Drone Çekimi yapmak için kullanılan insansız hava araçları kategorisindeki drone, hava çekimleri sayesinde mükemmel görüntüler elde etmek için harika bir teknolojik araç. Drone’ların hobi ve yarış amaçlı kullanımlarının yanı sıra mimari çekimler, dış cephe fotoğraf ve video çekimleri, tanıtım filmleri var. Ayrıca havadan görüntüleme manzara ve gayrimenkul fotoğrafları gibi bir çok profesyonel kullanım amacı da mevcut.

Kurumsal firmaların ofis binaları, plazaları ve rezidanslarının kuş bakışı ve çevresel çekimleri, kurumsal tanıtım filmleri içerisinde kullanılmak üzere oldukça dikkat çekici görüntüler elde etmemizi sağlıyor. Aynı zamanda yeni evlenen çiftlerin en mutlu günlerini, düğün hikayelerini ve düğün çekimlerini süsleyen drone çekimleri, son zamanlarda trend haline gelen kullanım amaçları arasında.

Ufak boyutlarına rağmen DJI başta olmak üzere ünlü markaların profesyonel droneları 4k çözünürlük ve 120fps video ve kaliteli geniş açı fotoğraf çekimlerine imkan tanımaktadır. Taşıyıcı kol sayıları, pervane biçimleri, çeşitli marka ve model bazında çok çeşitli drone olsa da, temelde hepsi benzer amaçlara hizmet ederler ve asıl önemli olan fotoğraf ve video kalitesi ve uçuş süresidir.

Havadan Çekim Reklam Filmi

Kurumsal tanıtım filmi ve reklam filmi konusunda da en büyük yardımcımız, yine bu kendisi küçük işlevi çok büyük insansız hava araçları. Drone videoları havadan çekim yapmaya imkan sağlayarak bize farklı açılar ve perspektifler sunar. Firma tanıtım filminiz için kullanılabilecek havadan video ve fotoğrafı çekmeye imkan tanır. Hareket kabiliyeti geniş olduğundan kamera sliderlarının, tripodların, jimmy jib’lerin sağlayamadığı görüntüleri bize sağlamak konusunda yine dronelar çok başarılı.

Havadan otel çekimi gibi son zamanlarda trend haline gelen hava çekimi drone videolarının yanı sıra hem iç hem de dış mekan çekimleri ile kombine edebilirsiniz.

Reklam çekimlerinizin tamamını drone ile çekmeniz de mümkünken, parça parça drone görüntülerini de kullanarak bir kurumsal tanıtım filmi oluşturulabilir. Firmanızın ihtiyacı olan reklam filmini gerek drone gerek diğer profesyonel video ekipmanları ile hazırlayıp yayına alabiliriz.

Drone Çekimi Yapacak Ekip Doğru Seçilmeli

Teknolojinin bize kazandırdığı bu akıllı aracı drone çekimi için kullanırken bazı dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bunlar hem çekimlerin kaliteli olması hem de masum gibi görünse de tehlikeli bir araç olan drone’un vereceği zararı en aza indirmek adına önemli.

Öncelikle drone çekimi yapılması için planlanan zaman diliminde, hava şartları dikkate alınmalıdır. Rüzgarlı ve yağmurlu bir hava, stabil uçmasını engelleyeceği ve drone’a zarar verebilir. Ve diğer fotoğraf ve video hizmetlerinde olduğu gibi yanlış zamanda güneş ışığında çekim yapmak, kalitesiz görüntülerle sonuçlanabilir. Biz profesyonel çekimlerimizde mevsim şartları, hava durumu, günün uygun saatleri, uygun kamera filtreleri kullanımı gibi noktalara dikkat etmekteyiz. Bu sayede sizlere en kaliteli video ve fotoğraf çekimi  sunabiliyoruz.

Yüksek devirlerde dönen pervaneleri ile yer çekimine karşı koyup uçan bu araç, bu pervanelerin bir yere ya da birine temas etmesi ile drone’a, çarptığı kişiye ağır hasar verebilir, yaralayabilir. Öncelikle drone’u tecrübeli ellere emanet etmekte bu yüzden fayda var. Ayrıca kanunlara göre çekim zamanı için izin alınmalıdır. Çekim yapacak kişinin insansız hava araçları kullanımı için bir ehliyete sahip olması gerekir.

En nihayetinde yapılan çekimlerin bilinçli post prodüksiyona sokulması ve kurgu montajının yapılmadan çekimin buna uygun olması, size harika görüntüler görseller tanıtım videoları ve reklam filmleri olarak geri döner. Tanıtım filminizin içeriğinde yer alan drone görüntüleri hedef kitlenize kurumsal bir bakış açısı katar ve marka bilinirliği gibi unsurlara faydalıdır.

drone çekimi, havadan çekim, kuş bakışı çekim, drone çekimleri

Drone Çekim Hizmeti ve Yaygın Kullanım Alanları

4k Çözünürlükte kaliteli drone video ve fotoğraf çekimlerinin başlıca kullanım alanları:

  • Mimari çekimler, dış mekan çekimleri
  • İnşaatlar ve proje alanları, yapım aşamaları için havadan çekim video ve görüntüler
  • Ofis, fabrika, plaza ve rezidans tanıtımları.
  • Düğün çekimi ve düğün hikayesi
  • Kurumsal tanıtım filmleri
  • Ülke, Şehir, İlçe, Köy ve Mahalle tanıtımları
  • İç mekan çekimleri, dekorasyon tanıtımları
  • Spor müsabakaları

Bu gibi drone çekimi ihtiyaçlarınız, drone çekim fiyatları,  yüksek çözünürlükte drone çekimleri hakkında bilgi almak ve aklınızdaki sorular için bize ulaşabilir ya da teklif formu doldurabilirsiniz.

Drone Çekim Fiyatları

Drone Çekim Fiyatları hakkında detaylı bilgi için ilgili makalemizi okuyabilirsiniz. Burada ortalama fiyatlar verilmektedir.

Drone ile havadan çekim ve drone videoları fiyatları, genellikle kısıtlayıcı bir ölçü olduğundan batarya süresi üzerinden(1 batarya ile uçuş süresi ve katları) belirlenmekte. Fotoğraf ve Tasarım olarak pandemi sürecinde çok uygun fiyatlar ile drone çekim hizmeti vermekteyiz. Talebinizi kısaca detaylandırarak bize ulaşabilirsiniz. Ya da talep formu doldurursanız, size en kısa sürede, en uygun fiyatlı drone çekimi teklifi ile dönüş yapacağız.