Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi ile Markanız Dijital Medya’da Fark Edilsin

Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi, Sosyal Medya Hesap Yönetimi

Kurumsal sosyal medya yönetimi için, ister bir reklam ajansı ile çalışın, ister sosyal medya yönetim araçları ile sosyal medyanızı kendiniz yönetin. İki durumda da sosyal medya yönetimi markanızı dijital medyada öne çıkararak fark edilmesini sağlayacaktır.

Kurumsal İletişimde Sosyal Medya Yönetimi

Ayrıca sosyal medyanın faydaları bununla da bitmiyor. Web sitenize trafik çekmek, backlink sağlamak, ürünlerinizin doğrudan satışını yapmak ve hedef kitlenizin sizinle iletişime geçmesi gibi bir çok açıdan sosyal medya yönetimi, markanız açısından değerlidir.

 • Bu sebeple bu yazımızda, sosyal medyanız ve profesyonel sosyal medya hesap yönetimi hakkında tüm soruları bulabilirsiniz.
 • Profesyonel bir reklam ajansına, kurumsal sosyal medya yönetiminizi yaptırmak isterseniz bizimle iletişime geçebilir ya da ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.

Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Kurumsal Sosyal medya yönetimi nedir?” Sorusunun cevabı çoğu zaman takipçilerinizi artırmak istediğiniz platformla alakalıdır. Bu yönetim Instagram, Twitter, LinkedIn gibi sosyal medya platformlarında paylaştığınız gönderileri oluşturma, paylaşma, analiz ve etkileşim sağlama sürecidir. Ücretsiz ve ücretli araçlar ile sosyal medya yönetiminizi yapabileceğiniz gibi, profesyonel bir sosyal medya ajansından sosyal medya yönetim hizmeti alarak da markanızın sosyal medyasını güçlendirebilirsiniz.

Sosyal Medya Ajansı ya da Reklam Ajansları Ne Yapar?

Sosyal Medya Ajansı, danışmanlık hizmeti verirken şirket içi çalışanlarını markanızın içeriğini üretme, paylaşma ve analiz etme konularında görevlendirir. Alanında uzman kişiler tarafından yapılan sosyal medya hesap yönetimi sosyal medya gelirinizi artırmak ve sosyal medya takipçi artırmak gibi hedeflerinize ulaşmanızı sağlar.

Neden Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi Yapmalıyız?

Kurumsal Sosyal medya yönetimi, aşağıdaki maddeler gibi faydalar sağlar:

 • Bütçe: Reklam bütçeniz ne olursa olsun, sosyal medya düşük maliyetli bir yatırımdır. Sosyal medya platformlarına katılmak, içerik paylaşmak, takipçi yorumlarına cevap vermek ücretsizdir. Hedef kitlenize ulaşmak ve takipçilerinizi artırmak için faydalı bir yol sunar.
 • Hedef Kitleye Erişim: Instagram’dan LinkedIn’e kadar sosyal medya platformları sizi dünyanın her tarafından hedef kitleniz ile buluşturabilir. Belirli kitlelere erişim sağlamak için Pinterest gibi sosyal medya ağlarını da yönetebilirsiniz. Geleneksel pazarlama ve reklam faaliyetleri, dijital pazarlama ve sosyal medyanın yerini tutamaz. Bu sebeple sosyal ağların profesyonel olarak yönetimi, markalar için bir gerekliliktir.
 • Sosyal Medyada Kullanıcı Uyumu: Sosyal medyayı pazarlama faaliyetlerinize dahil etmelisiniz. Bu, dijital pazarlama girişimlerinizi kullanıcılar ile uyumlu hale getirmenizi sağlar. Örnek olarak, bireylerin %73’ü artık araştırma yaparken ve satın almaya karar verirken sosyal medyaya bakıyor. % 80’i ise sosyal medya aracılığıyla satın alacakları ürün hakkında yorum ve tavsiyeler alıyor.
 • Verim: Dijital Pazarlamacılar ve markasahipleri, sosyal medya pazarlaması ve reklamlarının verimliliği konusunda hemfikir. Markalar sosyal medya ile kendi müşteri kitlesini oluşturabilir ve satış yapabilirler. Örnek olarak, işletmeler arası (B2B) satıcıların yaklaşık % 45’i Facebook ile satış yapıyorlar.

Bu yüzden sosyal hesapların yönetimi konusu dikkate alınmalıdır.

Neden Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi Yaptırmalıyız?

Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi Hangi Ağları Kapsar?

Sosyal Medya Ağları arasından markanıza en uygun olanını seçmeniz önemli. Bunun için öncelikle hedef kitle belirleme ve reklam stratejinizi oluşturmanız gerekiyor.

Sosyal Medya için en çok kullanılan platformlar şunlardır:

Sosyal Medya Platformları

 1. Facebook
 2. Instagram
 3. Twitter
 4. LinkedIn
 5. Pinterest

Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalı?

Kurumsal Sosyal medya yönetiminin yaygın kullanım alanları nedeniyle, nasıl olması gerektiğini merak etmiş olabilirsiniz. Yatırım ve zamanınızı hangi sosyal medya ağına odaklamanız gerektiğini ve neler yapmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Çoğunlukla kurumsal sosyal medya hesap yönetimi şu maddelere odaklanır:

 • Halihazırda varsa sosyal medya stratejinizi incelemek
 • Hedef kitle ve potansiyel müşteri araştırmasını yapmak
 • Rakip analizi yapmak
 • Sponsorlu Sosyal medya reklamlarınızı yönetmek
 • Sosyal medya platformlarınızı belirlemek
 • Popüler hashtag ‘leri belirlemek ve uygun gönderilerde kullanmak
 • Sosyal medya stratejinizi ortaya çıkarmak
 • Markanızın kurumsal kimliğinde var tasarım çizgisi ile sosyal medya şablonlarınızı tasarlamak
 • Sosyal medya içerik takviminizi ve içeriğini üretmek
 • Takipçilerinizin mesaklarını yanıtlamak
 • Sosyal erişim alanınızı genişletmek
 • Sosyal medya hesabınızın performasını takip etmek

Kurumsal sosyal medya hesap yönetimi hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz!

Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalı

Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi Maliyeti ve Fiyatları

Yaklaşık olarak sosyal medyada yönetim hizmeti için markalar; ayda 2000 türk lirası ile 6000 türk lirası arası bir miktar harcama yapıyor. Bu reklam gideri, kurumsal sosyal medya pazarlama ve reklam stratejisi ortaya çıkarmayı ve işletmeyi, ayrıca aylık reklam giderlerini kapsamaktadır.

 • Markanıza bağlı olarak, daha fazla veya daha az kurumsal sosyal medya yönetim maliyeti mümkündür.
 • Ayrıca, sosyal medya pazarlama ve reklam stratejiniz için mutlak geri dönüş ve verim alabilmeniz için bütçenizi bu aralıkta tutmanızda fayda var.

Neden Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi İçin Yatırım Yapmalısınız?

Sosyal medya, markanızı ve firmanızı büyütmek için harika platformdur. Sosyal medya yönetimine yatırım yapmak, küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) için olmazsa olmaz. 2021 yılında bir çok marka sosyal medya ajansları ile kurumsal sosyal meyda yönetimi yaptırıyor. Bununla birlikte hedef kitlesine hızlıca ulaşıp marka bilinirliğini artırıyorlar.

Kurumsal Sosyal Medya Hesap Yönetimi yaptırmanın faydalarına aşağıdaki maddeler de eklenebilir:

 • Vakit Kazanın: Vakit gerektiren bir iş olması, markaların sosyal medyaya önem vermemelerinin sebeplerinden biri. Bir sosyal medya ajansı ile anlaştığınızda, tüm sosyal medya hesaplarınızı yöneten bir iş ortağı kazanmış olursunuz. Gelir getiren bir ağdan vazgeçmeden, zamandan tasarruf sağlarsınız.
 • Verimli bir strateji oluşturun: Profesyonel bir sosyal medya ajansı, sosyal medya stratejinizin kaliteli ve verimli olmasına dikkat eder. Marka bilinirliğinden satışlarınızı artırmaya, takipçi kazanmaktan müşteri kitlesi oluşturmaya kadar tüm hedeflerinize ulaşmanızı sağlar.
 • Zorlu Hedeflere Ulaşın : Çoğu marka gibi, sizin markanız da sosyal medya üzerinden hızlı geri dönüşler bekliyor. Hatta belli bir takipçi sayısına ulaşmak gibi zorlu amaçlarınız bile mümkün. Profesyonel bir sosyal medya ajansı bu amaçlara ulaşmanıza destek olacaktır.

Sosyal Medyaya önem veriyorsanız, sizinle birlikte çalışmaktan keyif duyarız.

Rakipleriniz hızla sosyal medya reklam kampanyaları paylaşmaya devam ediyor. Web tasarımı ve Sosyal medya yönetimi ile bu rekabetle başa çıkmak için profesyonel destek alabilirsiniz.

Sosyal Medya Ajansı

Sosyal Medya Ajansı mı Arıyorsunuz?

Markanız için bir sosyal medya ajansına ihtiyacınız varsa sektörde deneyimli ve ilgili sosyal medya uzmanlarından oluşan ekibimizle tanışın. Onlar markanızı 2021 yılında dijital medyaya taşımak için sabırsızlanıyor.

İletişim kanallarında bize ulaşın ya da markanız için ücretsiz teklif alın!

Fotoğraf ve Tasarım Reklam Ajansı