E Ticaret Ne Satabilirim? 2024’de Çok Satacak Ürünler

e ticaret ne satabilirim 2021 en çok satılan ürünler

E ticaret ne satabilirim diye kendinize sormaya başladıysanız e-ticaret yapmaya çoktan karar vermişsiniz demektir. Bizde geçen yıl e ticaret ile en çok satılan ürün ve hizmetlerden yola çıktık. 2024’de de çok satacağını düşündüğümüz ürünleri sıraladık. Böylece internetten satılabilecek ürünler ya da hizmetlerinize karar verme konusunda farklı fikirler edinebilirsiniz. İnternetten ne satabilirim? İnternette en çok satılan ürünler nelerdir sorularına yanıt bulabilirsiniz.

E Ticaret İle ne Satabilirim?

E ticaret ne satabilirim? E ticaret en çok satılan ürünler arasından satışını yapmaya karar verdiğiniz ürünü satmak için bir web sitesine ihtiyaç duyacaksınız. E-ticaret paketleri ile ilgili daha detaylı bilgiler için Blog yazılarımızı takipte kalın. Ayrıca istanbul merkezli reklam ajansları ile çalışmayı düşünüyor ve bir e-ticaret sitesi sahibi olmak istiyorsanız, mutlaka bizden bilgi ve fiyat alın.

E-Ticaret Sitesi

Anahtar teslim e-ticaret siteleri için bizden teklif alın

Bu yazıda verdiğimiz fikirlerden seçiminizi yaparken “E ticaret ne satabilirim” sorusuyla beraber Kimlerle rekabet edeceğim? Sattığım ürünlerin son kullanma tarihi var mı? Ne kadar kar edeceğim? gibi soruları da beraberinde sorup rekabeti düşük, kar marjı yüksek ve kargo ücreti düşük olan ürün satışı yapmaya çalışmalısınız. Listelediğimiz çoğu ürün kategorisi 2024 yılında en karlı e ticaret ürünleri olacaktır.

E Ticaret Olarak Ne Satabilirim? 2024’de E Ticarette En Çok Satılan Ürünler Listesi

E ticaret ne satabilirim? Bu ürünler geçen yıl çokça satmış olup, bizce 2024 yılında da e ticarette en çok satılan ürünler listesine girecektir.

 • Kadın/Erkek Kıyafet ve Tekstil Ürünleri
 • Bebe giyim ve bebek kıyafetleri
 • Kozmetik Ürünler
 • Dekoratif ürünler ve ev dekorasyon ürünleri
 • Evcil hayvanlara yönelik ürünler
 • Akıllı telefon, tablet ve bilgisayar aksesuarları
 • Spor araç gereçleri
 • Araç ve Otomobil AksesuarlarıE Ticaret Sitesinde Ne Satabilirim

Kadın/Erkek Kıyafet ve Tekstil Ürünleri

Kıyafet ve tekstil ürünleri E ticaret ne satabilirim? internette ne satabilirim sorusuna en çok verilen cevap. Dolayısıyla en çok satılan ve alınan ürünler de bunlar. Fakat bu rekabetin de çok yüksek olduğu anlamına da geliyor, bunu da belirtelim. Bu rekabet sebebiyle ürünlerinizi çok yüksek karlar ile satamayabilirsiniz.

 • Ayrıca ürünlerinizin reklamını yapmak da kolay olmayabilir.
 • Pazarlama becerinizi ve reklam giderlerinizi yüksek tutmanız gerekecek ki, rakip ürünlerin arasından sıyrılıp satış yapabilesiniz.

E Ticaret Yapmak İstiyorum ne Satabilirim?

E ticaret ne satabilirim? E-ticaret ile ürün satarken en çok satılan ürünlerden biri olan tekstil ürününü seçtiniz. Ürünlerinizi ve reklamlarınızı arama motorunda üst sıralarda görmek için: SEO hizmeti yani arama motoru optimizasyonu yaptırmak isteyeceksiniz. Fakat rakipleriniz çok fazla ve aralarında büyük firmalar da olduğundan bu çok çok zahmetli ve pahalı bir iş olacak. Bu yüzden tek satış kanalınız e ticaret olacaksa, nispeten rekabet daha düşük olan kategorilere yönelmeniz daha iyi olabilir.

 • Kararınız yine de tekstil ürünlerinden yana ise hamile kıyafetleri, konsept kıyafetler, her yerde bulunmayan sıradışı ürünler ya da retro vintage modasını yansıtan kıyafetler satmayı düşünün.
 • Bu hedef kitlenizi daraltmanın yanında rekabeti düşürüp satışlarınızı artırmanıza yardımcı olur.
 • Sosyal medya üzerinden satılan kıyafetlerin de genelde bu kategorilerde olduğunu görebilirsiniz.

E ticaret ne satabilirim e ticarrette en çok satılan ürünler bebek kıyafetleri

Bebe Giyim ve Bebek Kıyafetleri

Bebekler sürekli büyüdüğü ve ihityaçları değiştiği için kıyafe vb. satın alınan şeyler kısa bir süre sonra tekrar ihtiyaç haline geliyor. Ayrıca reklam ve dijital pazarlama konusundaki yeteneklerinize bağlı olarak marka sadakati oluşturabilirseniz, bebek ürünlerinde ebeveynler bir markaya güvendikten sonra çok zor değiştirirler.

 • Fakat bebek kıyafetleri ve bebe giyim konusu da tekstil ürünleri ile benzer şekilde çok satılan fakat rekabet düzeyi çok yüksek olan ürünlerden.
 • İkisi arasında kıyaslama yapılırsa bebek kıyafetlerinin daha fazla kar marjına sahip olduğunu söyleyebiliriz.
 • Fakat yine de daha düşük rekabete sahip ürünler konusunda fikir sahip olmak için yazımızı sonuna kadar okumanızı ve E ticaret ne satabilirim sorusuna cevap almanızı tavsiye ediyoruz.

Kozmetik Ürünler

E ticaret işi denince en çok satılan ürünlerden biri de kozmetik ürünleri. Gerek doğal olanlar gerek ünlü firmaların ürünleri gibi bir çok ürün e ticaret ne satabilirim sorusunun cevabı olmaktadır. Fakat kar oranları yüksek olan kozmetik ürünlerinin de insan sağlığına etki edebildiği için riskleri var.

 • E ticaret ne satabilirim?
 • Satacağınız üründen siz sorumlusunuz ve kullanıcılarınızın tümünün sorun yaşamayacağından emin olmalısınız.
 • Ayrıca besin takviyesi niteliği taşıyan ürünlerden de uzak durmanızda fayda var.
 • Sağlık bakanlığı bu konuda reklam ve öneride bulunması konusunda çok hassas davranıyor.
 • E ticaret yapacağım derken yüklü cezalar alabilirsiniz.

ev dekorasyon

Dekoratif Ürünler ve Ev Dekorasyon Ürünleri

E ticaret ne satabilirim? Covid-19 virüsü ve pandemi sonrası insanlar evde çok daha fazla vakit geçirdiklerinden ev içi aksesuarları, dekoratif ürünleri ve yaşam alanlarını sürekli değiştirme ihtiyacı duymaya başladılar. Bu değişimden para kazanmak için siz de kırlent, biblo, nevresim takımı, tablolar, lambader, abajür gibi ürünler satmak iyi bir fikir olabilir.

 • E ticaret ne satabilirim?
 • Dekoratif ürünler e ticaret ile satılabilecek ürünler arasından en sorunsuz, en çok tavsiye ettiğimiz kategorilerden biri.
 • Özellikler ürünleri hazır satın almayıp kendiniz imal ederseniz, çok yüksek kar oranları ile satabilirsiniz.
 • Müşteri sadakati oluşturursanız aynı ürünü geliştirip değiştirdiğinizde aynı kullanıcılara yeniden satabilirsiniz.
 • Dekoratif ürünlerin son kullanma tarihi yoktur, siz ürünü satana dek hazır bir şekilde durabilirler.
 • Yalnızca cam vs. kırılabilecek dekoratif ürünler online satış yapılırken kargo öncesi iyi paketlenmelidir.Evcil Hayvanlara Yönelik Ürünler

İnternetten e ticaret ne satabilirim konusuna cevap ararken hayvan dostlarımızı da düşünmek hem keyif verecek hem de düzenli ihtiyaçlar olduğu için size daha fazla kar ettirecektir. Sattığınız ürünlerin evcil hayvanları ve sahiplerini mutlu ettiğini düşünerek ticaret yapmanın keyfi hiç bir şeyde yok. Toplu şekilde mama satmayacaksanız boyutu ve ağırlığı fazla olmayan ürünlerin gönderim ücretleri de fazla olmayacağından bedava kargo seçeneği sunmanızı sağlayabilir.

 telefon aksesuarları

Akıllı Telefon, Tablet ve Bilgisayar Aksesuarları

E ticaret ne satabilirim? Hayatımızın bir parçası olan akıllı cep telefonları ve tabletlerin, bilgisayarların, elektronik aletlerin aksesuarları sık kullanım sonrası bozulmaktadır. Bu da düzenli olarak ihtiyaç duyulacağı anlamına gelerek bizlere e ticaret ile satılabilecek ürünlerden biri olacağı konusunda fikir vermekte.

 • E ticaret ne satabilirim?
 • Hemen her evde cep telefonu, tablet, bilgisayar gibi ürünlerden en az 2 3 adet bulunduğunu düşünürsek, sürekli bozulan aksesuarlarını satmak akıllıca olacaktır.
 • Şarj aleti, şarj kablosu, powerbank, kılıf, çanta vs. gibi ürünler e-ticaret için uygun ürünler.
 • Sürekli yeni modeller çıktığından stoklu çalışırken stok sayısını fazla tutmamakta fayda var.

E ticaret ne satabilirim e ticarrette en çok satılan ürünler spor aletleri

Spor Araç Gereçleri

Covid-19 Pandemisi hayatımızı değiştirdi ve insanların spor alışkanlıkları, spor salonlarının tercih edilme yoğunluğu da değişti. Spor ve egzersizleri hayatımızdan çıkaramayacağımıza göre spor alışkanlıklarını değiştirip, insanlar evde spor yapmayı tercih ediyor. Yine son tüketim tarihi vb sorunları olmayan spor aletleri 2024 yılında e ticaret siteleri ile internetten satılacak ürünler arasında en karlı olanları.

Araç ve Otomobil Aksesuarları

Araç ve otomobiller de akıllı telefon ve teknolojik aletler gibi hemen her evde bulunan hayatımızın bir parçası oldu. Ayrıca kadın erkek gözetmeksizin bazı insanlar için otomobilleri bir araçtan çok bir hobi ve ona masraf yapmayı yeni aksesuarlar almayı seviyorlar. Bu yüzden kullanışlı ve ilginç oto aksesuarlarını e ticaret sektörlerinin en çok satılanları arasına koyabiliriz.

 • E ticaret ne satabilirim? Satacağınız ürüne karar verdiniz, hedef kitlenizi ve satın alma davranışlarını da araştırdınız.
 • Bir e-ticaret sitesi sahibisiniz her şey hazır.
 • Peki nereden başlayacaksınız?
 • İşte bu noktada e-ticaret danışmanlığı devreye giriyor.
 • Ayrıca E ticarette en çok satılan ürünler konusunda da danışmanınızdan bilgi alabilirsiniz.
 • Akıl akıldan üstündür.

E ticaret ne satabilirim? Ciddi bir şekilde e ticaret yapmak istiyorsanız; kısıtlı bütçenizi boşa harcamamak adına attığınız her adımı bilinçli atmanız gerekmekte. Bir e ticaret danışmanı ile birlikte çalışmak size ekstra bir masraf gibi görünebilir. Fakat bütçenizi doğru yönetmek ve reklam bütçelerinizi verimli kullanmak konusunda size profesyonel destek sağlayacaktır. Bu da uzun vadede size fazlaca kar ettirecektir. Detaylı bilgiyi e-ticaret danışmanlığı hizmet sayfamızdan alabilirsiniz fakat size burada adım adım e ticaret konusunda bilgi verelim:

10 Adımda E-Ticaret Sistemi Nasıl Çalışır?

 1. Hedef kitlenizden biri, anahtar kelimelerinizden biri ile Google‘da” arama yapar.
 2. “Anahtar kelimeniz” ile ilgili sıralanan web sitelerinden birini ziyaret eder.
 3. Sitedeki ürünleri inceler ve siparişi oluşturur.
 4. Siparişi onaylayıp kişisel bilgilerini, kargo adresini girer ve ödeme adımına geçer.
 5. Ödeme alanında genelde kapıda ödeme seçeneğini ya da ücretsiz kargo seçeneğini seçer. Ve ödeme için sitenin güvenli olup olmadığına dikkat eder.
 6. Gerekli güveni sağlarsanız ödemeyi tamamlar ve siparişi oluşturur.
 7. Sonrasında kendisine ve size sipariş ile ilgili bir bildirim maili düşer.
 8. Siparişi hazırlar ve paketlersiniz. Aynı gün içerisinde siparişi hazırlayıp kargoya teslim ederseniz bu kullanıcı gözünde bir artı puandır.
 9. Sipariş hazır olduğunda anlaşmalı olduğunuz kargo şirketine teslim edersiniz.
 10. Ürününüz kargo şirketi aracılığıyla sipariş veren müşterinize teslim edilir.

Neredeyse tüm e ticaret sistemlerinde alışverişler bu adımlarla tamamlanır. Fakat bu adımların ayrıntılarında güven sağlama, ürünü sorunsuz ulaştırma ve sistemi sorunsuz çalıştırma konu önemli. Sizin ya da e ticaret danışmanınızın yapacağı hamleler ve ayrıntılar sizi rakiplerinizden ayırır. İnternet üzerinden ne satabilirim sorusunun cevabını bulduktan sonra bu ayrıntılara yönelmelisiniz.

 • Eğer gerekli güveni sağlayamazsanız, çoğu kullanıcı ürünü sizin sitenizde inceler.
 • Fakat güvendiği başka bir kaynaktan satın aldığı görülür.
 • Bu da yüzüp yüzüp kuyruğuna gelmişken, nihai amacınıza ulaşamamanız anlamına gelir.

E-Ticaret İle Ürün Satmak İçin Siteler

 1. HepsiBurada.com
 2. Sahibinden.com
 3. N11.com
 4. Gittigidiyor.com
 5. Amazon.com.tr
 6. Trednyol.com

Kendi E-Ticaret Sitenizi Kurun

Yukarıdaki pazaryerleri çok popülerdir. Satışlarınızı arttırmanıza yardımcı olabilirler. Fakat büyük komisyonlar ödememek, kendi kurumsal kimliğinizi desteklemek, markanızı öne çıkarmak, marka bilinirliği oluşturmak için mutlaka kendi e ticaret sitenizi oluşturun. E ticaret sitenizi kendi imkanlarınızla kurabilseniz de, bu konuda profesyonel yardım almak, bütçenizi verimli yönetmek ve süreci hızlandırmak adına önemlidir. E ticaret sitesi tasarımı için ilgili yazımızı okuyabilir, Fotoğraf ve Tasarım Reklam Ajansı’ndan teklif alabilirsiniz.