Web Tasarım Fiyatları – 2024’te Web Sitesi Tasarımı Maliyeti Ne Kadardır?

Web Tasarım Fiyatları 2022

Kurumsal markaların web tasarım ve yazılım ihtiyaçlarına, makul fiyatlar ile cevap veriyoruz. Yaratıcı ekibimiz tarafından tasarlanan ve kodlanan tüm web siteleri; SEO, SEM gibi dijital pazarlama yöntemleri odaklıdır.

Büyük marka ya da küçük işletme ayırt etmeden, bir hız ve optimizasyon standartlarımız ile anahtar teslim web çözümleri sunmak, tam da bizim işimiz.

“Fotoğraf ve Tasarım” Web Sitenizi Nasıl Teslim Eder?
Kurumsal Kimliğinizle Bütünleşik
Modern ve Şık Tasarıma Sahip
%100 Mobil Uyumlu
SEO, SEM ve
Dijital Pazarlama
Odaklı
Ultra Hızlı
Yönetim Paneli İle Kullanışlı
Kurumsal Web Tasarım
Karşılanabilir Fiyatlar, Maksimum Verim.
Kullanıcı odaklı altyapı ve yönetim paneliKullanıcı odaklı altyapı ve yönetim paneli
Ultra hızlıUltra hızlı
%100 mobil ve SEO uyumlu%100 mobil ve SEO uyumlu
Modern, şık, kullanışlı arayüzModern, şık, kullanışlı arayüz
Google reklamlarına uygunGoogle reklamlarına uygun
Dijital Pazarlama OdaklıDijital Pazarlama Odaklı
İçerik üretimi imkanıİçerik üretimi imkanı
Teknik destek ve panel eğitimiTeknik destek ve panel eğitimi
Teklif Alın

Size Özel Web Tasarım Fiyatını Hesaplayın

2024 yılına ait güncel web tasarım maliyetlerini, aşağıdaki aracı kullanarak hesaplayabilirsiniz. İhtiyacınız olan web sitesinin özelliklerini seçtikten sonra profesyonel web tasarım fiyatı tahmini olarak hesaplanacaktır. Net fiyatı ajans ekibimiz markanızı ve ihtiyaçlarınızı inceledikten sonra tarafınıza iletebilir.

Profesyonel Web Tasarım Maliyeti Hesaplama Aracı

Web Tasarım Fiyatı:

0.00

Hesaplama aracındaki fiyatlar bilgilendirme amaçlıdır. En doğru fiyat teklifini ekibimiz markanızı ve ihtiyaçlarınızı değerlendirdikten sonra iletecektir.

Ücretsiz Fiyat Teklifi Alın

Web Tasarım & Yazılım Örneklerimiz

Ücretsiz Fiyat Teklifi Alın

Web Tasarım Fiyatları 2024 yılında değişen Türkiye ekonomisi sonrası ne gibi değişiklik gösterdi? 2024 yılında web sitesi maliyeti ne kadar? Bir web sitesi tasarımı ne kadar olmalı? Bu gibi sorulara bu yazımızda ayrıntılı olarak cevap vereceğiz.

Detaylara geçmeden önce web tasarım fiyatları 2024 yılında da önceki yıllarda olduğu gibi bir çok etkene göre değişiyor. Kurumsal web tasarımı ya da e-ticaret sitesi gibi ayrıntılı ve markanızı öne çıkaracak profesyonel web tasarım ihtiyacınız varsa detayları bize ileterek web sitesi tasarımı fiyat teklifini ücretsiz alabilirsiniz.

 

Web Tasarım Önemi, Web Tasarım Fiyatları 2023, Web Tasarım Maliyeti

Dört şekilde bir web sitesine sahip olabilirsiniz:

 1. Web sitesi oluşturucular ile hazır paketler ile oluşturun: Wix gibi hazır web sitesi oluşturucuları kullanarak bir web sitesi sahibi olabilirsiniz. Bu kısa vaadede hesaplı gibi görünse de, 1 kerelik olması gereken maliyetleri size düzenli olarak yansıtacağından uzun vaadede aslı astarını geçmektedir. Ayrıca Web sitesi oluşturucu ve ücretsiz web sitesi tasarlamanıza izin verdiğini öne süren sistemlerin tek eksisi yıllık ücret değil. Özelleştirme konusunda kesin çizgiler ile sınırlandırılırsınız ve basit bir yerin renk değişikliği gibi işlemler için bile ücret ödemeniz gerekebilir. Hazır sistem web sitelerden neden uzak durmanız gerektiğini e-ticaret sitesi hizmetleri sayfamızda anlatmıştık.
 2. Bir Web Tasarımcı çalıştırın: Web sitenizi kendi bünyenizde bir web tasarımcı ve yazılmcı çalıştırarak, düzenli maaş karşılığında kendi ekibiniz bünyesinden çıkarabilirsiniz. Fakat sürekli güncellenecek bir websitesi gerekmiyorsa, sitenin tasarım ve yazılım kısmı bitip yalnızca içerik yönetimi kısmı kaldığında, bu çalışanlara gereksiz ödeme yapmanız gerektiği anlamına gelebilir. Yine de kendi bünyenizde web tasarımcı çalıştırmak, sürekli özelleştirmeler, iş takibi ve yönetimi açısından avantajlara da sahiptir.
 3. Web tasarım hizmeti alın: Bir web tasarım ajansından, reklam ajansından, web yazılım firmasından fiyat teklifi alıp aralarında değerlendirdikten sonra bütçenize uygun seçimi yapıp işi ehline bırakıp bu süreçte markanızın ilgilenilmesi gereken diğer yanlarına vakit ayırmak çoğu zaman en doğrusudur. Burada da kiminle çalışacağınızı iyi seçmek gerekiyor. Dilerseniz Fotoğraf ve Tasarım’dan web tasarım fiyatları 2024 ile ilgili ücetsiz teklif alabilirsiniz.
 4. Web tasarım ve yazılımı öğrenin: Tahmin edebileceğiniz üzere içlerinden en masrafsız fakat en zahmetli olan seçenek kendiniz yapmak. Burada web tasarım maliyeti tamamen sizin zamanınız olacaktır. Öncelikle hangi sistem üzerinden gideceğinize karar verirken, daha sonra da öğrenme ve tasarlama kısmında harcayacağınız vakit sizin maliyetinizdir. Ücret ödemek yerine kendiniz yapmak istediğinizde öğrenirken ve elinizin alışkın olmadığı adımlarda ücretinden daha fazla vakit harcayabilirsiniz. Bu seçeneği planlı şekilde değerlendirmekte fayda var.

Web Tasarım Fiyatları 2024 : Web Sitesi Maliyeti Ne Kadar?

Bir web sitesi tasarlamanın 2024 yılındaki maliyeti 10.000₺ ile 100.000₺ arasında değişir. Web sitesinin tarzı, türü, boyutu, özellikleri, özelleştirmeleri, tasarımcı ve ajans faktörü gibi web tasarımının fiyatını etkileyen bazı etkenler vardır. Bunlar göz önüne alınarak, markanız web tasarıma ne kadar harcamalıdır? Profesyonel web tasarım hizmetleri neleri içerir?

İster bir açılış sayfası, form sitesi olsun, ister kurumsal web sitesi ve e-ticaret sitesi olsun ödüllü ve uzman ekibimizden ücretsiz teklif alabilirsiniz. Teklif almadan önce detayları öğrenmek istiyorsanız, okumaya devam edebilirsiniz!

Küçük Esnaf

Küçük esnaf diye tabir ettiğimiz ufak işletmelerin web site maliyetleri genelde 10.000₺ ile 20.000₺ arasında değişir ve daha düşük web tasarım bütçesi ile çözüme kavuşturulurlar.

Orta Ölçekli İşletme

KOBİ’ler yani orta ölçekli işletmelerin hizmet çeşitlilikleri, kurumsallık beklentileri ve rekabet faktörlerinden ötürü web site maliyetleri 18.000₺ ile 60.000₺ arasında değişebilir. Özel istek ve diğer etkenler ile bu rakam 60.000₺’nin de üzerine çıkabilir fakat ortalama fiyatlar bu yönde.

Kurumsal Düzeyde Şirket

Daha büyük şirketler ve holdingler 40.000₺’nin üzerinde başlayan geniş bir fiyat aralığında web sitesi maliyeti ödemektedirler. Bu genelde karmaşık site haritaları, ajans ve tasarımcı faktörü, multi-disipliner bir tasarım sürecinden kaynaklanmaktadır ve genelde teklif usulü fiyatlandırılır.

Profesyonel Web Tasarım Fiyatları

Profesyonel web tasarım fiyatları: Ne kadar ödemelisiniz?

10.000₺’den 100.000₺’lere kadar değişen web tasarım fiyatlarına neler etki ediyor birlikte bakalım.

Bu bilgiler ışığında web tasarım maliyeti 2024 yılında aşağı yukarı hesaplanabilir.

 1. Temel web tasarım (10.000 – 20.000 Türk Lirası)

Temel düzeyde, küçük işletmeler için yapılan web tasarım fiyatları 2024 yılında 10.000 Türk Lirası ile 20.000 Türk Lirası arasında değişmektedir. Bu kurumsallığa atacağınız adımları desteklemek, SEO’ya adım atmak, arama motoru reklamları çıkmak ve telefon, iletişim adresi gibi bilgilere müşterilerinizin ulaşması için yeterlidir. Size temel düzeyde ihtiyacınız olan etkileşimi sağlar.

 1. Orta düzey web tasarımı (20.000 – 50.000 Türk Lirası)

Orta düzey web tasarım fiyatları 2024 ‘de 20.000 Türk Lirası ile 50.000 Türk Lirası arasındadır. Markanıza özel tasarlanmış, performans, SEO ve arama motorlarında üst sıraları hedefleyerek tasarlanmış bir web sitesi sunar. Markanızın ihtiyaçlarını karşılamak için içerik yönetimi kolay şekilde hazırlanır ve dijital pazarlama için yeterli ve gereklidir.

 1. Gelişmiş web tasarımı (50.000 – 100.000 Türk Lirası)

Gelişmiş düzeyde , üst seviye web tasarım maliyeti 50.000 Türk Lirası ile 100.000 Türk Lirası arasındadır. Holdingler ve büyük şirketlerin ihtiyaçlarını, yoğun trafiğini karşılayacak, yüksek bütçeli reklam ihtiyaçlarına ve SEO çalışmalarına yanıt verecek şekilde tasarlanır ve özelleştirmeler içerirler.

Özetle, şirket büyüklüğünüz genelde web tasarım maliyetini büyük oranda etkiler.

Ancak, temel bir web tasarım paketi satın almanız, daha düşük performans gösteren bir web sitesi aldığınız anlamına gelmez. Bunun yerine, ihtiyacınız olmayan özellikler için ödeme yapmak yerine boyutunuz, ihtiyaçlarınız ve hedeflerinizle ilişkili bir site satın alıyorsunuz.

Ancak işletme büyüklüğünüze bakmaksızın temel seviye bir web tasarım paketi ile giriş yapmanız, düşük performanslı ve yetersiz bir site sahibi olduğunuzu göstermez. İhtiyaç duymadığınız özellik ve yazılımlara fazladan ödeme yapmamak için, projenin detayları ile birlikte teklif almanız en doğrusu.

2024’de web tasarım maliyetini ne belirler?

6000₺ ile 100.000₺ arasında değişkenlik gösteren web sitesi fiyatlarına 2024 yılında nelerin etki ettiğini merak etmeniz gayet doğal. Maliyetleri oluşturan etkenleri öğrenerek markanızın web tasarım maliyetini kendiniz hesaplayabilirsiniz.

 • Site Kurulumu, Web Tasarım ve Yazılım
 • Web Sitesinin türü (E-ticaret Sitesi, Kurumsal Web Sitesi, Portfolyo Sitesi vb.)
 • Sayfa Sayısı
 • İçerikler için Metin Yazarlığı
 • SEO Danışmanlığı hizmeti
 • Hızlandırma ve Optimizasyon
 • Mobil Uyumluluk
 • Alan adı (Domain)
 • SSL sertifikası
 • Site Barındırma (Hosting) Maliyeti

 

Web tasarım maliyetine en çok etki eden maddeler şunlardır:

 1. Sayfa Sayısı, Site boyutu

Web sitenizin sayfa sayısı, hizmet ve ürün çokluğu web tasarım fiyatlarına önemli oranda etki eder. Hizmet ya da ürün sayınız çok fazla ise, sayfaların tasarlanması ve içeriklerinin girilmesi maliyetinizi artıracaktır. Ayrıca e-ticaret gibi özellikler ve e ticaret sitesi içerisindeki ürün sayısı yine maliyeti yükselten faktörlerdendir. İçerik girişini ve ürün girişini bir çok sistemde kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu yüzden web sitesi maliyetini düşürmek için web tasarımı için çalıştığınız kişilere bu teklifi sunabilirsiniz.

2024’de web tasarım fiyatı sayfa sayısına göre ortalama olarak hesaplanabilir. Şöyle ki:

 • 1 ila 10 sayfa arasında ortalama web sitesi fiyatları 15.000 -20.000 Türk Lirası.
 • 10 ila 50 sayfa arasında ortalama web sitesi fiyatları 20.000 – 35.000 Türk Lirası
 • 50 ila 150 sayfa arasında ortalama web sitesi fiyatları 35.000 – 75.000 Türk Lirası.
 • 150 ila 250 sayfa arasında ortalama web sitesi fiyatları 75.000 – 100.000 Türk Lirası.

Bu fiyatlar ortalamadır ve sayfa içeriğine göre değişebilir. Bir web sitesi ihtiyacınız varsa, teklif usulü çalışmak iki taraf için de uygun olur.

 1. İçerik ve Metin Yazarlığı (sayfa başı ortalama 100 Türk Lirası)

Web tasarım fiyatları 2024 ‘de metin yazarlığı ücretinden de etkilenmektedir. Dijital pazarlama bütçe ve planlamanıza göre içerik pazarlaması ve üretimi için Fotoğraf ve Tasarım gibi bünyesinde tüm dijital medya hizmetlerini veren bir ajans ekibi ile çalışmak size bir çok fayda sağlar.

Fakat eski bir web siteniz var ise ya da web sitenize girilecek kurumsal içerikler ve hizmet sayfaları, tanıtım yazıları hazır olabilir. Bu durumda bunları kullanmak sizi metin yazarlığı maliyetinden kurtaracaktır.

Metin yazarlığı, web tasarım fiyatlandırmanızı nasıl etkiler?

Markaların metin yazarlığı konusunda profesyonel destek almasının en büyük sebebi SEO ve Dijital pazarlama. Üretilen içeriklerin anahtar kelime çalışmaları yapılarak, Google’da üst sıralar hedeflenerek yazılması ve SEO’ya uygun üretilmesi sizi rakipleriniz arasında adım adım ileriye taşıyacaktır.

Yazılan metinler Google‘da üst sıralardaki rakipleriniz analiz edilerek, onların önüne geçmeniz hedeflenerek yazılır ve standart bir makale yazımından daha fazla zaman, emek ve tecrübe gerektirir. SEO bilgisi olmayan kişilerin SEO uyumlu içerik üretmesi ve metin yazarlığı hizmeti sunması pek faydalı olmayacaktır. Bu yüzden bu iş profesyonel ve ne yaptığını, ne yazdığını bilerek yapılmalıdır ve bu da bir maliyet gerektirmektedir. Böylece metin yazarlığı web sitesi fiyatları içerisine dahil edilir ve etkiler.

 1. Stil, Tasarım (8000 – 70.000 Türk Lirası)

Web siteleri türü ve tarzına göre ayrılır ve bu da web sitesi maliyetini etkileyen faktörlerden biridir. Örneğin bir kuyumcu ya da mücevher üreticisi iseniz, sadece markanızı değil ürün kalitenizi ve hizmetlerinizi de yansıtan premium kalitede bir web tasarım ve web sitesi sahibi olmak istersiniz.

Ya da yalnızca tamirat, tadilat hizmetleri veren bir işletmeniz var ise, üst düzey bir web tasarım için fazladan ödeme yapmak yerine hizmetlerinizi ön plana çıkaracak, dönüşüm almanızı sağlayacak, potansiyel müşterileri size yönlendirecek bir web sitesi yeterli olacaktır. Bu web sitesi kurumsal bir görünüm dışında ekstra bir şeye ihtiyaç duymaz.

 1. SEO Danışmanlığı (10.000 – 60.000 Türk Lirası)

Web tasarım fiyatları konusuna en büyük etkenlerden biri SEO danışmanlık hizmeti alıp almayacağınızdır. Yazılan içeriklerin anahtar kelimeleri, başlıkları, rakip anal

izleri vs. SEO danışmanlığı hizmeti kapsamındadır. SEO Danışmanlığı ile ilgili daha fazla bilgiye ilgili yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 1. Mobil Uyumlu, “Responsive” Tasarım

Diğer web tasarım firmalarının aksine biz web tasarım ajansı olarak artık mobil uyumlu (responsive) olmayan bir web sitesi düşünemiyoruz. Bu yüzden tasarladığımız tüm web sitelerini mobil uyumlu olarak tasarlıyor ve bunun için ek bir ücret talep etmiyoruz.

 1. Ek özelleştirmeler

Web siteniz için ek özellikler, özelleştirmeler ve özel modüller, hesaplama araçları web site maliyetlerini hayli artırabilir. Bu yüzden bu tarz talepleriniz var ise fiyat hesaplamak yerine ücretsiz teklif alıp size özel bir site için maliyet hesaplanmasını düşünebilirsiniz.

Her beden, herkes için uygun değildir. Bu yüzden markanıza özel web sitesi ve ihtiyaçları için, markanıza özel bir web sitesi ve web tasarım fiyatları en mantıklısı.

Web Tasarım Fiyatı ve Örnekleri

Web tasarımı neden önemlidir?

Markanız ister çevrimiçi hizmetler, ister diğer hizmetleri veriyor olsun, bir internet sitesine sahip olmak ve markanızı rakipleriniz arasında öne çıkaracaktır. Dünya nüfusunun %65inin internet kullanıcısı olduğunu düşünürsek, nüfusun yarısından fazlasına ulaşmanın yolu bir web sitesinden geçer.

Fakat web tasarımda kalite ve kurumsallık önemlidir. Bu şartlar sağladığında 3 adımda web tasarımın önemi şunlardır:

 1. Web tasarım müşteri memnuniyeti sağlar.
 2. Web tasarımları dönüşüm oranlarını yükseltir ve takip etmenizi sağlar.
 3. Web tasarım yüksek getirisi olan bir yatırımdır.

İstatistik ve ekonomi uzmanlarının hesaplamalarına göre web sitesine yatırılan her 1 liranın getirisi 160₺ olarak hesaplanmıştır. Bu ortalama kazançlara yaklaşmanın yolu doğru web tasarım hizmeti almaktan geçer.

Profesyonel web tasarım, yazılım ve kurumsal web sitesi çözümleri için hemen ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.
Birlikte çalışmak dileğiyle.

Fotoğraf ve Tasarım – Yenilikçi Web Tasarım Ajansı.