PDF Düzenleme Programı Seçim Rehberi

PDF Düzenleme Programları, En iyi PDF düzenleme yazılımı hangisi?

Günümüzün dijital dünyasında belgelerin güvenliğini sağlamak önemli bir mesele haline gelmiştir. PDF (Portable Document Format) taşınabilir belge anlamına gelir. Belge sahibinin haklarını korur veri güvenliğini yükseltir. PDF düzenleme programı seçiminde farklı amaçlara yönelik seçimler değişkenlik gösterecektir. Bu yüzden sizler için bir rehber hazırladık.

 • PDF belgeleri elektronik imzalı ve korumalı olabilirler.
 • Fişler, biletler, e-kitaplar ve reklam broşürleri gibi çeşitli belge türleri için ideal bir seçimdir.
 • Reklamcılık alanında ise yüksek görüntü kalitesi sunmayı başarır.

En Çok Kullanılan 5 PDF Düzenleme Programı

PDF düzenleme programları bir çok reklam ajansı tarafından sıkça kullanılırlar. Hem dijital hem de fiziksel reklamları yüksek kaliteli hale getirmeye yardımcı olurlar. Ortak çalışma imkanıyla belgelerde değişiklik yapılmasını kolaylaştırır. PDF düzenleme programı için online olarak çalışan programlardan yararlanılabilir. PDF düzenleme programının temelinde belgeleri daha verimli hale getirmek vardır. Her geliştirici kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çabalar.

 • PDF düzenleme programı belirli ortak özelliklere sahiptirler.
 • Kullanıcıların en sık tercih ettikleri ise online PDF düzenleme programlıdır.
 • Bu programlar hem belge dönüştürmek hem belge oluşturmak için idealdirler.

1. Adobe Acrobat

Adobe, PDF formatının yaratıcısıdır. PDF formatında belge oluşturmak, düzenlemek ve görüntülemek amacıyla Adobe Acrobat adını taşıyan bir program geliştirmiştir. İlk olarak 1993 yılında piyasaya sürülmüştür. PDF için online düzenleme programı Adobe Acrobat diğer tüm programlara göre çok daha gelişmiştir. Öne çıkan birçok özelliği vardır. Aynı zamanda rakiplerinin öne çıkan özelliklerini yakından takip eder.

 • Adobe Acrobat ile birden fazla farklı formattaki belgeyi açabilir ve üzerlerinde düzenleme yapabilirsiniz.
 • Kullanıcı deneyimini üst düzeye çıkarabilmek için son derece güçlü, pratik ve kullanışlı bir arayüze sahiptir.
 • PDF belgelerini düzenlerken ve görüntülerken önemli gördüğünüz kısımlara notlar bırakabilirsiniz.
 • Microsoft Office tarafından desteklenen tüm dosyalar arasında (PTT, DOC vb.) dönüştürme yapabilirsiniz.

Tüm bu önemli özelliklere ek olarak fotoğrafları PDF haline getirebilme fırsatınız vardır. Adobe Acrobat programını Windows, macOS, Linux, Android ve iOS işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz. Bu sebeplerle PDF düzenleme programı konusunda bizim ilk tercihimiz Acrobat’tan yana olacaktır.

2. Foxit PDF Reader

Foxit PDF Reader en hafif PDF düzenleme programlarından biri olarak kabul edilir. Çok farklı özelliklere sahip olmasına rağmen dosya boyutu çok yüksek değildir. Foxit Software programın bu yönünü öne çıkarır. Profesyonel düzeyde bir PDF düzenleme programına ihtiyacınız varsa Foxit Reader en uygun seçeneklerden birisi olacaktır. Düzenli olarak PDF dosyalarıyla uğraşmanız gerekiyorsa işinizi şansa bırakmamalısınız.

 • Foxit Reader sayesinde PDF belgesi düzenleme, oluşturma ve dönüştürme dahil olmak üzere tüm işlemleri yapabilirsiniz.
 • Reklamcılık sektöründe en çok aranan özelliklerden biri olan fotoğrafları PDF’e dönüştürme imkanından yararlanabilirsiniz.
 • Foxit Reader, OCR desteği olan bir PDF düzenleme programıdır. OCR desteği sayesinde dijital kitaplarınıza çeşitli notlar ekleyebilirsiniz.
 • PDF dosyalarınızı birden fazla cihazda kullanmak istiyorsanız programın senkronizasyon özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Foxit PDF Reader Windows, macOS, Linux, iOS ve Android işletim sistemlerinde çalışır. 40’tan fazla dil desteğine sahip olduğundan dünyanın hemen hemen her bölgesinde tercih sebebi olmuştur.

3. EasePDF

EasePDF sadece PDF dosyaları üzerinde kontrol sunan bir PDF düzenleme programı değildir. Word, Excel, PPT, JPG ve HTML dahil olmak üzere pek çok dosya formatını destekler. Her bir formatta düzenleme yapabilirsiniz. EasePDF oldukça verimli bir PDF düzenleme programıdır. Çeşitli araçlarla donatıldığından ihtiyaç duyduğunuz pek çok işlevi bulabilirsiniz. Güvenilir ve gizlilik gibi ek ihtiyaçlarınız için ideal çözümlere sahiptir.

 • EasePDF diğer pek çok PDF düzenleme programından farklı olan online şekilde PDF dosyalarınızı yönetmenize imkan tanır.
 • EasePDF programını kullanarak PDF dosyanızı Word, Excel, PPT, JPG ve PNG dosyalarına dönüştürmeyi başarabilirsiniz.
 • PDF belgelerini düzenlediğinizde sayfalara numaralar ekleyebilir veya sayfaları döndürme gibi işlemler yapabilirsiniz.
 • EasePDF tek yönlü bir PDF dönüştürücü olmadığından diğer türdeki dosyaları kolayca PDF haline getirebilirsiniz.

EasePDF diğer PDF dönüştürme programlarından farklı olarak daha kapsamlı organize araçları sunar. PDF dosyasını sıkıştırabilir, birleştiren, ayırabilir veya yeniden boyutlayarak daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

4. PDF-XChange Editor

PDF-XChange Editor dijital kitaplarla ilgilenen kişilere hitap eder. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı versiyonu vardır. Ücretsiz versiyon temel düzeydeki kullanıcılar için oldukça yeterli özelliklere sahiptir. PDF-XChange Editor kullanırken pek fazla zorlanmazsınız. Kullanımı oldukça kolay bir programdır. Ayrıca özellikleri geniş olduğundan başlangıçta bir öğrenme süreciyle karşılaşabileceğinizi bilmelisiniz.

 • Belge düzenleme, dönüştürme, elektronik imza ekleme, notları kullanma ve vurgulamalar yapma gibi işlemleri yapabilirsiniz.
 • Ders çalışırken kullanabileceğiniz özel not alma fonksiyonu sayesinde çok daha verimli bir şekilde ders yapabilirsiniz.
 • PDF-XChange Editor optik karakter tanıma özelliğine sahiptir ve belgelerde yer alan metinleri seçmenizi sağlar.
 • PDF-XChange sayesinde kilitli PDF dosyaları oluşturabilir ve böylece belgelerinizi güvende tutabilirsiniz.

PDF-XChange Editor oldukça önemli özelliklere sahip olsa bile sadece Windows işletim sisteminde çalışır. Bilgisayarınızdaki PDF dosyalarında çeşitli düzenlemeler yapmak istiyorsanız işinize yarayacaktır.

5. Infix PDF Editor

Infix PDF Editor hem ücretli hem ücretsiz kullanılabilen bir PDF düzenleme programıdır. Ücretsiz versiyonunda pek çok özelliğe sahip olursunuz. Ancak belge üzerinde değişiklik yaptığınızda marka filigranı eklenir. Programın kullanılması son derece kolaydır. Düzenleme açısından ihtiyaç duyduğunuz hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz. Sadece ücretsiz versiyonun size bazı dezavantajlar getireceğini bilmeniz gerekir.

 • Infix PDF Editor diğer PDF düzenleme programlarından farklı olan geniş kapsamlı bir metin editöre sahiptir.
 • Filigran yer alması sizin için büyük bir problem değilse ücretsiz versiyonda tüm belgeyi düzenleyebilirsiniz.
 • Belge üzerinde değişiklik yaparken yazı fontu ve yazı büyüklüğü gibi detaylı seçenekler üzerinde ayarlama yapabilirsiniz.
 • PDF dosyasını çeşitli görüntü formatlarına dönüştürebilir ve dosyanızı çok daha işlevsel hale getirebilirsiniz.

Infix PDF Editor ile yapabilecekleriniz pek sınırı yoktur. PDF dosyasını şifreleyerek onu güvende tutmayı başarabilirsiniz. Taranmış bir dosyayı PDF olarak açtıktan sonra OCR özelliğinden yararlanabilirsiniz.

PDF Düzenleme Programı

Dijital Reklamcılıkta PDF Kullanımı

Dijital reklamcılık faaliyetleriniz için reklam gönderileri hazırlamak istediğinizde genelde PDF çok popüler bir tercih değildir. Buna rağmen yüksek görüntü kalitesine ihtiyaç duyduğunuzda en uygun seçenektir. Yüksek görüntü kalitesi sayesinde reklam metinlerinin daha göz alıcı gözükmesini sağlayabilirsiniz. Instagram, Facebook ve YouTube gibi sosyal medya platformlarının kendilerine özgü kalite standartları vardır.

 • Sizden beklenen kalite standartlarını karşılamaktır.
 • Ancak fiziksel reklam alanlarına yöneldiğinizde yüksek görüntü kalitesine daha fazla ihtiyaç duyarsınız.
 • Bu durumda PDF kullanmaktan başka çareniz kalmaz.

En iyi Pdf Düzenleme Programı

Tüm modern reklam araçları tarafından PDF tercih edilen dosya formatıdır. Bunun sebebi JPEG gibi dosya türlerinin görüntü kalitesini düşürmesidir. Çözünürlük sorunu yaşamak istemiyorsanız mutlaka PDF kullanmalısınız.

 • Gazeteler, broşürler, dergiler, elektronik kataloglar ve elektronik broşürler dahil olmak üzere pek çok alanda PDF formatına ihtiyaç duyabilirsiniz.
 • Bu sebeple eliniz altında daima bir PDF düzenleme programı bulunmalıdır.