Markanız İçin İstanbul’daki En İyi Reklam Ajansları

istanbul reklam ajansları, dijital reklam ajansı, sosyal medya ajansı

Fotoğraf ve Tasarım, İstanbul merkezli reklam ajansları arasında önde gelen firmalardan. Dijital platformlarda marka gelişimi için 2012 yılından beri Türkiye’deki global markalara hizmet vermektedir. Bu makale, Türkiye’deki marka geliştirme stratejileri hakkında size fikir verecek olan Fotoğraf ve Tasarım’ın Türk medya ortamında pazarlama yöntemlerini özetliyor.

Marka geliştirme

Marka geliştirme, firmanızı imajını, ürün ve hizmetlerini rakiplerden farklı kılmak için yapılan stratejik çalışmaların tümüdür. İstanbul Reklam Ajansları, markanızı hedeflerinizle en kısa sürede buluşturmayı hedefler. Hedef kitlenize ulaşmayı ve kurumsal kimliğinizi güçlendirmeyi içerir.

Markanız büyüdükçe yeni fikirleri, ürünleri ve hedefleri ile değişim süreci süreci devam etmektedir. Bu sebeple, stratejiniz pazarlama trendleri değiştikçe geliştirilmelidir. Böylece sürekli yeni kitlelere ulaşırsınız. Bu yazımızda markanızın müşteri sadakatini geliştirmenin etkini yollarını anlatıyoruz.

 

Marka stratejisi

Bir marka stratejisi oluşturmak bir kaç soruyu da beraberinde gerektirir. Artık markaların stratejilerinin ne olacağına ve nedenlerine dair ayrıntılı bilgilere ihtiyaçları var.

Biz, markanıza hedeflerine ilerlediği yolun tüm adımlarında rehberlik ediyoruz. Çünkü marka stratejinizde ne kadar emin adımlar atarsanız, bu stratejilerde başarılı olmanız o kadar kolaydır.

İşte her markanın cevaplaması gereken üç temel soru:

 • Markanızın hedefi nedir?
 • Müşterileriniz kimler ve kimleri hedefliyorsunuz?
 • Uzun vadede “başarı” markanız için neyi ifade ediyor?

Bu soruların cevapları, müşterilerinize yaklaşım tarzınızı ve hedeflerinize ulaşmada başarıya giden yolu planlamanıza yardımcı olacaktır.

 

Türkiye’de Dijital Pazarlama Teknikleri

Son on yılda, dijital pazarlama, markaların genel pazarlama stratejisinde hayati bir önem kazandı. Şirketlerin mesajını hedef kitlelerine ulaştırmak, ürün ve hizmetlerini potansiyel müşterilere ulaştırmak İstanbul reklam ajanslarının birinci görevidir. Dijital pazarlama, müşterilere ulaşmak için kullanılan çok çeşitli pazarlama tekniğini ve yöntemleri ile beslenmektedir.

Türkiye’de dijital pazarlama ajansı için en yaygın ve verimli pazarlama araçları şunlardır:

 • Sosyal medya pazarlamacılığı
 • Eposta pazarlama
 • SEO (arama motoru optimizasyonu)
 • SEM (arama motoru pazarlamacılığı)
 • İçerik pazarlama

istanbul reklam ajansları, dijital reklam ajansı, sosyal medya ajansı

İstanbul Reklam Ajansları için Sosyal Medya Pazarlamasının Önemi

İstanbul Reklam Ajansları içinde en iyi ajanslar, içerik ve dijital pazarlamanın önemini biliyor. Tüketicilere yolculuklarının her aşamasında ulaşma yeteneği, sosyal medyanın satın alma kararlarında en güçlü faktör haline gelmesine yardımcı oldu. Sosyal medya, kültürün hızını artırdı ve markanızın bu ortama ayak uydurma yeteneği, uzun vadeli başarısının merkezinde yer almasını sağladı.

Fotoğraf ve Tasarım olarak ekibimizin, oluşturduğumuz içeriğin kalitesini ve oluşturduğumuz mesajların verimliliğini artırmak için verileri ve iç görüleri kullanmasının nedeni budur. Bunun temelini oluşturduğumuzda, Facebook, Youtube, Instagram, Twitter ve diğerleri aracılığıyla kazanılan, sahip olunan ve ödenen kanallarda sonuçları artıran akılda kalıcı duygusal bağlantılar oluşturabiliyoruz.

Bir İstanbul reklam ajansı olarak İstanbul bize çok sayıda sosyal içerik oluşturma ve viral fikir veriyor. Marka tekliflerinizi doğrudan veya dolaylı olarak pazarlamanıza yardımcı olmak için bir dizi sosyal medya gönderi hizmeti sunmaktayız. Ayrıca grafik tasarımı, logo tasarımı gibi markanızın diğer ihtiyaçlarını 360 derece hizmet çerçevesinde ortaya koyuyoruz.

Arama Motoru Optimizasyonu Önemi (SEO)

Arama motoru pazarlamacılığı (SEM), arama sorgu sayfalarında görünürlük yoluyla web içeriğinin desteklenmesini içerir. SEM, içerik ve teknik optimizasyon ile arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer almayı amaçlar. Türkiye, SEO söz konusu olduğunda oldukça zayıf ve Türkiye’de profesyonel SEO dijital pazarlama ajansı seçmek çok zor.

Fotoğraf ve Tasarım SEO ekibi, marka web sitenizin sayfalarının organik araştırma için mükemmel bir şekilde ayarlandığından emin olmak için SEO sürecini her zaman SEM’den önce başlatır. Fotoğraf ve Tasarım ekibi olarak sayfalarınızı SEO optimize etmek için semrush.com ve ahref.com kullanır. SEO için sayfaları oluşturduktan sonra, markanız web sitenize hedeflenmiş trafik alabilir, marka görünürlüğü elde edebilir veya marka hedeflerinize bağlı olarak dönüşüm oranlarınızı optimize edebilir.

Herhangi bir dijital medya için Türkiye, SEM için pek çok fırsat sunuyor, çünkü Türkçe anahtar kelimeler daha az rekabetçi ve Avrupa ve ABD ile karşılaştırıldığında daha düşük TBM rakamlarına sahip. En iyi seo stratejisi için, hedef kitleleri ve arama terimlerini tanımlamak için müşterilerimizle birlikte çalışıyoruz. Ayrıca, bu kitlelere, onları web dönüşümlerine doğru hareket ettirecek şekilde çekici olmaya odaklanıyoruz. Bu, web ziyaretçisini, müşterimizin istenen sonuçlarıyla uyumlu bir eylemi tamamlamaya doğru yavaşça yönlendirmek için her şeyi kullandığımız anlamına gelir.

E-Mail Pazarlama

E-Mail ile pazarlama, hedeflenen ve alakalı mesajları doğrudan gelen kutularına göndererek mevcut müşterilerinizin veya web sitesi ziyaretçilerinizin ilgisini çekmenin etkili bir yoludur. Bu pazarlama biçimi, sürekli müşterileri olan işletmeler için harika bir tekniktir ve ürün ve hizmetler için potansiyel müşterileri beslemeye yardımcı olur.

Fotoğraf ve Tasarım Reklam Ajansı, markanız için özel tasarlanmış bir e-posta şablonu oluşturur. Böylece raporlarla birlikte profesyonel metin yazarlığı hizmetleri ve gelişmiş analiz takibi elde edersiniz.

 • Ayrıca isteğe bağlı e-posta listeleri oluşturur,
 • Kanıtlanmış özel şablon e-posta düzenleri tasarlar,
 • Özel e-posta içerikleri oluşturur,
 • E-posta kampanyalarınızı izler ve test eder ve markanız için gelişmiş e-posta pazarlama stratejilerini değerlendirir.

istanbul reklam ajansları, dijital reklam ajansı, sosyal medya ajansı

İstanbul Reklam Ajanslarının İçerik Pazarlama Stratejisi

İçerik pazarlaması, Fotoğraf ve Tasarım ekibinin kilit müşterilerinizi bulmanıza, meşgul etmenize olanak sağlar. Aynı zamanda eğlendirmenize, eğitmenize ve elinizde tutmanıza yardımcı olmak için kullandığı stratejik yaklaşımlardır. Çevrimiçi kullanıcılar, değerli  ve tutarlı bir şekilde ilgi çekici içerik sağlayan markalarla güven oluşturur. Başarılı bir İstanbul reklam ajansı olarak, başarılı müşterilerinizin ilgilendiği içeriği buluyor, oluşturuyor ve pazarlıyoruz. İçeriğinizi müşterilerinizin önüne çıkarmakla kalmayıp, başarısını takip ediyoruz.

Sosyal Medya İçerik Oluşturma

Her yeni sosyal medya kampanyasında, işletmeniz hakkında yeni bir bilgi edinmemizi sağlıyor. Markanızı neyin benzersiz kıldığını, hedef kitlenizin ne tür içerik tüketmeyi sevdiğini tespit etmek  önemli. Doğru içerik stratejisi ve ilgi çeken içerik ancak bu şekilde oluşacaktır.

Orijinal göz alıcı viral içerik çalışmaları

Sıradan reklam ajanslarının aksine mesajınızın en ölçülebilir getirileri sağlayacağı yerleri belirlemenize yardımcı oluyoruz. Analitik, duyarlı ve stratejik içerikler oluşturuyor ve paylaşıyoruz. Sosyal medya içeriği oluştururken, müşterilerimize sosyal paylaşım şablonları, duygu odaklı düşünce, video ve fotoğraf içeriği üretiyoruz.

Takipçi Kazanarak Marka Farkındalığını Geliştirme

Takipçilerinizi sosyal medyada büyütmek, kulaktan kulağa iletişim ile farkındalığınızı artırmanıza yardımcı olacaktır. Organik takipçi geliştirme hizmetlerimiz, takipçi tabanınızı yalnızca ilgili kişilerle büyütmenize yardımcı olacaktır. Takipçilerinizin tipik müşterilerinizin demografik özelliklerine, ilgi alanlarına ve davranışlarına uygun olmasını sağlayacağız.

Web Sitesi Trafiğini Artırmak

Web sitenizin trafiğini artırmak, SEO’nun bir yan hizmetidir ve potansiyel müşterileri ve satışları doğrudan etkileyecektir. Fotoğraf ve Tasarım, diğer İstanbul reklam ajanslarından farklı olarak web sitenize trafik çeken içeriklere odaklanmaktadır. Dönüşümleri artırmak için, arama sorgularının üstesinden gelmek için yeniden hedefleme reklamları ekleyebiliriz.

Sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Fotoğraf ve Tasarım 2021.

whatsapp-icon

Enquire now

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.