Sosyal Medya Hesap Yönetimi Böyle Yapılır (%100 Büyüme)

Sosyal Medya Hesap Yönetimi, Sosyal Medya Pazarlaması, Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya hesap yönetimi, markanızın dijital medyada bilinirliğini artırmak, hedef kitlenize ulaşmak için önem vermeniz gereken unsurlardan biri. Profesyonel Sosyal medya hesap yönetimi nasıl yapılır konusunda bilgiler vermenin yanı sıra, değerli 10 adet ipucu paylaşacağız. Sosyal medya yönetim araçları ve karşılaştırmaları ile de sosyal medya yönetimi konusunda size yardımcı olacağız.

Sosyal Medya Hesap Yönetimi Nasıl Yapılır?

Vaktiniz Yok Mu?

Sosyal Medya yönetimizini bize bırakın. Detayları görüşmek için bir toplantı rica ediyoruz.

E-Ticaret ve pazaryeri satışları gibi konularda müşterilerinizi geri dönüş konusunda ikna eden dijital pazarlama yöntemlerini aşağıda listeliyoruz. İşte Sosyal medya hesap yönetimi İçin 10 İpucu:

1.Benzer görevleri topluca yapın

Görev görev ilerleyerek, sosyal medya hesap yönetimi konusunda yapmanız gerekenleri topluca yaparak daha hızlı ve planlı ilerleyebilirsiniz. Örneğin içerikleri gün gün planlamak yerine, aylık paylaşım takvimi oluşturarak bir oturuşta 1 aylık içeriğinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

2.Bir Sohbet Robotu Kurun

Markanızın sosyal medya hesaplarındaki tüm mesajlara cevap vermek çok fazla zamanınızı alabilir. Bu yüzden Mesajlarınızı Facebook Messenger sohbet robotu ile otomatik olarak cevaplayabilirsiniz..

 • Facebook Messenger sohbet robotu kolayca kurulabilir, kod bilgisi gerektirmez ve birçok soruyu düzgün şekilde cevaplayabilir.
 • Ayrıca, zor bir soru ile karşılaştı ise, gerçek bir kişi istediği zaman konuşmayı devralabilir.

3.Araçlar Kullanarak Sosyal Medya Hesap Yönetimi Yapın

Sosyal medya hesap yönetimi yapmak; Buffer, Hootsuite, Edgar gibi sosyal medya yönetim araçları kullanarak kolayıdır. Bu araçların arayüzleri çoğu zaman kolay kullanılabilir özelliktedir. Sosyal medya hesap yönetimi Araçları ile ilgili bilgileri makalenin alt kısmında verdik. Yazıyı sonuna kadar okursanız en iyi sosyal medya araçları arasından size uygun olanı seçebilirsiniz.

4.Popüler Gönderileri Stratejik Olarak Tekrar Yayınlayın

Sosyal medya içerikleri üretirken çoğu zaman özgün içerik üretmeye çalışırız. Fakat ilgi çeken, “tutan” gönderileri stratejik olarak, doğru zamanlarda yeniden paylaşmak faydalıdır.

 • Daha önceden izlediğiniz bir videonun ya da çok ilgi gören bir fotoğrafın yeninde karşınıza geldiğini görmüşsünüzdür.
 • İçeriğini ve gidişatını ezbere bile bilseniz o videoyu izlemekten kendinizi çoğu zaman alamazsınız.
 • Bu yüzden alakalı içerikleri zamanı geldiğinde yeniden paylaşmaktan ve hatırlatmaktan çekinmeyin.

5.Akıllı Otomasyonu kullanın

Yinelenen görevleri otonom hale getirmek her zaman faydalıdır. Özellikle de sosyal medya yönetimi yapanlar için. IFTTT ve Zapier gibi akıllı otomasyon yazılımları , bir çok süreçte size destek olabilir. IFTTT, bir sosyal platformdan ötekisine gönderileri otomatik olarak tekrar yayınlamak ya da Twitter’da soru geldiğinde size mail göndermek gibi görevleri üstlenebilir. IFTTT’ye verebileceğiniz yüzlerce görev mevcut.

 • Zapier, farklı sosyal medyalar arasındaki işleri otomatikleştirebilir.
 • Yeni bir makale ya da YouTube videosu paylaştığınızda Twitter hesabınızdan bunu paylaşmak için Zapier’i görevlendirebilirsiniz.

6.Aynı anda farklı görevlere odaklanmayın

İçerik üretirken, bir mail yazarken farklı işlerle de uğraştığınızda bir çok işi aynı anda ilerletiyor gibi düşünebilirsiniz. Fakat bu durumda konsantrasyonunuz ve veriminiz düşecektir.

 • Araştırmalara göre aynı anda birden fazla şeyle uğraşırken IQ’nuzun azaldığını ve stresin arttığı görülmüştür.
 • Tek seferde tek bir göreve odaklanmak eleştirel yaklaşmanızı ve çoklu görev şeklinde çalışmaya göre hızlı çalışmanızı sağlar.

7.Analiz Edin

Stratejinizin işe yarayıp yaramadığını anlamak için düzenli olarak sosyal medya performansınızı analiz edin. Sonuç alamıyorsanız, aynı stratejiye devam etmeye gerek yok. Bu yüzden performansı ve davranışları incelemek ve analiz etmek önemlidir.

8.Zamanınızı İyi Yönetin

Sosyal medya hesap yönetimi için takip etmeniz gereken tek şey stratejinizin verimi değildir. Zamanınızı nasıl harcadığınızı da takip etmeli ve zamanı iyi yönetmelisiniz.

 • İçeriği üretmek ve yayınlamak içi ne kadar vakit gerektiğini biliyorsanız, bir sosyal medya hesabının bütçe ve gelir planlamasını daha iyi yapabilirsiniz.
 • Zamanınızı iyi yönetmek de gelecekteki projelerin ve görevlerin ne kadar kar ettireceğini öngörmenize yardımcı olur ve zamanınızı buna göre yönetmenizi sağlar.

9.Hayır Demeye Alışın

Müşterilerinize ve sevdiklerinize her zaman evet demek istersiniz. Fakat bazen söylenmesi gereken doğru kelime “hayır” olacaktır. Stratejinizi belirlerken ve öncelik sırasına göre görevleri sıralayın. Bu sıralamaya göre ilerleyin ve kararlı olun. Sosyal Medya Pazarlama önceliklerinizde ısrarcı olun ve bu önceliklerden farklı bir istek gelirse, hayır cevabını verin.

 • Bu sosyal medya hesap yönetimi ipuçlarıyla, markanızı daha kısa sürede geliştireceksiniz.
 • Sosyal medya takipçileriniz artacak ve etkileşim alacaksınız.
 • Sosyal medya hesap yönetimi araçlarını da kullanarak daha çok değil, daha verimli çalışın.

10.Profesyonel Destek Alın

Sosyal medya hesap yönetimine ayıracağınız vakitte markanız için yapabileceğiniz daha iyi şeyler varsa, vaktinizi buna ayırmak yerine profesyonel destek almak en iyisidir.

 • İşi ehline bırakarak kurumsal sosyal medya yönetim hizmeti almak size ekstra masraf gibi görünebilir.
 • Fakat bu sırada markanız ve dijital pazarlaması ile ilgili diğer adımlara odaklanır onlar üzerinde çalışırsanız, işletmenizi 4 koldan ileriye taşıyabilirsiniz.

Profesyonel sosyal medya hesap yönetimi için bizden ücretsiz teklif alabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesap Yönetimi, Sosyal Medya Pazarlaması, Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi

Profesyonel Sosyal Medya Hesap Yönetimi Nedir?

Profesyonel Sosyal medya hesap yönetimi, markanızın temellerini atmak, satışlarınızı artırmak, web sitenizin trafiğini artırmak, potansiyel müşterilerinize ulaşmak için sosyal medya platformlarının yönetilmesidir. Sosyal medya hesap yönetim hizmeti hesaplarınızda özgün içerik yayınlamayı, takipçilerinizle ilgilenmeyi ve onlarla etkileşim kurmayı, sonuçlarınızı analiz etmeyi ve sosyal medya reklamları yayınlamayı gerektirir. En çok kullanılan sosyal medya platformları 2023 yılı itibari ile Instagram, Twitter, Facebook, LinkedIn, Pinterest, YouTube ve Snapchat’tir.

 • Markaların bu sosyal medya platformlarından en iyi şekilde faydalanmalarına yardımcı olan bir çok sosyal medya yönetim aracı da vardır.
 • Bu araçların listesini ve açıklamalarını ilgili yazımızdan okuyabilirsiniz.
 • İster bir marka kurmak ister işinizi geliştirmek isteyin, başarılı olmanıza yardımcı olacak ipuçlarını bu yazıda bulabilirsiniz..

Sosyal Medya Pazarlaması Nedir?

Sosyal medya pazarlaması en başta internet yayıncılığı ile sınırlıydı. Firmalar, web sitelerine ziyaretçi çekmek ve satışları artırmak için içeriklerini sosyal medyada yayınlıyorlardı. Fakat sosyal medya, yalnızca içerik paylaşmak için pazaryeri olmanın çok ötesine geçti.

 • Artık kurumsal ve butik markalar sosyal medyayı çok farklı şekillerde yönetiyor ve kullanıyor.
 • Örneğin, hedef kitlenin kendi markası hakkında ne düşündükleri ile ilgilenen bir firma, sosyal medya yorumlarını takip eder ve yanıt verir.
 • Sosyal medyada nasıl yükseliş gösterdiğini kavramak isteyen bir marka, sosyal medyadaki etkileşimini, etkinliğini ve satışlarını bir araç ile takip eder.
 • Belirli bir takipçiye ulaşmayı hedefleyen bir marka, profesyonel sosyal medya reklamları çıkarak takipçi kazanmaya çalışır.

Bu çalışmaların tümü ve sosyal medya hesap yönetimi, sosyal medya pazarlaması olarak da adlandırılır.

Sosyal Medya Hesap Yönetimi, Sosyal Medya Pazarlaması, Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Pazarlamasının 5 Yapıtaşı

Sosyal medya pazarlaması ve sosyal medya hesap yönetimi için olmazsa olmaz, yapıtaşı niteliğindeki 5 maddeyi şöyle listeleyebiliriz:

 1. Strateji
 2. Planlama ve Yayınlama
 3. Dinleme ve Katılım
 4. Analiz ve Raporlama
 5. Reklâm

Dijital Pazarlama çalışmaları yaparken tek bir platformdan çalışma yapmak çoğu zaman faydasız olacaktır. Sosyal medya hesap yönetimi nasıl yapılır sorusunun cevabını da veren bu 5 madde, marka bilinirliği açısından da etkili adımları içerir.

2023’in En İyi Sosyal Medya Araçları

Sosyal medya yönetim araçları ile sosyal medyanızı nasıl yönetebilirsiniz? İçerik üretmek ve paylaşmaktan, analitik ve raporlamaya kadar; Sosyal medya hesap yönetimi yapan kişi ya da ekiplerin sorumluluklarını yerine getirmek oldukça zordur.

 • Fakat sizlere yardımcı olabilecek bir çok sosyal medya yönetim aracı var.
 • Bu araçlar planlamanızı düzene sokabilir, zamanı yönetmenize yardımcı olabilir.
 • Hatta içeriklerinizin doğru vakitte, doğru hedef kitlenize ulaşmasına yardımcı olabilir.
 • Peki en iyi sosyal medya yönetim aracı hangisi?

Bir çok kullanışlı Sosyal medya hesap yönetimi aracı mevcutken, sizin için en iyisini seçmenize yardımcı olacak bir rehber hazırladık.

Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi için En iyi 25 Araç

Profesyonel Sosyal medya hesap yönetimi Aracı listemizi 2 kısma ayırdık:

 1. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için sosyal medya yönetim araçları
 2. Kurumsal firmalar için uygun araçlar

Bu ayrımı fiyatlara göre yapmış olsak da, kesin bir ayrım yapmak mümkün değil. Küçük bir işletmenin sosyal medya hesabı için pahalı araçlardan birine ihtiyacınız olabilir. Bunun tersi de geçerlidir. Bu yüzden yazımızı sonuna kadar okumanızda fayda var.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler İçin Sosyal Medya Yönetim Araçları

En iyi Sosyal medya hesap yönetimi araçlarını listelerken belirli bir sıraya göre düzenlemedik. Hepsi birbirinden kullanışlı bu araçlardan hangisinin size uygun olduğuna göre, sizin için en iyi araç değişebilir.

Tüm Sosyal medya hesap yönetimi araçları şunlara göre değerlendirilmelidir:

 • Fiyat
 • Ödeme Planları
 • Ürün sunumu
 • Desteklenen diğer sosyal medya ağları
 • Avantajlar

Sosyal Medya Yönetim Araçları, Profesyonel Sosyal Medya Yonetimi, Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi

 1. Buffer

Fiyat: Ücretsiz sürüm, aylık 15 $, 99 $, 199 $ ve 399 $ (14 günlük ücretsiz deneme süresi)

Detay: Buffer, sosyal profil yönetimlerinde markalar, ajanslar, işletmeler ve kişiler tarafından sıkça kullanılan bir sosyal medya yönetim aracıdır.

Avantajlar: Kullanıcıların geri dönüşleri, aracın kolay kullanılabilir olduğu ve müşteri hizmetlerinin ilgili olduğu yönünde.

Profesyonel Sosyal Medya Yonetimi, Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi

 1. Hootsuite

Fiyat: Ücretsiz sürüm, 29 $, 129 $, aylık 599 $ ve kurumsal plan (30 gün ücretsiz deneme)

Detay:  En büyük sosyal medya yönetim araçları arasında Hootsuite var. 15milyondan fazla kişi tarafından kullanılmakta. Sosyal Medya içerik planlaması, analiz ve reklamları yönetmenize imkan tanıyor. Bu yüzden de çok tercih ediliyor ve başarılı bir araç.

Avantaj:  Kullanıcıların Hootsuite hakkında en çok beğendikleri şey: birden fazla hesabın yönetimini ve anahtar kelimelerini takip edebilmek. 35’in üzerinde, Facebook Twitter LinkedIn de dahil olmak üzere sosyal medya platformları destekleniyor. Ve gönderiler toplu olarak planlanabiliyor.

Profesyonel Sosyal Medya Yonetimi, Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi

 1. Sprout Social

Fiyat: Kullanıcı başı aylık 99 $, 149 $ ve 249 $ (30 günlük ücretsiz)

Detay: Hootsuite gibi Sprout Social’da da bir çok sosyal medya hesaplarınızı tek yerden yönetebilirsiniz. Ayrıca sosyal medya yönetimini yaptığınız hesapların planlama ve raporlamalarını yapabilirsiniz.

Sprout Social CRM (müşteri ilişki yönetimi) özelliği olan sosyal medya yönetim araçlarından biri. Müşterileriniz ile kuvvetli bağlar kurmanızı sağlar ve böylece onlara verdiğiniz hizmeti üst noktaya taşıyabilir.

Avantaj: Sprout Social’in en çok beğenilen özelliği raporlamaları. Sosyal medya yönetim hizmeti veren bir çok kişi de dahil olmak üzere, raporları neredeyse düzeltme yapmadan raporlarını müşterilerine ilettikleri için mutlu.

 1. Agora Pulse

Fiyat: Ücretsiz plan, aylık 79 $ , aylık 159 $, ve kurumsal planlar

Detay:  Diğer bahsedilen sosyal medya yönetim araçları gibi Agora Pulse da içerik planlaması ve raporlama özellikleri ile yetenekli bir araç.

Avantaj: Agora Pulse’un en büyük avantajı uygun fiyatları ve Facebook konusunda bir kaç yetenekli araca fazladan sahip olması.

Profesyonel Sosyal Medya Yonetimi, Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi

 1. Sendible

Fiyat: 29 $, 99 $, 199 $, aylık 299 $ ve kurumsal paketler (30 gün ücretsiz deneme)

Detay: Sendible özellikle reklam ajansları ve sosyal medya yönetimi hizmeti veren ekipler için oluşturulmuş. Diğer araçların sahi olduğu özelliklerin yanında Sendible yeni müşterilere ulaşmanızı da kolaylaştıracak özelleştirme tablolarına sahip.

Avantaj: Sendible Canva görsel düzenleyici, telifsiz stok görsel aramaları, Youtube Search gibi ekstra entegrasyonlar içeriyor. Ayrıca bu araç ile yinelenen görevlerde zaman kazanabilirsiniz.

 1. eClincher

Fiyat: 49 $, 99 $, ayda 199 $ ve kurumsal paketler (14 gün ücretsiz deneme )

Detay: Çoğu araç gibi eClincher, içerik planlama, paylaşma, özel mesajları yanıtlama ve hesapların analizini yapma gibi yeteneklere sahip.

Avantaj: eClincher’ın diğer araçlardan farkı, kuyruklar ve RSS’ler ile otomatik gönderi paylaşmanızı, görselleriniz için bir medya kütüphanesine sahip olmanızı sağlamasıdır. Ayrıca sosyal medya etkileyicileri aramanıza da yardımcı olur.

Profesyonel Sosyal Medya Yonetimi, Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi

 1. Social Pilot

Fiyatlar: 10 $, 24 $, 40 $, aylık 80 $ ve kurumsal paketler (14 gün ücretsiz deneme)

Detay:  Social Pilot’ta bizim en sevdiğimiz şey, diğer sosyal medya yönetim araçları içerisinde bulunan özellikleri basit bi tabloda göstermesi ve fiyatlarının uygun olması. Bu yüzden bir kaç müşteri ile çalışan reklam ajansları için biçilmiş kaftan olabilir.

Avantaj: Social Pilot, sektörler arasında içerikler toplar ve öneride bulunur. Bu da içerik üretimi ve planlaması konusunda size yardımcı olur.

 1. CoSchedule

Fiyatlar: Ayda 0 – 20 $, 40 $, 60 $, 210 $, 300 $, 1.200 $ ‘dan başlayan fiyatlar (14 gün ücretsiz deneme)

Tanım: CoSchedule bir sosyal medya yönetim aracı olmanın yanı sıra, dijital pazarlama yönetimi konusunda iyi bir takvim sunuyor. Bu araç ile sosyal medya gönderilerinizi, içeriklerinizi, yapılacaklar listenizi oluşturabilirsiniz.

Avantaj: CoSchedule, projeleri (sosyal medya, içerik, yapılacaklar listesi, e-mailler vs.) tek yerden düzenlemek isteyen dijital pazarlama uzmanları için harikadır.

ReQueue yeteneği, en doğru gönderi zamanını bulmaya ve sosyal medya programınızdaki eksiklikleri en iyi gönderilerle gidermenize yardımcı olur.

 1. MavSocial

Fiyat: Ücretsiz, Ayda 19 $, 78 $, 199 $, 499 $ paketleri (7 gün ücretsiz deneme)

Detay: Mavsocial, görsel ve içerik odaklı bir sosyal medya yönetim aracı. Bütçeniz biraz daha yüksek ise, sosyal medya kanallarının yönetimini mavsocial ile yapabilirsiniz.

Avantaj: Ortak yeteneklerin yanında MavSocial, sosyal medya gönderileriniz için görsel kütüphanenizi yönetebileceğiniz ve düzenleyebileceğiniz dijital bir kütüphaneye sahiptir. Ayrıca bir arama motoru ile milyonlarca stok fotoğrafa erişebilirsiniz.

Ayrıca MavSocial, sosyal medya gönderilerinizi tekrardan paylaşmanızı sağlar.

 1. Friends + Me

Fiyat: Ücretsiz, 9 $, 29 $, 59 $, 259 $ / ay (15 gün ücretsiz deneme )

Detay: Friends + Me , Google + odaklıdır. Ancak diğer sosyal platformlarını da yönetebilirsiniz. (Instagram hariç)

Avantaj: Friends + Me, Google+ profil ve toplulukları, sayfası ve GSuite Google+ için içerik planlamasını sağlar. Google+ yayınlarınızı öteki sosyal medya platformlarında tekrar yayınlamak için emirler vermenizi sağlar. Bu yüzden google+’a odaklanan dijital pazarlama hizmeti veren kişiler için uygundur.

 1. Crowdfire

Fiyat: Ücretsiz

Detay: Kendini sürekli geliştiren ve yeni özellikler ekleyen Crowdfire, içerik planlama ve twitter hesabını yönetme gibi yeteneklere sahip. Takip edip bırakma ve paylaşım için içerik üretimi gibi konularda da size ücretsiz yardımcı oluyor.

Avantaj: Crowdfire, bloglarınızı, YouTube kanalınızı ve online satış kanallarınızı bağlamanıza sağlar. Buralardaki her yenilik için sosyal medya gönderisi hazırlaması bakımından diğer sosyal medya yönetim araçları ile farklıdır.

 1. SocialBee

Fiyat: Ayda 19 $ / 39 $ / 79 $ (14 gün ücretsiz deneme)

Detay: SocialBee ,markanıza daha fazla potansiyel müşteri kazandırmayı vaat eder. Bu sosyal medya yönetim aracı üyelerinin tek yerden farklı sosyal medya platformlarına içerik girmesine, düzenlemesine ve yayınlamasına olanak verir: Facebook , Twitter , LinkedIn, Pinterest, Instagram ve Google My Business gibi.

Avantaj: SocialBee’nin en sevilen yeteneği, kararlı şekilde paylaşım yapabilmesidir. Ayrıca müşteri hizmetlerinin kalitesi SocialBee’nin bir başka bir avantajıdır.

 1. Post Planner

Fiyat: 3 $, 11 $, 24 $, 59 $, 129 $, ayda 299 $ ve kurumsal paketler

Detay: Post Planner , sosyal medya pazarlama hizmeti verenlere şu faydaları sağlıyor:

Kaliteli içerik üretmede yardımcı olmak.

Paylaşım takvimi planlamak ve kararlı şekilde paylaşmak.

İçerik önerilerini hazırlamak ve puanlamak. İçerik kategorisine dayalı bir plan oluşturmak.

Avantaj: Gönderi bulma aracı ile, ilgi çekici içerikleri bulmayı kolay hale getirir.

Sosyal Medya Hesap Yönetimi

 1. Tailwind

Fiyat: Kısıtlı özellikleri ile ücretsiz sürüm, 9,99 $, ayda 799,99 $ ve kurumsal paketler

Detay: Tailwind , Pinterest ve Instagram ağırlıklı sosyal medya yönetim aracıdır. Tailwind, postları planlamanıza, yazışmaları takip etmenize ve sonuç analizine yardımcı olur. Pinterest ve Instagram performansınızı artırmak için öneriler verir.

Avantaj: Bu araç Pinterest gönderi tanıtımı ile Instagram UGC içerik yönetimi gibi özelliklere sahip olduğu için Pinterest ve Instagram yönetimi için çok iyidir.

 1. Later

Fiyat: 9 $, 19 $, 29 $, ayda 49 $ ve kurumsal paketler

Detay: Diğer sosyal medya yönetim araçlarından sıyrılarak, Later öncelikle Instagram odaklıdır. Fakat yine de Pinterest, Facebook ve Twitter hesaplarınızı da bağlayarak kullanabilirsiniz.

Avantaj: Later’ın farkı, görsel içerik pazarlaması için sürükle bırak ile hazırlanabilen görsel içerik takvimidir. Ayrıca farklı web sitelerine ve blog gönderilerine link vermek için Instagram hesabınızda kullanabileceğiniz ücretsiz bir bağlantı aracı mevcuttur.

Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi İçin En İyi 10 Yönetim Aracı

Yukarıdaki sosyal medya yönetim araçları sizin ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, aşağıdaki daha gelişmiş 10 aracı inceleyebilirsiniz. Bunlar çoğunlukla büyük, kurumsal markalar için düşünülmüş birkaç sosyal medya yönetim aracıdır.

 • Bu araçların çoğunun fiyatları açıkça yazılmamıştır ve ihtiyaçlarınıza göre teklif usulü çalışırlar.
 • Fakat yine de hizmeti deneyebilmeniz için bir çoğu ücretsiz deneme sürümüne sahip.

Sosyal Medya Yönetim Araçları, Profesyonel Sosyal Medya Yonetimi, Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi

 1. Sprinklr

 Sprinklr Social Cloud , kurumsal markaların herhangi bir platformda geniş düzeyde yönetilmesine yardımcı olmak üzere Sprinklr ürün paketinde gelir. Markalardaki ekiplerin doğru şekilde planlama yapmasını ve hedef kitlesine 25’ten fazla sosyal platformdan ulaşmasını, onlara kulak vermesini ve etkileşimleri artırmayı hedefler.

 1. Oktopost

Oktopost , sosyal medya üzerinden potansiyel müşteriler bulup ve sosyal medya yönetimin ölçmek isteyen B2B dijital pazarlamacılara yönelik sosyal medya yönetim aracıdır. Bu araç, birçok B2B pazarlamacının ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahiptir.

 1. Falcon.io

Falcon.io , sosyal medya yönetimi için ihtiyaç duyulan tüm araçları bir yerde topluyor. Sosyal medya yönetimi, analiz, kullanıcı deneyimi ve Kendin Yap açılış sayfası tasarlayıcı gibi özelliklere de sahip.

 1. HubSpot

HubSpot’un sosyal medya yönetim araçları , ayda 1.120 $’dan başlayan fiyatlarla tümü bir arada pazarlama araçlarının bir kısmı. HubSpot, tüm pazarlama faaliyetlerinizi (sosyal medya, e-mail, SEO ve CRM gibi) tek yere entegre ettiği için, sonuçlarınızı pazarlama platformları arasında basitçe kıyaslayabilir ve sosyal medya yatırım gelirinizi ölçebilirsiniz.

 1. Salesforce Social Studio

Salesforce, markalar için en kapsamlı ürün setine sahip araç.  Dijital Pazarlama için bulut platformunun bir parçası, müşteri destek ve sosyal medyada pazarlaması sağlayarak müşteri etkileşimini artırmak için destek olabilir.

 1. Social Hub

Social Hub , markalar, reklam ajansları ve büyük ekipler için tasarlanmış bir sosyal medya yönetim aracıdır. Bu yüzden müşterilerine bakıldığında etkili, analiz edilebilir ve sağlıklı bir yönetim sağladığını düşünüyoruz.

 1. Spredfast

Spredfast , Patagonia, LinkedIn ve Johnson & Johnson gibi dünyanın en büyük şirketlerinden bazıları tarafından sosyal medya yönetimlerinin tüm yönlerini ele almak için kullanılan bir sosyal medya yazılımıdır.

 1. Likeable Hub

Ayda 299 $ ‘dan başlayan fiyatlarla Likeable Hub markanıza binlerce içerik fikri sağlar. Öneriler ve potansiyel müşteriler bulmanıza destek olur. Sosyal medya etkileşiminizi artırmanızı sağlar.

 1. Social Flow

Social Flow , Birçok önde gelen kurumsal şirket tarafından tercih edilen bir sosyal medya paylaşım ve reklam aracıdır. Fast Company, Social Flow ile Facebook hisselerini hızlıca %30 artırdı.

Profesyonel Sosyal Medya Yonetimi, Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi

 1. NUVI

NUVI , sosyal medya stratejiniz için gerçek zamanlı data görselleştirme sağlar. Sosyal medya öngörüleri ile bunları destekler. Ayrıca, sosyal medyada kararlı şekilde bunları paylaşmanız ve etkileşiminizi artırmanız için araçlara sahiptir.

Sizce En İyi Sosyal Medya Yönetim Araçları Hangisi?

Sosyal medya hesap yönetimi araçları her fiyat aralığında alternatifleri ile birlikte mevcut. Bu yüzden size en uygun aracı seçmeniz sosyal medya planlarınıza ve ihtiyaçlarınızla ilgili . Umuyoruz ki markanıza ya da size uygun aracı seçmenize yardımcı olmuşuzdur.

 • Sosyal medya hesap yönetimi araçları ile ilgili sorularınız ya da profesyonel sosyal medya hesap yönetimi hizmeti almak için bize ulaşabilirsiniz.

Sonuç

Dijital Pazarlamanın en önemli adımlarından biri olan sosyal medya hesap yönetimi için verdiğimiz 10 ipucunu takip edin, araçlar kullanın, odaklanın ve zamanınızı iyi yönetin. Yeri geldiğinde hayır demeyi ve kararlı olmayı bilin. İhtiyacınız olduğunu hissettiğinizde profesyonel destek almaktan çekinmeyin.

Kurumsal sosyal medya hesap yönetimi ve diğer dijital pazarlama konularında sorularınız var ise bizle iletişime geçin.

Fotoğraf ve Tasarım Reklam Ajansı.