması olan Fotoğraf ve Tasarım’dan bir teklif almak.

Doldurdurduğunuz teklif formu sonrasında size en kısa sürede, belirtmiş olduğunuz iletişim kanallarından dönüş yapıp, sizi ve ihtiyaçlarınızı dinliyor olacağız. Akabinde fazla vakit kaybetmeden tasarım ve kodlama aşamasına geçip firmanızın internetteki reklam yüzü olan Kurumsal Web Sitesini sizlere en hızlı, doğru ve sağlıklı şekilde teslim etmek için çalışırız.

kurumsal web sitesi

İnternet Dünyasında Firmanızın Konumu

Başarılı bir web sitesi sizi rakiplerinizden daya iyi bir konumda gösterecek, sizi her alanda yukarıya taşıyacaktır. Nasıl ki bulunduğunuz şehrin en iyi konumlarında şubeler açmak sizin marka değerini artırıyor, olumlu yönde bir reklam sağlıyor ise, web sitenize de bu denli önem gösterip geç kalmadan internetteki yerinizi almalısınız.

E-Ticaret siteleri sayesinde internetin artık bir pazaryeri haline geldiğini düşünürsek, sizin de bu pastadan payınızı almak için bi kurumsal web sitesi sahibi olmalısınız. Fakat tabiki web sitenizde illaki satış yapmak zorunda değilsiniz. Firmanız hakkındaki fikir sahibi olmak isteyenler, ilk iş olarak websitenize bakacaktır. İletişim kurmak için yine websitenizi kullanacak olan hedef kitlenize markanızın vizyonunu, misyonunu ve hikayesini, kurumsal web site üzerinde yine kolay ulaşabilecekleri şekilde sunmalısınız.

Aynı zamanda firmanız hakkında haberler, etkinlik bildirimleri, bülten ve makale yazıları yayınlayabilirsiniz. Hedef kitlenizi analiz etmek amacıyla form toplayabilir ve kendi datanızı oluşturabilirsiniz. Fotoğraf ve Tasarım olarak web tasarım konusunda sizlere doğru ve uygun hizmeti vermek konusunda iddialıyız.

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

Bulunduğumuz yılın trendleri ve bir sonraki yılın öngörüleri göz önünde bulundurularak, ince elenip sık dokuyarak, üzerine düşünülmüş ve fikir paylaşımlarında bulunduğumuz web siteleri, sektördeki diğer rakiplerinizden sizi öne taşıyacaktır. Fark yaratıp aralarından sıyrılmak, devamlı güncel kalmak ve çağın, teknolojinin gerekliliklerini takip ediyor imajını vermek kurumsal web sitenizin tasarımı ile mümkün.

Bu konuyu işini sevgi ve ilgiyle yapan uzmanların eline bırakmak bir bakıma işini şansa bırakmamak anlamına geliyor. Diğer tasarım hizmetleri ile birlikte kurumsal web site tasarımınız konusunda da birlikte çalışmak dileğiyle.

Site Yazılımı

Kurumsal web sitenizin yazılım kısmı, en az tasarımı kadar önemli. Sitenize girişte ya da gezinti sırasında bir hata ya da hız kaybı yaşayan kullanıcı markanızın kurumsal olmadığı düşüncesine kapılacak ve bu kurumsal imajınıza olumsuz etki edecek. Bu yüzden ön yüzü tasarlanırken kullanıcı deneyimini, stabiliteyi ve hızı da düşünerek doğru şekilde bir kurumsal web sitesi inşa etmek en doğrusu olacaktır.

E-Ticaret Sitesi

Kurumsal web siteniz firmanızı tanıtan bir sitenin yanı sıra aynı zamanda bir e-ticaret sitesi olabilir, ürünlerinizin satışını da yine buradan yapabilirsiniz. Bu hem sitenize gelen ziyaretçi sayısını artırabilir, hem de ürünleriniz ve fiyatları hakkında hedef kitlenize fikir sahibi olur. E-Ticaret siteleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için ilgili hizmet sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Başlangıçta e-ticaret sitesi olarak planlamayan kurumsal site sonradan da e-ticaret özelliği kazandırılabilir. Kullandığımız altyapı bunu en zahmetsiz ve hızlı şekilde gerçekleştirecek özelliklere sahiptir.

En İyi Kurumsal Web Siteleri Ne Gibi Özelliklere Sahip?

Sizlere teslim ettiğimiz tüm websiteler gibi, kurumsal web sitesi tasarımı da internetteki en iyi hizmeti veren rakiplerinizin siteleri incelenerek yapılır. Sektörünüzdeki iyi kurumsal web siteleri belirlenir, sahip olduğu özellikler en doğru hali ile web sitenize kazandırılır. Bu özelliklerden tümünde ortak olanları şöyle sıralayabiliriz:

  • Kurumsal ve şık görünümlü: Web siteniz markanızın özelliklerini ve çizgisini yansıtacak düzeyde kurumsal ve şık olarak Fotoğraf ve Tasarım tarafından tasarlanır. Web sitesinin grafikleri tasarlanırken sitedeki konumları ve bütünlük oluşturması konusundaki gereksinimleri de düşünülerek yapılır. Bu da sitenin diğer hizmetlerimiz gibi tek bir elden uyumlu şekilde çıkmasını sağlar.
  • Sosyal medya hesabınız, kurumsal kimliğiniz ve web siteniz birbirini tamamlayacak, kurumsal görünecek ve dikkat çekecek şekilde örtüşür ve uyumludur. Kullanıcıya güven ve kalite hissi verir.
  • Kolay kullanılan yönetim paneli içeren: Sitenizdeki irili ufaklı tüm görsel ve metinsel değişiklikler, bilgi işlem uzmanınızın, görevlendirdiğiniz başka kişilerin hatta sizin bile gerçekleştirebileceğiniz bir kolaylıkta olması için, kullanıcı dostu bir admin paneli ile teslim edilir. Kod bilgisine sahip olmadan sitenizin ön yüzündeki bir çok değişikliği buradan yapabilirsiniz.

kurumsal web sitesi

Teknik Özellikler

  • Mobil uyumlu: Araştırma ve istatistikler gösteriyor ki global internet trafiğinde kullanıcıların %51’i yani sayıca çoğunluğu mobil cihazlar üzerinden internet üzerinde dolaşmaktalar. Bu da sitenize gelen ziyaretçilerin çoğunluğunun sitenizin mobil versiyonunu göreceği anlamını taşıyor.
  • Ayrıca Google ve diğer arama motorları da sitenizin masaüstü versiyonundan çok responsive uyumlu olup olmamasıyla ilgileniyor. Size teslim ettiğimiz tüm web siteleri akıllı telefon, tablet, masaüstü gibi farklı cihazlardan girildiğinde uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Kullanıcı deneyimini en üst noktaya taşımak için sitenizin %100 mobil uyumlu olması konusuna özen gösteriyoruz.
  • SEO uyumlu: Google gibi arama motorlarında arama yapıldığında sitenizin üst sıralarda olmasını, diğer rakiplerinizin önüne geçmeyi tüm markalar gibi siz de isteyeceksiniz. Bunun yolu da SEO ve SEM hizmetleri Bu yüzden sitenizin SEO uyumlu olması, kod bilgisine sahip olmadan makale girebiliyor ve sitenizin arama motoru optimizasyonunu kolaylıkla yapabiliyor olmanız önemli.
  • Sektörünüzün trendlerini yansıtan: Bir inşaat şirketi ile bir reklam ajansının kurumsal web sitesi aynı görsel ve teknik özelliklere sahip olamayacaktır. Bu noktada ayrılmalarının yanı sıra her sektörün yıllar içerisinde tasarım ve görsel trendleri değişmektedir. Bu trendleri takip etmeyen bir ekip elinden çıkan kurumsal web sitesi, ne kadar iddialı olsa da demode ve banel kalacaktır. Bu yine markanızın çağın yeniliklerine ayak uydurmadığı, kendini sürekli güncellemediği imajını kullanıcıya verecektir.
  • Hızlı: SEO’nun öneminden yukarıda bahsetmiştik. Arama motorları web sitesinin sıralama ve skorunu yükseltirken sayfaların içeriği kadar açılış hızına da önem verir. Web sitenizin hızlı açılıyor olması kullanıcı deneyimi ve arama Google gibi arama motorları açısından göz ardı edilemeyecek bir öneme sahiptir.
  • Güvenli: Teslim ettiğimiz kurumsal web siteleri güvenli yazılım altyapılarını kullanır ve testleri yapılarak size iletilir. Panel şifreleri vs sizin tarafınızdan da kolaylıkla değiştirilebilir.

Sanal Dünyadan Fiziki Konumunuza

Websitenizi ziyaret edip tatmin edici bulan her kullanıcı, fiziki konumunuzda da sizi ziyaret etmekten çekinmeyecektir. Kaliteli ve kurumsal görünüm vermeyi başarabilen bir siteye sahipseniz müşterileriniz yerinizde sizi ziyaret ettiğinde neyle karşılaşacakları konusunda az çok fikir sahibi olacak, ön yargılarını yıkacaklar. Bu yüzden website ziyaretçileriniz doğrudan şirket ya da ofisinize yönlendirilme potansiyeli olan kişilerdir diyebiliriz.

Kurumsal Web Sitesi Fiyatları

Firmalar internet sitesi yaptıracaklarında doğal olarak fiyat araştırması da yapmaya başlıyorlar. Biz kurumsal web sitesi fiyatları belirlerken teklif usulü ilerlemeyi tercih ediyoruz. Öncelikle firmanız ve markanız inceleniyor, ihtiyaçları belirleniyor, rakip analizleri yapılıyor.

Sonra sizin varsa özel istekleriniz doğrultusunda teslim edilecek kurumsal web sitesi fiyatı tarafınıza iletiliyor. Web sitesi paketlerimizde istekler, ihtiyaçlar değişkenlik gösterdiği için sabit bir fiyat tarifesi koymak ne yazık ki zor.

Ayrıca çok uygun fiyatlara hizmet verdiğini iddia eden kurum ya da şahıslardan uzak durmakta da fayda var. Bu sizlere güvenlik açıkları, korsan eklentiler, çalıntı kodlar vs olarak geri dönebilir, sitenizde istenmeyen ve size ait olmayan reklamlar görebilirsiniz.

Bu sitenizin ve markanızın itibarını direkt olarak zedeler. Başka bir ihtimalle de Google tarafından spam olarak işaretlenebilir ya da alan adınız engellenebilir. AdWords reklamı çıkarken siteniz zararlı içerik içeriyor şeklinde red yiyebilirsiniz.