SEO Danışmanlığı ile Google, Yandex, Bing gibi lider arama motorlarındaki sıralamanızı yükseltmek mümkün. Açılımı Search Engine Optimization ve Search Engine Marketing olan bu arama motoru optimizasyon ve pazarlama hizmetli temelde sitenizi arama motorlarından tam not alacak şekilde düzenlemeyi ve ziyaretçi sayınızı, sıralamanızı ve günün sonunda satışlarınızı ve kazancınızı artırmayı hedefler.

seo, sem, search engine optimization, arama motoru optimizasyonu, sıralama yükseltme

Adım Adım SEO Danışmanlığı ve SEM süreci

SEO danışmanlığı ve SEM hizmeti sağlanan marka ya da web sitesine öncelikle hedef kitle, rakip analizi ve anahtar kelime çalışması yapılır. Profesyonel SEO araçları ile rakipleriniz ve varsa mevcut siteniz çok detaylı incelenip size özel bir strateji belirlenir. Bu strateji doğrultusunda siteniz için içerik fikirleri sizinle paylaşılır ve bu içeriklerin SEO uyumlu girişleri sağlanır. Bu şekilde siteye ziyaretçi çekip arama motorlarında sıralamanız yükseltilir.

 • SEO hizmeti bir süreçtir ve düzenli olarak, sabırlı ve planlı ilerlendiğinde etkili sonuçlar vermektedir.
 • Bunu rakiplerle girdiğiniz bir yarış, bizleri de SEO hizmeti antrenörünüz gibi düşünebilirsiniz.
 • Birlikte düzenli, sürekli ve planlı çalışmalar sonucu rakiplerinizi geride bırakabiliriz.
 • İşinizi sansa bırakmayın.

Hedef Kitle Analizi

SEO danışmanlığı ve SEO hizmetinin ilk adımı marka ve sektörünüzün hedef kitlesini belirlemek olacaktır. Ürünlerinizin potansiyel kullanıcıları, sizden olası hizmet almak isteyecek. İnsanları belirleyip buna göre hareket etmek reklam ve pazarlama giderlerinizi boşa harcamanızın önüne geçecek ve etkili bir arama motoru optimizasyonu ve dijital pazarlama çalışmasına zemin hazırlayacaktır. Örneğin çocuklara yönelik bir ürününüz var ise belli bir yaş grubu, anneler ve anne adayları dışında hedeflenen bir kitleye harcanan her kuruş ve her dakika boşa gidecektir.

Rakip Analizi

 • Bu sıralama ve pazarlama yarışında rakiplerinizin kimler olduğunu bilmek ve buna uygun bir strateji belirleyip ilerlemek, olmazsa olmazlar arasında.
 • Sizlere SEO danışmanlığı hizmeti verirken öncelikle sizin kendinize rakip gördüğünüz web siteleri, sonra da bizim pazar araştırması sonucu hedeflediğimiz rakipler üzerinden, sonuç odaklı ve nokta atışı SEM (arama motoru pazarlama) çalışmaları, doğrudan başarıyı getirecektir.

Anahtar Kelime Çalışması

Hedef kitle ve rakipler belirlendikten sonra SEO hizmetinin son hazırlık aşaması, Google’da sıralamaya girilmek istenen anahtar kelimelerin belirlenmesi ve analizidir. Bu anahtar kelimeler yine rakipleriniz ve arama trendleri araştırılarak, bir çok pazarlama aracının kombine bir şekilde kullanılması ile elde edilir. İçlerinden eleme yapılarak, bütçeniz en verimli şekilde kullanılarak olabildiğince hızlı ama sağlıklı sonıçlar elde edilmeye çalışılır.

kurumsal tanıtım filmi, kurumsal reklam filmi, kurumsal çekim

Doğru ve Etkili Seo Danışmanlığı Çalışması

SEO Danışmanlığı ve SEM Hizmeti söz konusu olduğunda siteniz üzerinde ya da SEO danışmanı tarafından yapılan ufak bir hatanın web site sıralamanız açısından kötü ve telafisi uzun sürecek sorunlar çıkaracağını bilmenizi isteriz. Bu sorunlar organik trafiğinizde düşüş yaşanması ya da sitenizin Google tarafından indexlenememesi gibi durumlar olabilir.

 • Yapılan çalışmaların boşa gitmemesi, daha da kötüsü düzeltmek için uzun uğraşlar sonucu vakit kaybettirmemesi için doğru ve etkini SEO çalışmasına ihtiyacınız var.
 • Arama sonuçlarında ilk sayfalardaki firmaları internet üzerinde başarılı yapan değerlerin, SEO danışmanınız tarafından biliniyor olması bu yüzden önemli.

SEO Danışmanlığı Nedir?

Site dışı seo çalışmalarının yanı sıra e-ticaret gibi SEO stratejisi farklı olan web siteleri için farklı yöntemler denenmesi gerekebilir. İletişime geçtiğinizde sizle bu konuda sohbet edip bilgilendirmek isteriz.

 • SEO ve SEM çalışmalarının doğru ve etkili olarak değerlendirilebilmesi için sürecin yukarıdaki adımlarına ek olarak analiz ve rekabetçi stratejilerin düzenli olarak uygulanması gerekir.
 • Rakiplerin asla yerlerinde saymayacakları ve sürekli daha da güçlenecekleri düşüncesi ile uzun soluklu çalışmalar ancak kesin ve keskin başarıyı getirecektir.

Kısa Sürede Siteye Ziyaretçi Çekmenin 5 Yolu

Sitenize 5 adımda ziyaretçi çekip trafiğinizi artırmanın yollarını, dolayısıyla SEO skorunuzu olumlu yönde etkileyecek en büyük etkenleri listelemek gerekirse:

 • Mevcut web sitesinin teknik SEO skorunun geliştirilmesi ya da SEO uyumlu yeni bir web sitesi tasarlanması
 • Bol bol, bilgi verici, doğru ve mantıklı SEO uyumlu makale içerikleri
 • SEO danışmanlığı ile belirlenen yerlerden tanıtım yazısı ve backlink alımları
 • Düzenli analiz, takip ve SEO  stratejisi geliştirme
 • Google AdWords ve Sponsorlu Sosyal Medya Reklamları

kurumsal tanıtım filmi, kurumsal reklam filmi, kurumsal çekim

SEO ile Google Ads ve Sosyal Medya Reklamlarının İlişkisi

Web sitesini SEO uyumlu olarak düzenleyip, içerik üreterek sıralamayı yükseltme sonucu ek bir bütçe harcamadan ziyaretçi çekerek sıralamayı değiştirmeye organik SEO adı verilmekte. Organik SEO’nun yeterli gelmediği ve rekabet ortamının zorlu olduğu kelime ve sektörlerde, belirlenen bütçe ile verilen sponsorlu reklamlar ve Google Ads reklamları hem siteye ekstra ziyaretçi çekerek organik SEO’nuza katkıda bulunur, hem de hedef kitleyi doğrudan ürün ve hizmetlerinize yönlendirmek için birebirdir.

SEO Uyumlu Web Sitesi

Web sitenizin sıralamasının yükseltilebilmesi, sağlıklı SEO danışmanlığı / SEM hizmeti alabilmeniz için web sitenizin SEO uyumlu olması gerektiğinden bahsetmiştik. Buna göre web sitenizin açılış hızı yüksek olmalı, kolay kullanılabilir bir arayüze (UI) sahip olmalı, kullanıcı deneyimi (UX) konusunda başarılı olmalı, ziyaretçiyi sitede kalmaya ve dolaşmaya teşvik etmelidir.

 • İçerik girişi kolay ve sağlıklı olmalı ve Google gibi diğer arama motorlarının belirlediği ve diğer dikkat ettiği kriterlere uygun olmalıdır.
 • Dilerseniz web sitesi hizmetlerimizden size uygun olanı seçerek hemen SEO uyumlu yeni bir anahtar teslim web sitesi tasarımı yaptırabilirsiniz.