Fabrika Tanıtım Filmi – Kurumsal Video Prodüksiyon

Fabrika tanıtım filmiFabrika tanıtım filmi, tesis çekimi, fabrika videosu

İşletmelerini büyütmek isteyen yatırımcılar, fabrika tanıtım filmi ve ürün tanıtımları gibi marka bilinirliğini arttıracak reklam faaliyetlerine önem vermeleri gerektiğini bilir. Tüketiciler, bir markanın ve ürünlerin hikayesi ile ilişkilendiği ölçüde marka aidiyeti geliştirir. Fabrika tanıtım filmi, potansiyel müşteriler ile markayı görsel ve zihinsel olarak iletişime geçiren kurumsal video prodüksiyon ürünleridir. Fabrika tanıtım videoları, tüketici ve yatırımcılara satın alınan ürün veya hizmetin arkasında nasıl bir üretim ağının yattığını; markanın üretim gücünü ve kapasitesini göstermenin en etkili yoludur.

Fabrika Tanıtım Filmi Nedir, Neden Tanıtım Filminiz Olmalı?

Fabrika tanıtım filminin başlıca görevi; bir markanın ürün, hizmet veya indirim gibi promosyonlarının tanıtımını yaparak tüketicileri harekete geçmeye teşvik etmektir. Tanıtım videoları, işletmenizi büyütmenize ve satışlarınızı arttırmaya yardımcı olur. İstatistiksel olarak, internet sitelerinin açılış sayfalarına tanıtım videosu ekleyen şirketlerin dönüş alma oranının %80 daha fazla olduğu biliniyor.

Fabrika Tanıtım Filmi Çekimi

Fotoğraf ve Tasarım Reklam Ajansı olarak, şirket kültürünü ve hikayesini ortaya koyan marka tanıtımı, yeni bir ürün veya hizmet tanıtımı, kültürel ve milli değerler üzerine duyarlılık videoları gibi markanızın ihtiyacına göre çeşitli konular üzerinde derin çalışmalar yürüterek markaya özgü ve yaratıcı kurumsal tanıtım filmi prodüksiyonu oluşturuyoruz.

Çektiğimiz fabrika tanıtım filminin kullanılacağı çeşitli alanları sizin için aşağıda sıraladık:

 • Sosyal medya siteleri
 • Web sitesi açılış sayfası
 • Pazarlama e-postaları
 • Potansiyel yatırımcılar ve paydaşlar için hazırlanan sunumlar

Fabrika Tanıtım Videosu Fiyatları

Fabrika tanıtım videosu çekimlerinde, her bütçeye göre avantajlı paketlerimiz bulunuyor. 2500 Tl ile 9000 TL arasında değişen, Standart, KOBİ ve Premium olarak tercih edebileceğiniz çekim paketlerinin yanı sıra, ihtiyacınıza bağlı özel olarak planlanabilen çekimler için form doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fotoğraf ve Tasarım Reklam Ajansı 2022 tanıtım filmi paketleri için tıklayın.

Tanıtım Filmlerinde Yeni Dönem: Drone Çekimi

fabrika tanıtım filmi çekiminde drone çekimleri, tanıtım filmlerinde yeni bir döneme girilmesine vesile oldu. İnsan gözünün, ortalama 170 cm yükseklikten algıladığı görüntü perspektifi, drone kameralar sayesinde çok daha yüksekten kuş uçuşu görüntüye imkan tanıdı. Daha önce bu özelliği kullanabilmek için helikopter çekimleri gibi çok yüksek maliyetli prodüksiyonlara ihtiyaç duyarken, artık drone kameralar sayesinde maliyet büyük oranda düştü.

Fabrika Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanır?

Drone çekimlerinin fabrika tanıtım filmi özelinde çeşitli avantajları bulunuyor. Fabrikanın konumunun, hacminin ve üretim kapasitesinin bütünlüklü olarak kuş bakışı görülebilmesi, tüketici ve potansiyel yatırım ortakları için genelden özele üretim süreçlerini gözlemleme ve anlama imkanı sağlıyor.

 • Fotoğraf ve Tasarım Reklam Ajansı olarak, fabrikanızın en iyi şekilde tanıtılmasına vesile oluyoruz.
 • Tanıtım videolarını çekerken drone çekim hizmeti ve daha birçok ek hizmet sunarak üretim sürecinize katkı sağlıyoruz.

Fabrika Tanıtım Filmi Çekim Süreci Nasıldır?

Fabrika tanıtım filmi çekim süreci nasıl mı ilerliyor? Öncelikle işe, yaratıcı ve sanatsal ekibimiz ile sizi dinleyerek başlıyoruz. İşletmenizin kuruluş hikayesi, dünü, bugünü, yarın hedefi ve sektördeki konumunu değerlendirerek analitik düşünüyoruz. Fabrikanızı sinematografik bir gözle gezerek analizler yapıyoruz. Mekan ve markaya yönelik keşifleri tamamladıktan sonra hedef kitle analizi ve amaçlanan kurum kimliği doğrultusunda çekim öncesi, çekim sırası ve çekim sonrası aşamaları belirliyoruz.

Tesis Tanıtım Filmi Çekerken Yapılan Hatalar

Birçok ajans, tanıtım filmi çekimi konusunda iddialı söylemlerine rağmen hatalar yapmaktadır.  Tesislerin tanıtım filmini çekerken sık yapılan hatalar ve kendi bakış açımızı aşağıda kısaca aşağıda özetledik:

 • Yanlış mekan seçimi: Belirlenen mekan, tanıtım filmini ilgi çekici kılabileceği gibi, anlaşılmaz bir hale de sokabilir. Karanlık, dikkat dağıtıcı ve kalabalık mekanlar, izleyicinin dikkatini dağıtır.
 • Odak kayması: Çoğu ajans, işletmecinin ihtiyaçlarını analiz ederken tek bir videoda birçok şeye değinmeye çalışıyor. Video içeriğini kalabalıklaştıran ve anlamlı bir odak çevresinde birleştiremeyen tanıtım filmlerinde potansiyel müşteriler kafa karışıklığı hisseder.
 • Çok uzun videolar: Aşırı uzun videolar, hem yatırımcı ve paydaşlar için hem de potansiyel müşteriler için sıkıcı olacağından tanıtım filminin bütün amacını boşa çıkarmaktadır.
 • SEO stratejilerini yanlış kullanmak: Tanıtım videosu; beklenen talebi doğurabilmesi için başlık seçimi, video açıklaması, sosyal medya ilişkilendirmesi gibi küçük gibi görünen birçok konuda titizlikle çalışmayı gerektirir.
 • Doğru kitleyi hedeflememe: Tanıtım videosu belli bir pazara ve tüketici profiline yönelik çekilmelidir. Hedef kitle ile ilgili sosyolojik analizler yapılmadan çekilen bir tanıtım filmi doğru adrese ulaşmayacağından başarısız olur.