Sağlık Turizmi Ajansı – Dijitalde Başarıya Birlikte Ulaşalım

Sağlık Turizmi Reklam Ajansı Memnuniyet Videosu

Sağlık turizmi ajansı, sağlık alanında hizmet veren kuruluşlara tasarım ve dijital pazarlama desteği sunan reklam ajansıdır. Destek olunan kuruluşlar arasında estetik merkezleri, diş klinikleri, hastaneler, saç ekim ve güzellik merkezleri yer alır.

 • Geçtiğimiz yıl 20’den fazla markanın yurtdışından hasta getirmesini ve reklam bütçesini verimli kullanmasını sağladık.
 • Deneyimli bir sağlık turizmi ajansı olarak, başarıya giden püf noktalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Sağlık Turizmi Ajansı mı Arıyorsunuz?

Sağlık Turizmi Reklam Ajansı

Türkiye’nin fayda odaklı sağlık turizmi ajansı olarak estetik klinikleri, diş poliklinikleri, saç ekim merkezleri ve hastaneler için uzman ekibimiz ile etkili sağlık turizmi stratejileri inşa ediyor ve geliştiriyoruz.

Büyük/küçük ayırt etmeden, hem sıfırdan kurulan hem de köklü bir sağlık kuruluşları için, makul fiyatlar ile dijital büyüme vadediyoruz.

“Fotoğraf ve Tasarım” Neler Yapar?
Sağlık Turizmi Danışmanlığı Sunar
Dijital Pazarlama Sürecini En Verimli Şekilde Yönetir
Kreatif Tasarımları İle Güven Aşılar
Fotoğraf ve Video Prodüksiyon İmkanı Sağlar
Sağlık Turizmi Paketi
Karşılanabilir Fiyatlar, Maksimum Fayda.
Marka Oluşturma ve GeliştirmeMarka Oluşturma ve Geliştirme
Marka KonumlandırmaMarka Konumlandırma
Reklam ve Tasarım Dili OluşturmaReklam ve Tasarım Dili Oluşturma
Sağlık Turizmi Odaklı Web Tasarım & YazılımSağlık Turizmi Odaklı Web Tasarım & Yazılım
PDF Tanıtım Kiti ve Form TasarımlarıPDF Tanıtım Kiti ve Form Tasarımları
Fotoğraf ve Tanıtım Filmi ÇekimiFotoğraf ve Tanıtım Filmi Çekimi
Hasta Transfer Videosu ProdüksiyonuHasta Transfer Videosu Prodüksiyonu
Kurumsal Sosyal Medya YönetimiKurumsal Sosyal Medya Yönetimi
Teklif Alın
Sağlık Turizmi Reklam Ajansı Memnuniyet Videosu

Medikal Turizm Reklam Ajansı Hizmetleri

Sağlık turizmini geliştirmek ve yurtdışındaki hastalara ulaşmanız için verdiğimiz estetik ve yaratıcı sağlık turizmi reklam ajansı hizmetleri:
 • Doktor ve Kliniklere Özel Sosyal Medya
 • Teşvik ve Yetki Belgesi Danışmanlığı
 • Sağlık Turizmi Odaklı Web Tasarım & Yazılım
 • Hastane CRM Yazılımı
 • Google Ads ve Sosyal Medya Reklam Yönetimi
 • Hasta Transfer Tanıtım Filmi ve Fotoğraf Prodüksiyonu
Tanıtım Kitimizi İnceleyin
Sağlık turizmi ajansı, Medikal Turizm Reklam Ajansı
Sağlık Turizmi Ajansı, Sağlık Turizmi Reklam Ajansı ve Hizmetleri

Sağlık Turizmi Ajansı İle Hastalara Ulaşmanın
4 Püf Noktası

Sağlık Turizmi Ajansı Neden Önemli?

Rahatlıkla söyleyebiliriz ki, hangi ülkeyi hedefliyor olursak olalım, potansiyel hastalara ulaşmak sandığınız kadar zor değil. Dijital pazarlama yöntemleri ile ülkemizde tedavisini yaptırmak isteyenleri hedeflemek mümkün. Hatta bazı klinikler bu yöntemleri kendileri uygulamaya çalışmakta.

Peki nerede ve neden başarısız oluyorlar? Sağlık turizmi ajansı olarak sizlere başarıya giden püf noktaları açıklamaya çalışacağız.

1) Marka ve Kurumsal Kimliğinize Önem Verin

Sağlık turizminde başarılı olmak için mutlak koşul: Güven, Güven, GÜVEN! Biraz empati yaparsak, insanların tedavi görmek için başka ülkeye gitmek konusundaki kaygılarını tahmin edebiliriz. Haklı olarak neyle ve kimlerle karşılaşacaklarını, hangi şartlarda tedavi olacaklarını merak ediyorlar.

 • Yabancı hastaları evlerinden binlerce kilometre uzakta sağlık hizmetleri almalarına ikna etmelisiniz.
 • Bununla beraber aralarından sıyrılmanız gereken bir çok rakibiniz var.
 • Bu yüzden ilk bakışta güven veren, yaratıcı, bütünlük içerisinde tasarlanmış bir kurumsal kimliğe sahip olmanız gerekiyor.
 • Ayrıca reklam kampanyalarınızda gerçek fotoğraflar, videolar ve kişiler kullanmanız da sizleri bir adım daha ileri taşıyacaktır.

Araştırmalarımız gösteriyor ki:
Estetik ameliyatı olmayı düşünen kişiler, ikna olma sürecinde sırasıyla şunlara dikkat ediyor: Tanıdık tavsiyesi (ağızdan ağıza pazarlama) > Sosyal medya/web sitesi > Google yorumları > Samimiyet > Bütçe > Gerçek hasta yorumları

2) Kusursuz Bir Dijital Pazarlama Altyapısı Hazırlayın

Sağlık turizmi alanında tüm dijital reklamlarınızın lokomotifi web siteniz ve sosyal medya hesaplarınız olacaktır. Harcayacağınız bütçelerin boşa gitmemesi ve kampanyalardan verim alabilmeniz için aşağıdakilere sahip olmanız gerekiyor. Bu şartlar aynı zamanda Uluslararası sağlık turizmi ajansı yetki belgesi alabilmeniz için de gerekli. Sıralayacak olursak:

 • Kurumsal kimliğinizle bütünleşik, çok dilli (multilanguage), arama motoru pazarlamasına uygun bir web sitesine sahip olmalısınız. Ayrıca web siteniz ya da açılış sayfanız (landing page) süper hızlı, %100 mobil uyumlu olmalıdır. Bu kriterler de arama motorlarının gözünde kritik öneme sahiptir.
 • Tasarım ve reklam dilinize uygun, düzenli yönetilen ve organik olarak büyüyen sosyal medya hesaplarınız olmalıdır. Başka bir deyişle takipçi, beğeni, etkileşim satın almış hesaplarda verim almak kesinlikle mümkün değildir!
 • Google Ads reklam hesabınız doğru teklif stratejisine, doğru zamanda odaklanmalıdır. Bütçenizin yüksek olması işinizi kolaylaştırsa da tek başına yeterli değildir. Kampanyanız verimli şekilde yönetilmediğinde ve doğru ülkeleri/kitleleri hedeflemez. Bütçeniz çöpe gider ve daha düşük bütçelere sahip rakiplerinizin gerisinde kalırsınız.

Bunu biliyor muydunuz?
Sosyal medya araştırması yapan kişiler, önceden tedavi görmüş kişilere özel mesaj atıyor ve doktor ve süreç hakkında bilgi talep ediyorlar.

3) Satış Personelinizi İyi Seçin ve Takip Edin

Sağlık turizmi ajansı aylık çalışma modelinde size pazarlama desteği verir. Sizi hedef kitlenize ulaştırır, reklamlarınızı doğru kişilere gösterir ve bütçenizi verimli kullanmanızı sağlar. Tedavi süreçleri için araştırma yapan kişilerin sizle iletişim kurmasını sağladıktan sonra, satışı gerçekleştirecek olan sizlersiniz.

 • İyi bir satış personeliniz yoksa, sağlık turizmi ajansınızın dönüşüm oranları ve getirdiği form sayısının önemi yoktur.
 • Günün sonunda işi bitirecek olan kişi satış personelinizdir.
 • Kendisinin hem hedeflediğiniz ülkelerin dilini iyi konuşabilmesi, hem de ikna kabiliyetinin kuvvetli olması gerekir.

Ayrıca mailinize düşen her form, telefon numarası ve WhatsApp tıklaması için ücret ödediğinizi hatırlatalım. Takip edilmeyen satış personelleri de çoğu zaman bütçelerin boşa harcanmasına sebep olabiliyor. Eğer geniş bir personel ağınız varsa CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) yazılımları kullanabilirsiniz. Diğer tüm konular gibi crm hakkında da bilgi almak için sağlık turizmi ajansımıza ulaşabilirsiniz.

Bunu biliyor muydunuz?
Medikal turizmde başarılı sağlık kuruluşlarının %60’ı, kliniğinin ve personelinin gerçek fotoğraflarını kullanıyorlar. Sosyal medyada ise “hasta-doktor ilişkisi” temalı gönderiler daha çok ilgi çekiyor.

4) Ne Yaptığınızdan Emin Değilseniz,  Bir Sağlık Turizmi Ajansından Profesyonel Destek Alın

Kurumsal kimliğinizin yeniden tasarlanması gerekiyorsa ertelemeyin. Bu size tabela, matbaa maliyeti gibi masraflar açabilir. Ancak bu maliyetler ileriye dönük düşünüldüğünde elde edeceğiniz gelir ve prestijin yanında çok ufak kalacaktır. Sağlık kuruluşunuzun sağlam temeller üzerinde büyümesi kurumsal hafızaya ve marka bilinirliğine bağlıdır.

 • Önemli miktarda reklam bütçeleri ayıracağınızı unutmayın.
 • Bu bütçelerin boşa gitmemesi için web sitenizi tasarlatırken ucuza kaçmayın.
 • Website oluşturucular ile kendiniz yapmak, sosyal medyanızı ve reklam hesabınızı amatörlere teslim etmek akıllıca olmayacaktır.
 • Bu gibi kısa vadede kazandıracak hamleler, uzun vadede vakit ve nakit kaybı olarak geri dönecektir.

Sağlık turizmi ajansı ile çalışmak yerine markanız bünyesinde kendi ekibinizi kurmak da değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında. Bu durumda birer web, grafik tasarım, dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı işe almanız gerekecek. Bu da bir çok zaman sağlık turizminde uzman bir reklam ajansı ile çalışmaktan daha pahalıya gelecektir.

Sağlık turizmi nedir, nasıl yapılır, sağlık turizmi yetki belgesi nasıl alınır, devlet teşvikleri ne kadardır ve nasıl faydalanılır gibi konular hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için sağlık turizmi nasıl yapılır konulu, Türkiye’nin en büyük rehberine göz gezdirebilirsiniz.

Sağlık Turizminde Dijital Pazarlama Odaklı Tasarımlarımız

Sık Sorulan Sorular

Sağlık ve estetik alanında nasıl reklam yapılmalıdır?

Güzellik ve estetik merkezi reklam çalışmalarında hedef kitlenize en uygun stratejileri uygulamalısınız. Arama motoru ve sosyal medya reklamlarına yatırım yapmalısınız. Aynı zamanda organik stratejilere önem vermeli ve markanıza uzun vadede fayda sağlayacak adımlar atmalısınız.

Sağlık sektörü reklam ajansı ile nasıl işbirliği yapar?

Sağlık kuruluşları ve estetik merkezleri ajans hizmetlerinden nasıl faydalanır? Reklam ajansı pazarlama kampanyalarınızda başarı için gereken bilgi ve becerileri sizinle buluşturur. Sizin yerinize sosyal medya, SEO, video ve içerik gibi gereksinimlerle ilgilenir.

Diş kliniklerinin reklam prosedürleri

Diş klinikleri için dijital stratejiler oluştururken sadece ücretli reklamlara odaklanmak doğru değildir. Organik arama, yerel arama ve sosyal medya dahil olmak üzere bütünsel bir yaklaşıma ihtiyaç vardır.

Daha fazla bilgi için dental turizm nasıl yapılır kısmına göz atabilirsiniz.

Medikal turizm, dijital reklamlar ile nasıl geliştirilir?

Sağlık turizmi nasıl geliştirilir? Sağlık turizminin gelişimi marka bilinirliğe bağlıdır. Dijital dünyada marka bilinirliği elde etmenin en etkili yolu ise dijital reklamlardır. Markanızla uyumlu ve kurumsal kimliğinizi yansıtacak uygun yöntemlere ihtiyacınız vardır.

Sağlık turizmi ajansı ile hasta bulma süreci nasıl ilerler?

Sağlık turizmi ajansı, bir başka ülkede tedavi olmayı düşünen insanlar için önemli olan kriterlerin farkındadır. Hastalar bilgi kaynaklarına ulaşarak hissettikleri faydalara ve risklere göz atarlar. Markanızın doğru temsili için risklerin minimize edilmesi gerekir.

Sağlık turizmi odaklı web sitesi nasıl olmalıdır?

Sağlık turizmine uygun bir site oluşturabilmek için bilgilendirici bir yaklaşım tercih edilmelidir. Ekranın üst kısmı olarak adlandırılan bölümde en can alıcı bilgiler paylaşılmalıdır. Hastaların güvenini kazanabilmek için kurumsal kimliğe uygun her fırsat değerlendirilmelidir.

Sağlık turizminde sosyal medya yönetimi nasıl olmalıdır?

Sağlık turizminde sosyal medya yöntemi online itibar kazanabilmek için en kritik fırsatlardan biridir. Hedef her zaman müşteriye yakın olmaktır. Sosyal medyayı kullanarak onlara hasta ilişkilerinin nasıl olacağını göstermelidir. Bir başka ifadeyle empati yoluyla güven oluşturulmasını sağlamalıdır.

Saç ekimi reklamı nasıl yapılır?

Saç ekimi reklamlarından yüksek verimlilik elde etmek istiyorsanız mutlaka hedef kitlenizin nerede olduğunu bilmeniz gerekir. Genelde en çok katkıyı tıklama başına ödeme yaptığınız reklamlardan alırsınız. Bu açıdan saç ekimi Facebook reklamı en ideal çözümlerden biridir.

Medikal estetik reklam filmi nasıl yapılır?

Sağlık turizmi çalışmalarınız için medikal estetik reklam filmi oluşturmak istiyorsanız doğru noktalara değinmeniz gerekir. Hastalar onlara hayal satmanızı istemezler. Bu sebeple reklam filminde gerçekçi veriler ve bilgilerle karşılarına çıkmanız gerekir.

Sağlık Turizmi Reklam Ajansı Nasıl Çalışır?

 • 1
  Tasarımlarınız tamamlansın

  Kurumsal kimlik eksikliklerinizi giderelim, web sitenizi ve sosyal medya tasarımlarınız ile markanızı hazır hale getirelim.

 • 2
  Reklamlarınız yönetilsin

  Arama motoru ve sosyal medya reklamlarınızı yönetip, bütçenizi verimli kullanalım.

 • 3
  Yabancı hasta taleplerine cevap verin

  Dijital pazarlama yöntemleri ile size yönlendirdiğimiz hastaları, tedavilerini olmaları için Türkiye'ye davet edin.