2022’de Drone Çekim Fiyatları, Ortalama Havadan Çekim Maliyeti

drone çekim fiyatları 2021

Drone çekim fiyatları 2022 yılında da uçuş süresini belirleyen batarya süresi üzerinden hesaplanır. Türkiye’de havadan çekim yapan firmaların ortalama fiyatları 300 türk lirası ile 2000 türk lirası arasında değişmektedir.

Havadan görüntüleme gelişen teknoloji ile sıkça tercih edilmeye başladı. Markaların tanıtım filmi, reklam filmi, klip çekimleri gibi ihtiyaçlarında drone çekim işleri imdadımıza koşuyor. Ayrıca drone çekimlerinin en çok tercih edildiği yerlerin başında emlak ve inşaat sektörü gelmektedir.

Fotoğraf ve Tasarım Reklam Ajansı olarak drone ile hava çekimi için fiyat verirken toplam uçuş süresi, çekim yeri ve zamanı, kurgu ve montaj istenip istenmemesi gibi etkenleri göz önünde bulundurarak size en uygun fiyatı teklif ediyoruz. Ayrıca çekimler için gerekli olan drone çekim izni, tarafımızca alınıyor.

Drone Çekim Örneklerimizi İzleyin

drone ile havadan çekim örnekleri

Drone Çekimi İçin Teklif Alın

Havadan çekim için Fotoğraf ve Tasarım'dan teklif alın

 

Havadan Drone Çekiminin Maliyeti 2022’de Nedir?

Havadan drone çekim maliyetini etkileyen bir çok faktör bulunur. Bu yüzden havadan çekim maliyetini konuşmadan önce ihtiyacınızı tam olarak belirlemeli ve dron ile çekim için fazladan ücret ödemenizin, ihtiyacınızdan fazlasını almanızın önüne geçmek gereklidir.

Havadan Drone çekim fiyatları; çekim yerine, kullanılacak ekipmana, rekabete ve ihtiyacınız olan ek hizmetlere göre değişir. Drone çekimi için bize ulaştığınızda kaliteli, yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve video çekimi yapabiliriz. Bunları kurgu ve montaj ile tarafınıza kusursuz şekilde iletebiliriz. Fakat fiyatlar burada bahsettiğimiz etkenlere göre değişiklik gösterecek ve tarafınıza teklif usülü olarak sunulacaktır.

Korkmayın, çoğu firma ya da kişinin ihtiyaçları 300-400 türk lirasını geçmemekte.

Drone ile Havadan Fotoğraf Çekim Fiyatları

İstanbul ve Marmara Bölgesi’nde 20 karelik bir drone çekiminin maliyeti 400₺. 20 kare üzerinde fiyatlar batarya süresi ve talep edilen ekstra kare üzerinden hesaplanmaktadır. Fiyatlar çekim yeri, kullanılan drone, hizmet verilen marka ve bölgedeki rekabet gibi değişkenlere göre farklılık açığa çıkar. Fiyatlara genelde fotoğrafların işleme maliyetleri dahil değildir.

drone çekim maliyeti havadan çekim maliyeti

 

Drone Video Çekimi Maliyetleri

Hava fotoğrafçılığı gibi, havadan drone ile video çekiminde de fiyatlar çekim yerine, ekipmana ve markaya, rekabete, kurgu montaj uzunluğuna göre farklılık gösterir. Pazarlama araçlarında veya sosyal medya içeriklerinde kullanmanın yanı sıra drone videoları havadan düğün çekimi, kurumsal tanıtım videosu , özel etkinlikler ya da emlak, inşaat gibi sektörlerde tercih edilirler. Video düzenleme, kurgu, montaj fiyatlara önemli ölçüde etki eder. Adobe After Effects gibi programlarla yapılan kurgu montaj ne kadar zaman alıcı ise, toplam drone çekim maliyeti de o kadar yüksek olur.

Örnek Drone Fotoğraf Çekimi Fiyatları:

  • 15 dakikalık kurgu ve montajsız çekim 200₺
  • 5 dakika uzunluğunda kullanıma hazır tanıtım filmi 800₺
  • Standart kurgu ve montaj dahil 10 dakikalık drone videosu 400₺

 

havadan çekim fiyatları

Ekipman Drone Çekim Maliyetlerini Nasıl Etkiler?

Kullanılan araçlar, havadan çekim hizmetinin maliyetine etki eder. ihtiyacınızı karşılayan havadan çekim ekipmanları ne kadar maliyetliyse, fiyat o kadar yükselir. Fotoğraf ve Tasarım’ın kullandığı ekipmanlar ve aksesuarları 8000 türk lirası ile 25000 türk lirası arasında. Kaliteli ve profeyonel ekipmanlar, filtreler, bataryalar ihtiyaçlarınızı karşılarken maliyetlerinizi de belirleyecektir.

whatsapp-icon

Enquire now

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.