Video Prodüksiyon Ajansı ile Markanızı Tanıtın

Video Prodüksiyon Ajansı

Video prodüksiyon ajansı ile markanızı, ürün ve hizmetlerinizi birkaç dakikalık video içerikler aracılığıyla tanıtabilirsiniz. Hedef kitleniz ve potansiyel müşterilerinizin görme ve işitme duyularına aynı anda hitap ederek, satış vaadinizi ve mesajınızı aktarmak çok daha kolay!

Video İçeriklerle Markanızı Pazarlayın

Bir video prodüksiyon ajansı, üreteceği medya içerikleri ile ürün ve hizmetlerinizin pazarlanmasını kolay hale getirecektir. Bu video içerikler toplantı ve birebir görüşmelerde sizin tarafınızdan sunulabilir. Fakat daha etkili diğer yol ise video prodüksiyon içeriklerinizi dijital olarak pazarlamaktır.

 • YouTube kanalınız, sosyal medya hesaplarınız ve web sitenizde yayınlayacağınız video içerikler, dijital pazarlama stratejileri biçilmiş kaftandır.
 • Sponsorlu reklam içerikleri, SEO içeriklerini desteklemesi için üretilen bilgilendirici videolar, arama motorlarından ve sosyal medya ağlarında hizmet ve ürünlerinizi hedef kitleye ulaştırmak amacıyla kullanılabilir.

Ünlü Markaların Video Prodüksiyon Ajansı'ndan Teklif Alın
  Video Prodüksiyon Hizmetlerimiz

  Tanıtım Filmi Çekimi

  Kurumsal tanıtım filmi, ürün tanıtım filmi, fabrika tanıtım filmi, gayrimenkul tanıtımları gibi çeşitleri bulunan 4K çözünürlükte kameralar ve drone’lar ile video prodüksiyonu gerçekleştirilen hizmetimiz, tanıtım filmi olarak adlandırılır.

  Daha fazla bilgi alın: Tanıtım Filmi

  Drone ile Havadan Video Prodüksiyonu

  Büyük binaların video ve fotoğraf çekimleri, şehir tanıtım videoları, havadan arazi çekimi için kullanılan insansız hava araçları ile üretilen video içeriklerin prodüksiyonu bu kategoriye girmektedir.

  Daha fazla bilgi alın: Drone Çekimi

  Reklam Filmi Çekimi

  Yaratıcı reklam filmlerinde; cast, oyuncu, model, stüdyo ve prodüksiyon maliyeti yüksek olduğundan, daha büyük video prodüksiyon bütçesine ihtiyaç duyulur. Büyük markaların tercih ettiği bu hizmet, ürün ve marka tanıtımı için çekilirler. Reklam filmleri genelde TV reklamları ve YouTube sponsorlu reklamları için kullanılır.

  Daha fazla bilgi alın: Profesyonel Video Çekimi

  YouTube Video İçerik Üretimi

  Her ölçekte işletmenin ya da bireysel kullanıcıların ihtiyaç duyacağı YouTube içeriklerinizi, bir video prodüksiyon ajansından yardım olarak daha profesyonel olarak çekebilirsiniz. Bunlara ürün incelemeleri, hizmet tanıtımları, SEO içeriğini destekleyici videolar, sık sorulan soruların yanıtlandığı video içerikler vb. dahildir.

  Sosyal Medya İçerikleri ve Motion Graphics

  2023 yılında insanlar her gün saatlerce video içerik tüketmekteler. Tüm dünyanın bu ilgisine karşılık verip, bireysel ya da kurumsal sosyal medya hesaplarınızda videolar paylaşmanız gerekir. Bu paylaşımlar hesabınızın büyümesi ve etkileşim alması için neredeyse zorunlu hale gelmiştir. Instagram ve tiktok videoları, reels ve hikaye içerikleri, motion graphic adı verilen hareketli tasarımlar bu kategoriye girmektedir.

  Greenbox Çekimler

  Video içeriğin çekileceği sahnenin kurulum maliyeti çok yüksek olduğunda ya da bütçeyi minimuma indirmek için greenbox teknolojisi kullanılır. Yeşil bir perdenin önünde çekilen videonun arka planı, kurgu montaj kısmında ayrılır ve yerine senaryoya uygun bir sahne yerleştirilir.

  Video Prodüksiyon Örneklerimiz

  Profesyonel Video Çekim Örneği
  Profesyonel Video Çekimi Örnekler - Deltadiş
  Profesyonel Video Çekimi Örnekler - hilton
  Profesyonel Video Çekimi Örnekler - yilmak
  Profesyonel Video Çekimi Örnekler - yilteks
  Profesyonel Video Çekimi Örnekler - keles

  Video Prodüksiyon Ajansı

  Video Prodüksiyon Ajansı Ne İş Yapar?

  Video prodüksiyon ajansı ihtiyacınız olan video içerik ile ilgili tüm süreçte size eşlik eder. Neye ihtiyacınız olduğu konusunda sizi yönlendirir.

  • İhtiyacınız olan stüdyo, cast, ekip ve ekipmanın organizasyonunu yapar. Sonrasında senaryo yazımını ve video çekimlerinizi üstlenir.
  • Kurgu ve montaj gibi post prodüksiyon aşamalarından sonra videonuzu kullanıma hazır halde size teslim eder.

  Video Prodüksiyon Ajansları Video İçerikleri Nasıl Üretir?

  Bir video prodüksiyon ajansı, video içerikleri üretirken birkaç aşama ile süreci tamamlar. Bu süreç pre-prodüksiyon (prodüksiyon öncesi/hazırlık aşaması, prodüksiyon ve post prodüksiyon olarak üçe ayrılmaktadır. Prodüksiyonun ne olduğundan bahsettikten sonra, aşağıda bu aşamaları tek tek anlatacağız.

  Ajansların Video Prodüksiyon Süreci

  Prodüksiyon Nedir?

  Video prodüksiyon ajansından alacağınız bu hizmet, kısaca reklam ve pazarlama süreçlerinizde kullanabileceğiniz bir video içeriğe sahip olmaktır. Günümüzde insanların video içeriklere duyduğu ilgi açıkça ortadadır. Bu yüzden markanızı büyütmek istiyorsanız, en azından bir animasyon video ya da video içerik çekimi için prodüksiyon hizmeti almanızı öneririz. Üç aşamadan oluşan prodüksiyon hizmetine göz atalım:

  Video Prodüksiyon Ajansı - Prodüksiyon Aşamaları Pre Prodüksiyon

  Yaratıcı fikirlerin oluşturulduğu ve marka ile birlikte senaryonun yazıldığı kısım burasıdır. Aynı zamanda pre-prodüksiyon aşamasında cast, manken, oyuncu, stüdyo, ekipman, aksesuar ve kostüm gibi prodüksiyon aşamasında ihtiyaç duyacağımız araçların organizasyonu ve temini sağlanır. Bu yüzden prodüksiyon bütçesine en çok etki eden faktör, pre prodüksiyon aşamasıdır.

  Örneğin bir mutfak gerecinin reklam filmi ya da ürün tanıtım filmi çekilmesini istiyorsunuz. Burada karşınıza çıkacak sorular şunlardır:

  • Ünlü bir şef ya da oyuncu ile çalışmalı mıyız?
  • Mutfak konseptine sahip bir stüdyo kiralayabilir misiniz?
  • Ürünün tanıtımında kullanılması için temin edilmesi gereken ekstra aksesuar ya da araçlar var mı?
  • Sahne değişikliği için farklı ortamlara ihtiyacınız var mı?
  • Profesyonel seslendirme hizmeti gerekiyor mu?

  Bu soruların cevapları video prodüksiyon ajansı fiyatlarını belirleyecektir. Makul bir şekilde video çekimi için nasıl ilerlemeniz gerektiğinden emin değilseniz bize ulaşın. Greenbox teknolojisi gibi farklı teknolojik ve stratejik çözümler ile “Fotoğraf ve Tasarım” Reklam Ajansı size en uygun çözümü sunacaktır. İhtiyacınız olmayan prodüksiyon adımlarını birlikte tartışarak prodüksiyon bütçenizi verimli kullanmak adına elimizden geleni yapacağız.

  Video Prodüksiyon Ajansı - Prodüksiyon Aşamaları

  Prodüksiyon Aşaması

  Organize edilen prodüksiyon ekibi, video ekipmanları ve senaryo ekibi burada işe başlıyor. Sahneler belirlenen alanlarda tek tek çekiliyor. Aktüel çekimlerin ve deneysel sahnelerin ardından çekilen tüm videolar kurgu ve montaj aşamasına hazır hale getiriliyor.

  Video Prodüksiyon Ajansı - Prodüksiyon Aşamaları - Post Prodüksiyon

  Post Prodüksiyon

  Video Post prodüksiyon, çekim ekibinden gelen ham videoların işlendiği kurgu ve montaj aşamasıdır. Bu süreçte gereken sahne tasarımları ve efektler tasarlanır.

  Gerekiyorsa seslendirme kayıtları alınır. İnfografik ya da kreatif öğeler tasarlanır. Videonun kesme biçme işlemleri de tamamlandıktan sonra, senaryo doğrultusunda tüm öğeler bir araya getirilir.

  Tebrikler, video prodüksiyon şirketi ile başarılı bir sürecin sonuna geldiniz. Geriye video içeriğinizi ya da tanıtım videonuzu dijital ortamlarda potansiyel müşterilerinize ulaştırmak kalıyor.