Drone Çekim Fiyatları, 2024’de Ortalama Havadan Çekim Maliyeti

Drone Çekim Fiyatları 2021
4K Çözünürlükte Kaliteli Çekimler
Sertifikalı Drone Pilotları
Uygun Fiyatlı Çözümler
Sinematik Drone Prodüksiyonu

Drone çekim fiyatları 2024 yılında da uçuş süresini belirleyen batarya süresi üzerinden hesaplanır. Türkiye’de havadan çekim yapan firmaların ortalama fiyatları 5000 türk lirası ile 20.000 türk lirası arasında değişmektedir.

Havadan görüntüleme gelişen teknoloji ile sıkça tercih edilmeye başladı. Markaların tanıtım filmi, reklam filmi, klip çekimleri gibi ihtiyaçlarında drone çekim işleri imdadımıza koşuyor. Ayrıca drone çekimlerinin en çok tercih edildiği yerlerin başında emlak ve inşaat sektörü gelmektedir.

Fotoğraf ve Tasarım Reklam Ajansı olarak drone ile hava çekimi için fiyat verirken toplam uçuş süresi, çekim yeri ve zamanı, kurgu ve montaj istenip istenmemesi gibi etkenleri göz önünde bulundurarak size en uygun fiyatı teklif ediyoruz. Ayrıca çekimler için gerekli olan drone çekim izni, tarafımızca alınıyor.

Drone Çekim Örneklerimizi İzleyin

Drone ile Havadan Çekim Örnekleri
Profesyonel Video Çekim Örneği
Profesyonel Video Çekimi Örnekler - yilmak

Bilgi ve Teklif Almak İçin Bize Yazın!

Bilgilerinizi yalnızca sizinle iletişime geçmek için kullanacağız.
  Profesyonel Video Çekimi Örnekler - yilteks
  Profesyonel Video Çekimi Örnekler - Deltadiş
  Profesyonel Video Çekimi Örnekler - hilton
  Profesyonel Video Çekimi Örnekler - keles

  Havadan Drone Çekiminin Maliyeti 2024’de Nedir?

  Havadan drone çekim maliyetini etkileyen bir çok faktör bulunur. Bu yüzden havadan çekim maliyetini konuşmadan önce ihtiyacınızı tam olarak belirlemeli ve dron ile çekim için fazladan ücret ödemenizin, ihtiyacınızdan fazlasını almanızın önüne geçmek gereklidir.

  Havadan Drone çekim fiyatları; çekim yerine, kullanılacak ekipmana, rekabete ve ihtiyacınız olan ek hizmetlere göre değişir. Drone çekimi için bize ulaştığınızda kaliteli, yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve video çekimi yapabiliriz. Bunları kurgu ve montaj ile tarafınıza kusursuz şekilde iletebiliriz. Fakat fiyatlar burada bahsettiğimiz etkenlere göre değişiklik gösterecek ve tarafınıza teklif usülü olarak sunulacaktır.

  Korkmayın, çoğu firma ya da kişinin ihtiyaçları 5000-6000 türk lirasını geçmemekte.

  Drone ile Havadan Fotoğraf Çekim Fiyatları

  İstanbul ve Marmara Bölgesi’nde 20 karelik bir drone çekiminin maliyeti 5000₺. 20 kare üzerinde fiyatlar batarya süresi ve talep edilen ekstra kare üzerinden hesaplanmaktadır. Fiyatlar çekim yeri, kullanılan drone, hizmet verilen marka ve bölgedeki rekabet gibi değişkenlere göre farklılık açığa çıkar. Fiyatlara genelde fotoğrafların işleme maliyetleri dahil değildir.

  Drone Çekim Maliyeti Havadan Çekim Maliyeti

   

  Drone Video Çekimi Maliyetleri

  Hava fotoğrafçılığı gibi, havadan drone ile video çekiminde de fiyatlar çekim yerine, ekipmana ve markaya, rekabete, kurgu montaj uzunluğuna göre farklılık gösterir. Pazarlama araçlarında veya sosyal medya içeriklerinde kullanmanın yanı sıra drone videoları havadan düğün çekimi, kurumsal tanıtım videosu , özel etkinlikler ya da emlak, inşaat gibi sektörlerde tercih edilirler. Video düzenleme, kurgu, montaj fiyatlara önemli ölçüde etki eder. Adobe After Effects gibi programlarla yapılan kurgu montaj ne kadar zaman alıcı ise, toplam drone çekim maliyeti de o kadar yüksek olur.

  Örnek Drone Fotoğraf ve Video Çekimi Fiyatları:

  • 15 dakikalık uçuş süresince kurgu ve montajsız çekim 5000₺
  • 1-2 dakika uzunluğunda kullanıma hazır tanıtım filmi 9.000₺
  • Standart kurgu ve montaj dahil 4-5 dakikalık drone videosu 22.000₺

   

  Havadan Çekim Fiyatları

  Ekipman Drone Çekim Maliyetlerini Nasıl Etkiler?

  Kullanılan araçlar, havadan çekim hizmetinin maliyetine etki eder. ihtiyacınızı karşılayan havadan çekim ekipmanları ne kadar maliyetliyse, fiyat o kadar yükselir. Fotoğraf ve Tasarım’ın kullandığı ekipmanlar ve aksesuarlarının değeri 45.000 türk lirası ile 120.000 türk lirası arasında. Kaliteli ve profeyonel ekipmanlar, filtreler, bataryalar ihtiyaçlarınızı karşılarken maliyetlerinizi de belirleyecektir.