Kurumsal tanıtım filmi, kendinizi veya işletmenizi hızlı, kolay ve etkili bir biçimde anlatabilmek için oldukça önemlidir. Yaratıcı ve etkileyici bir tanıtım filmi oluşturmak, hedef kitleye kendinizi daha hızlı anlatmayı sağlarken izleyen kişilerin bu anlatımdan sıkılmamasını ve hedef kitleniz üzerinde güçlü bir etki bırakmasını sağlar.

Kurumsal tanıtım filmi yaptırmak isteyen markalar işletmenin misyon, vizyon, değerleri ve gelecek planlarını hedef kitleye aktarmak istemektedirler. Profesyonel olarak hazırlanan bir kurumsal tanıtım filmi işletmenin bu amacına ulaşmasını sağlayabilir. Fotoğraf ve Tasarım ekibi tarafından şirket tanıtım videonuz ya da ürünleriniz için tanıtım filmleriniz profesyonel ve özgün biçimde çekilir, kurgu ve montajlanır ve web sitesi, instagram, sosyal medya gibi farklı mecralarda da paylaşabileceğiniz formatlarda teslim edilir.

kurumsal tanıtım filmi, kurumsal reklam filmi, kurumsal çekim

Profesyonel Kurumsal Tanıtım Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal tanıtım filmi çekimine başlanmadan önce bir hazırlık süreci olmalıdır. Detaylı bilgi vermek gerekirse öncelikle çekimi yapılacak işletmenin güçlü yanlarını ön plana çıkarmak gerekmektedir. Bu nedenle işletmeyi doğru ve iyi bir biçimde tanımak bu noktada yardımcı olacaktır.

  • Hedef Kitle Analizi: İşletmenin hitap edeceği hedef kitle doğru bir biçimde analiz edilmelidir. Hedef kitleyi iyi tanırsanız tanıtım filmi içerisinde nelerin ilgisini çekeceğini ne tür görseller ve ne tür müzikler kullanacağınızı daha doğru seçebilirsiniz. Kurumsal tanıtım filmi ile hedef kitlenize vermek istediğiniz bir mesaj var ve bu mesajı nasıl ileteceğinize ancak onları tanıyarak karar verebilirsiniz.
  • Amaç ve Hedefler: Hazırlayacağımız kurumsal tanıtım filmi ile neyi hedefliyor ve amaçlıyoruz bunu bilmeliyiz. Amaç ve hedeflerimizi belirlemek bizi daha iyi bir senaryo hazırlamaya yönlendirecektir. Ayrıca tanıtım filminiz içerisinde ön plana çıkarmamız gereken noktaları da belirlememize yardımcı olacaktır.
  • Duygulara Hitap Edin: Hedef kitlenizi ürünün veya hizmetin kalitesi kadar, markanızın onlarda oluşturduğu duygular da etkiliyor. Bu nedenle tanıtım filmlerinde potansiyel müşterilerinizin duygularına hitap ederek aradaki bağı güçlendirmeniz gerekmektedir.
  • Kimliğinizi Yansıtın: Marka algınızı oluşturmanız için kurumsal kimliğinizi yansıtmanız önemlidir. Kurumsal tanıtım filmlerinde logonuzu ve renklerinizi ön plana çıkarmayı unutmayın.
  • Farklı Olun: Tanıtım filminiz ve tanıtım filminde anlattıklarınız rakipleriniz ile aynı olmamalıdır. Hedef kitleniz aynı ise sizi diğer markalardan ayrıştıracak noktaları ele almanız, güçlü ve farklı yönlerinizi göstermeniz daha doğru bir yaklaşım olacaktır.
  • Profesyonel Olun: Tanıtım filmlerinin ön hazırlığı, çekim ve montaj aşamaları filmin başarısını etkileyen faktörlerdir. Tanıtım filmi için ayıracağınız zaman ve bütçenin doğru bir biçimde kullanılması profesyonel bir hizmet almanız ile mümkündür. Sizi yansıtacak özensiz bir iş sizin yaptığınız işin de özensiz olduğu algısını doğurabilir.

Kurumsal Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanır?

Tanıtım filmlerini hazırlarken hedef kitleyi ön planda tutmak gerekir. Bu noktada ‘Hedef kitleye nasıl ulaşacağız ve nasıl dikkat çekeceğiz?’ sorusunu kendimize sormalıyız.

Uzman bir ekip ile hedef kitle analizi yapıldıktan ve bu hedef kitleye nasıl ulaşılacağı belirlendikten sonra kurumsal tanıtım filmi çekimi için bir senaryo oluşturulması gerekmektedir. İyi bir senaryo, işletmenin ortaya çıkacak olan ürünü görmesini sağlarken çekim sırasında da yardımcı olacaktır. Unutmayalım ki elimizde bir harita yoksa nereye gideceğimizi bilemeyiz.

Senaryo yazımının ardından kurumsal tanıtım filminin çekim sürecine girilir. Çekim sonrası değerlendirmeler ekibimizce yapıldıktan sonra onay için tarafınıza sunulur ve kurgu montaj sonrası markanız için görsel iletişim araçlarının en etkili yollarından biri olan kurumsal tanıtım filmine sahip olursunuz.

kurumsal tanıtım filmi, kurumsal reklam filmi, kurumsal çekim

Tanıtım Videosu İçin Kullandığımız Ekipmanlar

Kurumsal tanıtım videosu çekimlerinde kullanılacak olan ekip ve ekipmanlar belirlenirken öncelikle işletmeye, işletmenin ihtiyaçlarına ve senaryoya bakılmalıdır. Markanın imzasını taşıyacağı proje için filmlerde kullanılacak ekipmanlar en uygun ve profesyonel olacak şekilde seçilir.

Bunlar video kameralar, lensler, stabilizer ya da gimbal gibi görüntü sabitleyicilerin yanı sıra ışık elemanları ve yönlendiricileri içerebilir. Kurumsal tanıtım videolarınız için en uygun ekipmanları sizlerle ihtiyacınız ve talebiniz hakkında görüştükten sonra çekim öncesi hazır edeceğiz. Bunun için web sitemizde yer alan teklif formunu doldurabilir ya da iletişim kanallarından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Biz Neler Yapıyoruz?

Kurumsal reklam videoları ve tanıtım filminizin çekimi için profesyonel ekibimiz ile sizlere destek oluyoruz. Öncelikle sizi dinliyor, marka hikayenizi öğreniyor sektör içerisinde ve hedef pazarda güçlü yönlerinizi öğreniyoruz. Kurumsal tanıtım filmi için uzman bir ekip ile işletme analizlerini gerçekleştirerek hedef kitlenizi belirliyoruz.

Hedef kitlenizi belirlemenin ardından yönetmen ve yazarlarımız bir araya gelerek işletmenizin ihtiyaçlarına uygun ve kreatif içeriği ile hedef kitlenizin dikkatini çekmeyi başaracak bir senaryo hazırlıyoruz. Senaryo yazımının ardından profesyonel ekibimiz ve profesyonel ekipmanlarımız ile gerek sosyal medya mecralarında gerekse diğer dijital mecralarda markanızı yansıtacak çalışmalara imza atıyoruz.

Kurumsal Tanıtım Filmi Fiyatları

Kurumsal tanıtım filmi çekimleriniz için araştırma yaptığınızda çok geniş bir fiyat ve performans skalası göreceksiniz. Bu noktada profesyonel bir hizmet alacağınızdan, aldığınız hizmetin kalitesinden ve sizi yansıtacağından emin olarak karar vermenizi öneririz. Ücretlendirme konusunda da alacağınız hizmet ile bu hizmetin kalitesini karşılaştırmalısınız. Kullanılacak ekipman, çalışacak ekip ve yapılacak çalışmanın süresi fiyat noktasında belirleyici ana unsurlardır.