kurumsal tanıtım filmi, kurumsal reklam filmi, kurumsal tanıtım filmi çekim hizmeti

Kurumsal tanıtım filmi markanızı, işletmenizi, ürün ya da hizmetlerinizi hızlı, kolay ve ilgi çekici bir biçimde anlatabilmek için üretilen video içeriklere denir. Yaratıcı ve etkileyici bir tanıtım filmi oluşturmak, hedef kitleye kendinizi daha hızlı anlatmayı sağlarken izleyen kişilerin bu anlatımdan sıkılmamasını ve hedef kitleniz üzerinde güçlü bir etki bırakmasını sağlar.

Kurumsal tanıtım videoları ve bu tür reklam filmleri genelde şu alanlarda kullanılır:

 • Tanıtım videosu çekimi, sosyal medyadaki sponsorlu reklam gönderileri için birebirdir.
 • YouTube kanallarında firmayı tanıtmak amacıyla kullanılır.
 • Halka arz videolarında tercih edilir.
 • B2B iş modelinde çalışan şirketler, hizmetlerinin diğer kurumsal markalara sunumunda tanıtım filmlerini kullanır.
 • İhracat yapan markalar ürün kalitesini ve üretim süreçlerini referans olarak müşterilerine iletmek istediklerinde, bu video içerikler etkili birer iletişim aracıdır.
Bilgili,
İlgili ve
Tecrübeli Ekip
Güncel ve
Premium
Ekipman
Profesyonel
Drone
Prodüksiyonu
4K
UltraHD
Çözünürlük

Kurumsal Tanıtım Filmi Örnekleri

Kurumsal markalar ile yaptığımız sözleşmeler gereği, tüm kurumsal tanıtım filmi örneklerini burada paylaşamıyoruz. Bu yüzden sektör devi bir kaç marka ile birlikte, orta ölçekli işletmelerden de bir kaç tanıtım filmi çekimi örneğini aşağıya bırakıyoruz. Fiyat teklifi ve bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Video Çekim Örneği
  Profesyonel Video Çekimi Örnekler - hilton
  Profesyonel Video Çekimi Örnekler - keles
  Profesyonel Video Çekimi Örnekler - yilteks
  Profesyonel Video Çekimi Örnekler - yilmak
  Mimsa - Kurumsal Tanıtım Filmi
  Dahi Bilişim - Kurumsal Tanıtım Filmi
  Atavip - Kurumsal Tanıtım Filmi
  Profesyonel Video Çekimi Örnekler - Deltadiş
  Alfa Dental - Kurumsal Tanıtım Filmi
  Saray Düğün Salonu Tanıtım Filmi

  Etkili Bir Kurumsal Tanıtım Filminde Neler Olmalı?

  Kurumsal tanıtım filminin yada tanıtım videosunun içeriğinde bulunanlar, türlere göre değişir. Kimi zaman havadan drone çekimleri, dış mekan çekimleri gibi uzak plan görüntüler daha yoğun kullanılır. Firma tanıtım videosunun türüne göre makro çekimler ya da detay videolara yer verilebilir. Örneğin şehirlerin tanıtım filmi çekilirken genel manzara daha önemli olduğundan sıkça drone çekimlerine yer verilmiştir.

  İşte birkaç kurumsal tanıtım filmi türü:

  • Üniversite Tanıtım Filmi
  • Otel Tanıtım Filmi
  • Okul Tanıtım Filmi
  • Ürün Tanıtım Filmi
  • Şirket Tanıtım Filmi
  • Halka Arz Videosu
  • Fabrika Tanıtım Filmi

  Ürün Tanıtım Filmi Nedir?

  Ürün tanıtım filmi 2023 yılında da hayli popüler bir tanıtım videosu örneği. Pazaryerlerinin bir çoğu artık ürün tanıtım videolarını destekliyor. Ve istatistiklere göre, bu ürün tanıtım filmleri satışların arttırılmasında %210 artış sağlıyor. Gün geçtikçe gelişen teknoloji ışığında bilginin ve dijital içeriğin hızla yayılması, ürün tanıtımı ve hizmet pazarlama noktasında bize yeni ihtiyaçlar doğuruyor. Potansiyel müşterilerinize ürünü görmeden önce faydalarını ve özelliklerini aktarmak için en doğru yöntem ürün tanıtım filmi olmaktadır.

  • Siz de ürününüzün milyonlarca kişi tarafından fark edilerek satışlarınızı arttırmak istiyorsanız ürün tanıtım filmi sizin başlıca ihtiyacınız olabilir.
  • Tanıtım filmleri ürüne dikkat çekmekle kalmaz, doğrudan satın alma davranışı uyandırır.
  • Ürün tanıtımı için video çekimi ve prodüksiyon hizmeti almak için bizden ücretsiz teklif alabilirsiniz.
  • Sonrasında profesyonel ekibimiz sizlere ürününüzün satış ve dijital pazarlaması için ayıracağınız bolca vakit sunmuş olacaklar.

  Firma/Şirket Tanıtım Filmi Nedir?

  Firma/Şirket Tanıtım Filmi marka ve kurumsal şirketlerin misyon, vizyon ve değerlerinin yansıtıldığı, ofis, plaza, fabrika ya da tesislerinin, genel olarak ürün skalasının sergilendiği, infografiklerle vs. desteklenebilen video içeriklerdir.

  Yapay zeka gibi yeni devirlere adım atmaya başladığımız 2023 yılında, artık marka ve kurumsal şirketler için popüler ve kurumsal bir zorunluluk haline gelen bu tanıtım filmleri, şirket ve kurumsal firmaların web, sosyal medya ve dijital platformlardaki kartviziti niteliği taşıyor.

  Ayrıca kurumsal tanıtım filmi ile şirket ya da firmasını tanıtmak isteyen markaların başvurduğu bir yöntem daha bulunuyor. Potansiyel müşterilerinin, lokasyonlarını oturdukları yerden gezebilmesini sağlamak için 360 derece sanal tur çekimi tercih ediliyor. Bu sayede hem iki boyutlu, hem de üç boyutlu olarak markanın ve firmanın tanıtımı yapılmış oluyor.

  kurumsal tanıtım filmi, kurumsal reklam filmi, kurumsal çekim

  Kurumsal Tanıtım Filmi Çekimi: Hazırlık Aşaması

  Kurumsal tanıtım filmi çekimine başlanmadan önce bir hazırlık süreci olmalıdır. Detaylı bilgi vermek gerekirse öncelikle çekimi yapılacak işletmenin güçlü yanlarını ön plana çıkarmak gerekmektedir. Bu nedenle işletmeyi doğru ve iyi bir biçimde tanımak bu noktada yardımcı olacaktır.

  • Kurumsal tanıtım videosu hazırlama aşamalarında profesyonel ekibimiz ile sizlere destek oluyoruz.
  • Diğer tanıtım filmi ajanslarından farklı olarak öncelikle sizi dinliyoruz.
  • Marka hikayenizi öğreniyor sektör içerisinde ve hedef pazarda güçlü yönlerinizi öğreniyoruz.
  • Kurumsal tanıtım filmi için uzman bir ekip ile işletme analizlerini gerçekleştirerek hedef kitlenizi belirliyoruz.

  Kurumsal Tanıtım Filmi Avantajları

  Hedef kitlenizi belirlemenin ardından yönetmen ve yazarlarımız bir araya gelerek işletmenizin ihtiyaçlarına uygun ve kreatif içeriği ile hedef kitlenizin dikkatini çekmeyi başaracak bir senaryo hazırlıyoruz. Senaryo yazımının ardından profesyonel ekibimiz ve profesyonel ekipmanlarımız ile gerek sosyal medya mecralarında gerekse diğer dijital mecralarda markanızı yansıtacak çalışmalara imza atıyoruz.

  • Hedef Kitle Analizi: İşletmenin hitap edeceği hedef kitle doğru bir biçimde analiz edilmelidir. Hedef kitleyi iyi tanırsanız tanıtım filmi içerisinde nelerin ilgisini çekeceğini ne tür görseller ve ne tür müzikler kullanacağınızı daha doğru seçebilirsiniz. Kurumsal tanıtım filmi ile hedef kitlenize vermek istediğiniz bir mesaj var ve bu mesajı nasıl ileteceğinize ancak onları tanıyarak karar verebilirsiniz.
  • Amaç ve Hedefler: Hazırlayacağımız tanıtım filmi ile neyi hedefliyor ve amaçlıyoruz bunu bilmeliyiz. Amaç ve hedeflerimizi belirlemek bizi daha iyi bir senaryo hazırlamaya yönlendirecektir. Ayrıca tanıtım filminiz içerisinde ön plana çıkarmamız gereken noktaları da belirlememize yardımcı olacaktır.
  • Duygulara Hitap Edin: Hedef kitlenizi ürünün veya hizmetin kalitesi kadar, markanızın onlarda oluşturduğu duygular da etkiliyor. Bu nedenle tanıtım filmlerinde potansiyel müşterilerinizin duygularına hitap ederek aradaki bağı güçlendirmeniz gerekmektedir.
  • Kimliğinizi Yansıtın: Marka algınızı oluşturmanız için kurumsal kimliğinizi yansıtmanız önemlidir. Kurumsal tanıtım filmlerinde logonuzu ve renklerinizi ön plana çıkarmayı unutmayın.
  • Farklı Olun: Tanıtım filminiz ve tanıtım filminde anlattıklarınız rakipleriniz ile aynı olmamalıdır. Hedef kitleniz aynı ise sizi diğer markalardan ayrıştıracak noktaları ele almanız, güçlü ve farklı yönlerinizi göstermeniz daha doğru bir yaklaşım olacaktır.
  • Profesyonel Olun: Tanıtım filmlerinin ön hazırlığı, çekim ve montaj aşamaları filmin başarısını etkileyen faktörlerdir. Tanıtım filmi için ayıracağınız zaman ve bütçenin doğru bir biçimde kullanılması profesyonel bir hizmet almanız ile mümkündür. Sizi yansıtacak özensiz bir iş sizin yaptığınız işin de özensiz olduğu algısını doğurabilir.

  Kurumsal Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanır?

  Kurumsal Tanıtım filmi hazırlarken hedef kitleyi ön planda tutmak gerekir. Bu noktada ‘Hedef kitleye nasıl ulaşacağız ve nasıl dikkat çekeceğiz?’ sorusunu kendimize sormalıyız. Bu kısımda sizlere bu cevapları vermek ile birlikte Tanıtım Filmi Çekimi Nasıl Yapılır, Tanıtım filmi nasıl çekilir gibi soruları da yanıtlamaya çalışacağız.

  • Uzman bir ekip ile hedef kitle analizi yapıldıktan ve bu hedef kitleye nasıl ulaşılacağı belirlendikten sonra kurumsal tanıtım filmi çekimi için bir senaryo oluşturulması gerekmektedir.
  • İyi bir senaryo, işletmenin ortaya çıkacak olan ürünü görmesini sağlarken çekim sırasında da yardımcı olacaktır.
  • Unutmayalım ki elimizde bir harita yoksa nereye gideceğimizi bilemeyiz.

  Senaryo yazımının ardından kurumsal tanıtım filminin çekim sürecine girilir. Çekim sonrası değerlendirmeler ekibimizce yapıldıktan sonra onay için tarafınıza sunulur ve kurgu montaj sonrası markanız için görsel iletişim araçlarının en etkili yollarından biri olan tanıtım filmine sahip olursunuz.

  Kurumsal Tanıtım Filmi Neden Önemlidir?

  Firma tanıtım filmi yaptırmak isteyen markalar işletmenin misyon, vizyon, değerleri ve gelecek planlarını hedef kitleye aktarmak istemektedirler. Profesyonel olarak hazırlanan bir tanıtım filmi işletmenin bu amacına ulaşmasını sağlayabilir.

  • Fotoğraf ve Tasarım Tanıtım Filmi Ajansı olarak; tanıtım filminin öneminin ve ihtiyaç duyduğu özenin farkındayız.
  • Bizim mutfağımızda ürün ve hizmetleriniz için videolarınız profesyonel, alanında uzman kişiler tarafından ve özgün biçimde çekilir.
  • Kurgu ve montajlanır ve web sitesi, sosyal medya gibi farklı mecralarda da paylaşabileceğiniz formatlarda teslim edilir.

  Tanıtım Videosu İçin Kullandığımız Ekipmanlar

  Tanıtım Filmi çekimlerinde kullanılacak olan ekip ve ekipmanlar belirlenirken öncelikle işletmeye, işletmenin ihtiyaçlarına ve senaryoya bakılmalıdır. Markanın imzasını taşıyacağı proje için filmlerde kullanılacak ekipmanlar en uygun ve profesyonel olacak şekilde seçilir.

  • Bunlar video kameralar, lensler, stabilizer ya da gimbal gibi görüntü sabitleyicilerin yanı sıra ışık elemanları ve yönlendiricileri içerebilir.
  • Kurumsal tanıtım videolarınız için en uygun ekipmanları sizlerle ihtiyacınız ve talebiniz hakkında görüştükten sonra çekim öncesi hazır edeceğiz.
  • Bunun için web sitemizde yer alan teklif formunu doldurabilir ya da iletişim kanallarından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

   

  Kurumsal Tanıtım Filmi Fiyatları, Reklam Filmi Fiyatları, Firma Tanıtım Videosu

   

   

  Kurumsal Tanıtım Filmi Fiyatları 2023

  Kurumsal tanıtım filmi fiyatları için araştırma yaptığınızda çok geniş bir fiyat ve performans skalası göreceksiniz. Bu noktada profesyonel bir hizmet alacağınızdan, aldığınız hizmetin kalitesinden ve sizi yansıtacağından emin olarak karar vermenizi öneririz. Reklam filmi ücretleri konusunda da alacağınız hizmet ile bu hizmetin kalitesini karşılaştırmalısınız. Kullanılacak ekipman, çalışacak ekip ve yapılacak çalışmanın süresi fiyat noktasında belirleyici ana unsurlardır.

  • Kurumsal tanıtım filminin maliyeti, harcanan zaman kullanılan ekipman, post prodüksiyon zorluğu gibi etkenlerle belirlenir.
  • Ayrıca kurumsal tanıtım videosu ücretleri belirlenirken markanızın ihtiyaçlarına göre teklif hazırlanır.
  • Ürün, hizmet ve sektörünüze göre değişkenlik gösterebilir.
  • Ayrıca hangi tanıtım filmi ajansı ile çalıştığınız da fiyat konusunda önemli bir rol oynar.

  Bu sebeplerden ötürü tanıtım videosu çekimi konusunda ortalama bir fiyat vermek gerekir. 2023 yılında tanıtım filmi fiyatları ortalama şöyledir:

  • Kurumsal tanıtım filmi 8.000TL – 22.000TL arasında değişmektedir.
  • Reklam filmleri 60.000TL- 250.000TL arasında değişmektedir.
  • TV Reklamlarının maliyeti ortalama 400.000TL’den başlamaktadır.

  Ayrıca bizim kurumsal tanıtım filmi ve profesyonel video çekim paketlerimizi, maliyetlerimizi incelemek için 2023 tanıtım filmi fiyatları içeriğimize göz atabilirsiniz.