2021’in En İyi Sosyal Medya Yönetim Araçları

Sosyal Medya Yönetim Araçları, Profesyonel Sosyal Medya Yonetimi, Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetim araçları ile sosyal medyanızı nasıl yönetebilirsiniz?

İçerik üretmek ve paylaşmaktan, analitik ve raporlamaya kadar; sosyal medya yönetimi yapan kişi ya da ekiplerin sorumluluklarını yerine getirmek oldukça zordur.

Fakar sizlere yardımcı olabilecek bir çok sosyal medya yönetim aracı var.  Bu araçlar planlamanızı düzene sokabilir, zamanı yönetmenize yardımcı olabilir. Hatta içeriklerinizin doğru vakitte, doğru hedef kitlenize ulaşmasına yardımcı olabilir.

Peki en iyi sosyal medya yönetim aracı hangisi?

Bir çok kullanışlı sosyal medya yönetim aracı mevcutken, sizin için en iyisini seçmenize yardımcı olacak bir rehber hazırladık.

Sosyal Medya Yönetimi için En iyi 25 Aracç

Sosyal Medya Yönetim Aracı listemizi 2 kısıma ayırdık:

  1. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için sosyal medya yönetim araçları
  2. Kurumsal firmalar için uygun araçlar

Bu ayrımı fiyatlara göre yapmış olsak da, kesin bir ayrım yapmak mümkün değil. Küçük bir işletmenin sosyal medya hesabı için pahalı araçlardan birine ihtiyacınız olabilir. Bunun tersi de geçerlidir. Bu yüzden yazımızı sonuna kadar okumanızda fayda var.

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için sosyal medya yönetim araçları

En iyi sosyal medya yönetim araçlarını listelerken belirli bir sıraya göre düzenlemedik. Hepsi birbirinden kullanışlı bu araçlardan hangisinin size uygun olduğuna göre, sizin için en iyi araç değişebilir.

Tüm sosyal medya yönetim araçları şunlara göre değerlendirilmelidir:

  • Fiyat
  • Ödeme Planları
  • Ürün sunumu
  • Desteklenen diğer sosyal medya ağları
  • Avantajlar

1. Buffer

 

Sosyal Medya Yönetim Araçları, Profesyonel Sosyal Medya Yonetimi, Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi

Fiyat: Ücretsiz sürüm, aylık 15 $, 99 $, 199 $ ve 399 $ (14 günlük ücretsiz deneme süresi)

Detay: Buffer, sosyal profil yönetimlerinde markalar, ajanslar, işletmeler ve kişiler tarafından sıkça kullanılan bir sosyal medya yönetim aracıdır.

Avantajlar: Kullanıcıların geri dönüşleri, aracın kolay kullanılabilir olduğu ve müşteri hizmetlerinin ilgili olduğu yönünde.

2. Hootsuite

 

Profesyonel Sosyal Medya Yonetimi, Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi

Fiyat: Ücretsiz sürüm, 29 $, 129 $, aylık 599 $ ve kurumsal plan (30 gün ücretsiz deneme)

Detay:  En büyük sosyal medya yönetim araçları arasında Hootsuite var. 15milyondan fazla kişi tarafından kullanılmakta. Sosyal Medya içerik planlaması, analiz ve reklamları yönetmenize imkan tanıyor. Bu yüzden de çok tercih ediliyor ve başarılı bir araç.

Avantaj:  Kullanıcıların hootsuite hakkında en çok beğendikleri şey: birden fazla hesabın yönetimini ve anahtar kelimelerini takip edebilmek. 35’in üzerinde, facebook twitter linkedin de dahil olmak üzere sosyal medya platformları destekleniyor. Ve gönderiler toplu olarak planlanabiliyor.

3. Sprout Social

Profesyonel Sosyal Medya Yonetimi, Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi

 

Fiyat: Kullanıcı başı aylık 99 $, 149 $ ve 249 $ (30 günlük ücretsiz)

Detay: Hootsuite gibi Sprout Social’da da bir çok sosyal medya hesaplarınızı tek yerden yönetebilirsiniz. Ayrıca sosyal medya yönetimini yaptığınız hesapların planlama ve raporlamalarını yapabilirsiniz.

Sprout Social CRM (müşteri ilişki yönetimi) özelliği olan sosyal medya yönetim araçlarından biri. Müşterileriniz ile kuvvetli bağlar kurmanızı sağlar ve böylece onlara verdiğiniz hizmeti üst noktaya taşıyabilir.

Avantaj: Sprout Social’in en çok beğenilen özelliği raporlamaları. Sosyal medya yönetim hizmeti veren bir çok kişi de dahil olmak üzere, raporları neredeyse düzeltme yapmadan raporlarını müşterilerine ilettikleri için mutlu.

4. Agora Pulse

 

Fiyat: Ücretsiz plan, aylık 79 $ , aylık 159 $, ve kurumsal planlar

Detay:  Diğer bahsedilen sosyal medya yönetim araçları gibi Agora Pulse da içerik planlaması ve raporlama özellikleri ile yetenekli bir araç.

Avantaj: Agora Pulse’un en büyük avantajı uygun fiyatları ve Facebook konusunda bir kaç yetenekli araca fazladan sahip olması.

5. Sendible

 

Profesyonel Sosyal Medya Yonetimi, Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi

Fiyat: 29 $, 99 $, 199 $, aylık 299 $ ve kurumsal paketler (30 gün ücretsiz deneme)

Detay: Sendible özellikle reklam ajansları ve sosyal medya yönetimi hizmeti veren ekipler için oluşturulmuş. Diğer araçların sahi olduğu özelliklerin yanında Sendible yeni müşterilere ulaşmanızı da kolaylaştıracak özelleştirme tablolarına sahip.

Avantaj: Sendible Canva görsel düzenleyici, telifsiz stock görsel aramaları, youtube search gibi ekstra entegrasyonlar içeriyor. Ayrıca bu araç ile yinelenen görevlerde zaman kazanabilirsiniz.

6. eClincher

 

Fiyat: 49 $, 99 $, ayda 199 $ ve kurumsal paketler (14 gün ücretsiz deneme )

Detay: Çoğu araç gibi eClincher, içerik planlama, paylaşma, özel mesajları yanıtlama ve hesapların analizini yapma gibi yeteneklere sahip.

Avantaj: eClincher’ın diğer araçlardan farkı, kuyruklar ve RSS’ler ile otomatik gönderi paylaşmanızı, görselleriniz için bir medya kütüphanesine sahip olmanızı sağlamasıdır. Ayrıca sosyal medya etkileyicileri aramanıza da yardımcı olur.

7. Social Pilot

 

Social

Fiyatlar: 10 $, 24 $, 40 $, aylık 80 $ ve kurumsal paketler (14 gün ücretsiz deneme)

Detay:  Social Pilot’ta bizim en sevdiğimiz şey, diğer sosyal medya yönetim araçları içerisinde bulunan özellikleri basit bi tabloda göstermesi ve fiyatlarının uygun olması. Bu yüzden bir kaç müşteri ile çalışan reklam ajansları için biçilmiş kaftan olabilir.

Avantaj: Social Pilot, sektörler arasında içerikler toplar ve öneride bulunur. Bu da içerik üretimi ve planlaması konusunda size yardımcı olur.

8. CoSchedule

Fiyatlar: Ayda 0 – 20 $, 40 $, 60 $, 210 $, 300 $, 1.200 $ ‘dan başlayan fiyatlar (14 gün ücretsiz deneme)

Tanım: CoSchedule bir sosyal medya yönetim aracı olmanın yanı sıra, dijital pazarlama yönetimi konusunda iyi bir takvim sunuyor. Bu araç ile sosyal medya gönderilerinizi, içeriklerinizi, yapılacaklar listenizi oluşturabilirsiniz.

Avantaj: CoSchedule, projeleri (sosyal medya, içerik, yapılacaklar listesi, e-mailler vs.) tek yerden düzenlemek isteyen dijital pazarlama uzmanları için harikadır.

ReQueue yeteneği, en doğru gönderi zamanını bulmaya ve sosyal medya programınızdaki eksiklikleri en iyi gönderilerle gidermenize yardımcı olur.

9. MavSocial

 

Fiyat: Ücretsiz, Ayda 19 $, 78 $, 199 $, 499 $ paketleri (7 gün ücretsiz deneme)

Detay: Mavsocial, görsel ve içerik odaklı bir sosyal medya yönetim aracı. Bütçeniz biraz daha yüksek ise, sosyal medya kanallarının yönetimini mavsocial ile yapabilirsiniz.

Avantaj: Ortak yeteneklerin yanında MavSocial, sosyal medya gönderileriniz için görsel kütüphanenizi yönetebileceğiniz ve düzenleyebileceğiniz dijital bir kütüphaneye sahiptir. Ayrıca bir arama motoru ile milyonlarca stok fotoğrafa erişebilirsiniz.

Ayrıca MavSocial, sosyal medya gönderilerinizi tekrardan paylaşmanızı sağlar.

10. Friends + Me

 

Fiyat: Ücretsiz, 9 $, 29 $, 59 $, 259 $ / ay (15 gün ücretsiz deneme )

Detay: Friends + Me , Google + odaklıdır. Ancak diğer sosyal platformlarını da yönetebilirsiniz. (Instagram hariç)

Avantaj: Friends + Me, Google+ profil ve toplulukları, sayfası ve GSuite Google+ için içerik planlamasını sağlar. Google+ yayınlarınızı öteki sosyal medya platformlarında tekrar yayınlamak için emirler vermenizi sağlar. Bu yüzden google+’a odaklanan dijital pazarlama hizmeti veren kişiler için uygundur.

11. Crowdfire

Fiyat: Ücretsiz

Detay: Kendini sürekli geliştiren ve yeni özellikler ekleyen Crowdfire, içerik planlama ve twitter hesabını yönetme gibi yeteneklere sahip. Takip edip bırakma ve paylaşım için içerik üretimi gibi konularda da size ücretsiz yardımcı oluyor.

Avantaj: Crowdfire, bloglarınızı, YouTube kanalınızı ve online satış kanallarınızı bağlamanıza sağlar. Buralardaki her yenilik için sosyal medya gönderisi hazırlaması bakımından diğer sosyal medya yönetim araçları ile farklıdır.

12. SocialBee

 

Fiyat: Ayda 19 $ / 39 $ / 79 $ (14 gün ücretsiz deneme)

Detay: SocialBee ,markanıza daha fazla potansiyel müşteri kazandırmayı vaat eder. Bu sosyal medya yönetim aracı üyelerinin tek yerden farklı sosyal medya platformlarına içerik girmesine, düzenlemesine ve yayınlamasına olanak verir: Facebook , Twitter , LinkedIn, Pinterest, Instagram ve Google My Business gibi.

Avantaj: SocialBee’nin en sevilen yeteneği, kararlı şekilde paylaşım yapabilmesidir. Ayrıca müşteri hizmetlerinin kalitesi SocialBee’nin bir başka bir avantajıdır.

13. Post Planner

 

Fiyat: 3 $, 11 $, 24 $, 59 $, 129 $, ayda 299 $ ve kurumsal paketler

Detay: Post Planner , sosyal medya pazarlama hizmeti verenlere şu faydaları sağlıyor:

Kaliteli içerik üretmede yardımcı olmak.

Paylaşım takvimi planlamak ve kararlı şekilde paylaşmak.

İçerik önerilerini hazırlamak ve puanlamak. İçerik kategorisine dayalı bir plan oluşturmak.

Avantaj: Gönderi bulma aracı ile, ilgi çekici içerikleri bulmayı kolay hale getirir.

14. Tailwind

 

tailwind

Fiyat: Kısıtlı özellikleri ile ücretsiz sürüm, 9,99 $, ayda 799,99 $ ve kurumsal paketler

Detay: Tailwind , Pinterest ve Instagram ağırlıklı sosyal medya yönetim aracıdır. Tailwind, postları planlamanıza, yazışmaları takip etmenize ve sonuç analizine yardımcı olur. Pinterest ve Instagram performansınızı artırmak için öneriler verir.

Avantaj: Bu araç Pinterest gönderi tanıtımı ile Instagram UGC içerik yönetimi gibi özelliklere sahip olduğu için Pinterest ve Instagram yönetimi için çok iyidir.

15. Later

 

Fiyat: 9 $, 19 $, 29 $, ayda 49 $ ve kurumsal paketler

Detay: Diğer sosyal medya yönetim araçlarından sıyrılarak, Later öncelikle Instagram odaklıdır. Fakat yine de Pinterest, Facebook ve Twitter hesaplarınızı da bağlayarak kullanabilirsiniz.

Avantaj: Later’ın farkı, görsel içerik pazarlaması için sürükle bırak ile hazırlanabilen görsel içerik takvimidir. Ayrıca farklı web sitelerine ve blog gönderilerine link vermek için Instagram hesabınızda kullanabileceğiniz ücretsiz bir bağlantı aracı mevcuttur.

Kurumsal şirketler için en iyi 10 sosyal medya yönetim aracı

Yukarıdaki sosyal medya yönetim araçları sizin ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, aşağıdaki daha gelişmiş 10 aracı inceleyebilirsiniz.

Bunlar çoğunlukla büyük, kurumsal markalar için düşünülmüş birkaç sosyal medya yönetim aracıdır.

Bu araçların çoğunun fiyatları açıkça yazılmamıştır ve ihtiyaçlarınıza göre teklif usülü çalışırlar. Fakat yine de hizmeti deneyebilmeniz için bir çoğu ücretsiz deneme sürümüne sahip.

1. Sprinklr

Sosyal Medya Yönetim Araçları, Profesyonel Sosyal Medya Yonetimi, Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi

Sprinklr Social Cloud , kurumsal markaların herhangi bir platormda geniş düzeyde yönetilmesine yardımcı olmak üzere Sprinklr ürün paketinde gelir. Markalardaki ekiplerin doğru şekilde planlama yapmasını ve hedef kitlesine 25’ten fazla sosyal platformdan ulaşmasını, onlara kulak vermesini ve etkileşimleri artırmayı hedefler.

2. Oktopost

Oktopost , sosyal medya üzerinden potansiyel müşteriler bulup ve sosyal medya yönetimin ölçmek isteyen B2B dijital pazarlamacılara yönelik sosyal medya yönetim aracıdır. Bu araç, birçok B2B pazarlamacının ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahiptir.

3. Falcon.io

Falcon.io , sosyal medya yönetimi için ihtiyaç duyulan tüm araçları bir yerde topluyor. Sosyal medya yönetimi, analiz, kullanıcı deneyimi ve Kendin Yap açılış sayfası tasarlayıcı gibi özelliklere de sahip.

4. HubSpot

 

HubSpot’un sosyal medya yönetim araçları , ayda 1.120 $’dan başlayan fiyatlarla tümü bir arada pazarlama araçlarının bir kısmı. HubSpot, tüm pazarlama faaliyetlerinizi (sosyal medya, e-mail, SEO ve CRM gibi) tek yere entegre ettiği için, sonuçlarınızı pazarlama platformları arasında basitçe kıyaslayabilir ve sosyal medya yatırım gelirinizi ölçebilirsiniz.

5. Salesforce Social Studio

Salesforce, markalar için en kapsamlı ürün setine sahip araç.  Dijital Pazarlama için bulut platformunun bir parçası, müşteri destek ve sosyal medyada pazarlaması sağlayarak müşteri etkileşimini artırmak için destek olabilir.

6. Social Hub

Social Hub , markalar, reklam ajansları ve büyük ekipler için tasralanmış bir sosyal medya yönetim aracıdır. Bu yüzden müşterilerine bakıldığında etkili, analiz edilebilir ve sağlıklı bir yönetim sağladığını düşünüyoruz.

7. Spredfast

 

Spredfast , Patagonia, LinkedIn ve Johnson & Johnson gibi dünyanın en büyük şirketlerinden bazıları tarafından sosyal medya yönetimlerinin tüm yönlerini ele almak için kullanılan bir sosyal medya yazılımıdır.

8. Likeable Hub

Ayda 299 $ ‘dan başlayan fiyatlarla Likeable Hub markanıza binlerce içerik fikri sağlar. Öneriler ve potansiyel müşteriler bulmanıza destek olur. Sosyal medya etkileşiminizi artırmanızı sağlar.

9. Social Flow

Social Flow , Birçok önde gelen kurumsal şirket tarafından tercih edilen bir sosyal medya paylaşım ve reklam aracıdır. Fast Company, Social Flow ile Facebook hisselerini hızlıca %30 artırdı.

10. NUVI

Nuvi

NUVI , sosyal medya stratejiniz için gerçek zamanlı data görselleştirme sağlar. Sosyal medya öngörüleri ile bunları destekler. Ayrıca, sosyal medyada kararlı şekilde bunları paylaşmanız ve etkileşiminizi artırmanız için araçlara sahiptir.

Sizce en iyi sosyal medya yönetim araçları hangisi?

Sosyal medya yönetimi araçları her fiyat aralığında alternatifleri ile birlikte mevcut. Bu yüzden size en uygun aracı seçmeniz sosyal medya planlarınıza ve ihtiyaçlarınızla ilgili . Umuyoruz ki markanıza ya da size uygun aracı seçmenize yardımcı olmuşuzdur.

Sosyal Medya yönetim araçları ile ilgili sorularınız ya da profesyonel sosyal medya yönetim hizmeti almak için bize ulaşabilirsiniz.

Fotoğraf ve Tasarım, Sıradışı İşlerin Reklam Ajansı.

whatsapp-icon

Enquire now

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.